شرح مختصری بر اخذ ویزای امریکا و ورود قانونی به این کشور

راههای کسب اقامت در کانادا و امریکا (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
siros1
پست: 29
تاریخ عضویت: یک شنبه 27 فروردین 1391, 12:20 pm

شرح مختصری بر اخذ ویزای امریکا و ورود قانونی به این کشور

پست توسط siros1 » جمعه 26 مهر 1392, 8:53 pm

سلام عرض میکنم خدمت هموطنای عزیزم در ایران.

دوستان زیادی برام پیغام خصوصی گذاشته بودن و ازم سوالاتی پرسیده بودن که اکثرشون حول و حوش گرفتن ویزای امریکا و نحوه ی ورود به این کشور به شکل قانونی بود,که من اینجا تصمیم گرفتم که توی یه پست جدید بیام همه ی این سوالاتو جواب بدم.

اولا عرض میکنم که کشور امریکا بدون ذره ای شک و تردید,سخت ترین شرایط را برای دادن ویزا در سطح دنیا دارد (کانادا هم دقیقا همینطوریه) و این سختگیری برای مردم خاورمیانه خیلی بیشتره.اصولا کشور امریکا از لحاظ امنیتی خیلی کشور حساسیه و دلیل اینکه امن ترین کشور دنیاست به دلیل حساسیتاشه که اعمال میکنه.(مثل شنود مکالمات به شکل غیر قانونی از مردم خودش و....)
یکی از همین موارد هم افرادی هستن که میخوان به امریکا یا به صورت توریستی وارد بشن یا مهاجرت کنن که توی این مبحث فعلا "ویزای توریستی" مطرحه.
اصولا سفارت های مختلف امریکا در سراسر دنیا برای صدور ویزا یه سری مقررات و الزامات دارن که در زیر به چند نمونه از اونا اشاره میکنم و راجع به هر کدوم هم بعدا صحبت خواهیم کرد.

یکی از مواردی که جزو مدارک بسیار مهمی هست که شما برای اخذ ویزای امریکا باید حتما ارائه بدید به سفارت امریکا ,داشتن مدارکی دال بر "تعلقات خاطر" و "تعلقات مالی" در ایران هست.
"تعلقات خاطر" و " تعلقات مالی" چیزهایی هستن که شما رو مجبور میکنه که به ایران دوباره برگردید و توی امریکا باقی نمونید و این دقیقا همون چیزیه که سفارت امریکا میخواد شما داشته باشید تا مطمئن بشن که شما یه موقعی به امریکا وارد نشین و دیگه موندگار بشین.

"تعلقات خاطر" یعنی اون سری مسائلی هستن که ارزش مادی ندارن ولی شما را مجبور به بازگشت به وطن اصلی خودتان خواهند کرد.این تعلقات خاطر میتواند داشتن همسر ,فرزند و... باشند که سفارت امریکا اگر بدونه که شما اونارو دارین ,دیگه خاطر جمع میشه یا احتمال زیاد میده که شما به خاطرشون دوباره به ایران برمیگردید و همینم احتمال دادن ویزا به شما را زیاد میکنه.(البته این به اون معنا نیست که صدور ویزای شما دیگه قطعی میشه ,بلکه فقط "احتمال" صدور ویزا را برای شما بالاتر میبره.)
اینم اضافه کنم که اگه مجرد هستین و سنتون هم بین 18 تا 30 ساله دیگه واقعا امریکا به این دسته از افراد ویزا توریستی به راحتی نمیده مگر دلیل قانع کننده ای مثل تحصیل و... داشته باشید.

"تعلقات مالی" هم دیگه کاملا واضحه که چه چیزهایی هستن.
هر گونه موردی که ارزش مالی و مادی برای شما داشته باشه مثل زمین و ملک و املاک و... که به خاطر اونا سفارت امریکا مطمئن بشه که شما دوباره به ایران بر میگردین , باز هم احتمال صدور ویزا را برای شما بالاتر میبره.

حالا که بحث از تعلقات مادی شد بگذارید یکی از مواردی که در این زمینه شما حتما باید به سفارت امریکا ارائه بدید را مطرح کنم که اون هم "حساب بانکی با تراکنش بالا" هست که شما باید جزو مدارکتون ارائه کنید.
این حساب بانکی ای که باید ارائه کنید به این شکل نیست که حتما باید سقف و کف خاصی داشته باشد ولی اصولا باید پول قابل توجهی در اون حساب بانکی داشته باشید.حدس من حداقل 20 میلیون تومنه که باید در پرینت تراکنش بانکی خودتونو که از حساب بانکیتون داخل ایران میگیرین ,به همراه سایر مدارک ضمیمه کنید و به سفارت امریکا ارسال کنید.
البته اگر هم سند ملک و املاک و غیره هم دارید ,باز هم احتمال صدور ویزای شما از جانب سفارت امریکا بیشتر میشه.
نهایتا بعد از اینکه مدارکتونو به سفارت امریکا فرستادین,بین 4 تا 8 ماه (بسته به محل سفارت امریکا در کشورهای مختلف) طول میکشه تا ویزای توریستی شما صادر بشه و بعد از اون نوبت به مصاحبه با شما میشه که در 99% موارد به زبان انگلیسیه , تا تست کنن شما رو که میخوای بیای امریکا حتما انگلیسی یه خورده ای بلد باشی و از اون طرف هم یه کم با خصوصیات اخلاقی شما و... کمی به صورت واقعی تر و عینی تر آشنا بشن با شما.

این مصاحبه میتونه تلفنی باشه یا حضوری ولی معمولا برای کشورای خاورمیانه حضوریه.
اما اینو باید بگم که مصاحبه حتی اگر هم تلفنی باشه (که اینجوری هم نمیشه برای شما) در هر صورت شما باید برای پیک آپ و اخذ ویزا به کشور مورد نظر که سفارت امریکا اونجاست (مثل ترکیه با امارات) سفر کنید و حضوری ویزاتونو بگیرین که اینم خودش نیاز به ویزای امارات و ترکیه داره و باید تا اونجا هم سفر کنید.

اینها یه چارچوب کلی برای اخذ ویزا به امریکا بود ولی تا اینجای کار فقط گرفتن ویزا مطرح بود که یه بخشی از سفر شما به امریکا رو شامل میشه.بخش بعدی مربوط به تهیه ی بلیط هواپیما برای امریکاست که شما حتما برای ویزای توریستی باید بلیط 2 طرفه بگیرید وگرنه اصلا ویزای توریستی به شما داده نمیشه چرا که یه توریست قاعدتا باید برگرده به کشور خودش با بلیط برگشت.
الان رنج قیمتهای بلیط پرواز به امریکا و (حتی کانادا) دیگه از 2.5-3 میلیون تومن شروع میشه رو به بالا.

حالا در پایان میخوام براتون بگم که رفتن به امریکا حدودا چقدر خرج بر میداره :

160 دلار معادل 480 هزار تومن هزینه ی خود ویزای توریستی امریکا
حدود 1.5 میلیون تومن هزینه ی بلیط +ویزای ترکیه برای پیکاپ ویزا در سفارت امریکا در ترکیه
3 میلیون تومن هزینه بلیط هواپیما به مقصد امریکا (که حتما باید دو طرفه باشه)
داشتن اقلا 20 میلیون تومن در حساب بانکیتون توی ایران.(البته همونجوریکه قبلا گفتم سقف و کف نداره .لی باید یه پول نسبتا هنگفتی توی حساب بانکیتون باشه که اونا مطمئن شن که شما به خاطر اون پول بر میگردی ایران.در ضمن اینم اضافه کنم که فکر نکنید مثلا میتونید بیاین از یکی به شکل صوری پول قرض کنین و بزارین توی حساب بانکیتونو و با ارائه ی پرینت حساب بنکیتون که اون پول اومده توش ,سر سفارت خانه ی امریکا رو شیره بمالین.چون اونا دقت میکنن که این پولی که یه دفعه اومده توی حساب بانکیتون که قبلا ورودش سابقه نداشته ,دیگه مطمئن میشن که تقلبی در کاره و بهتون ویزا نمیدن.پس باید این پول مدت زیادی توی حساب بانکیتون بوده باشه نه اینکه یه دفعه اومده باشه.پس سعی کنین خورد خورد به حساب بانکیتون اون پولو اضافه کنین اگر خواستین همچین کاری کنین.)

خب حالا با صرف نظر از اون پول داخل حساب بانکی که میشه از کسی عاریه گرفت,مجموع هزینه های شما برای مهاجرت میشه 1.5 میلیون+3 میلیون+480 هزار تومن که میشه حدودا 5 میلیون تومن.که اگه حساب کنین خیلی کمتر در میاد از اون مبلغی که این قاچاق برها دارن میگیرن و با گرفتن 10-20 میلیون تومن پول آدمو به سمت یه سرنوشت نامعلوم یبرن و مشخص هم نیست که اصلا شما به مقصد برسی یا نه.
پس من پیشنهادم به دوستان همون راه قانونی برای ورود به امریکا و اصلا هر کشوری در دنیاست برای پناهندگی چون از یه طرف قاچاق برها (چون خلافکار هستن و هر کاری ازشون بر میاد حتی کلاهبردای ) هم ممکنه پولتونو بخورن و هم ممکنه در صورتیکه مثلا نیروهای گارد ساحلی هر کشوری به کشتی یا قایق اونا نزدیک بشه ,شما را حتی به داخل آب بندازن تا دستگیر نشن.(چون مجازات سنگینی خیلی از کشورا برای این دسته از افراد تعیین کرده ,این آدما ممکنه برای گیر نیفتادنشون حتی جان پناهجویانی که با خودشون آوردنو به خطر بندازن و اونو بندازن داخل آب و از اونجایی که اگر بخوان پناهنده ای رو بندازن داخل آب دریا و اقیانوس, اصلا ردپایی یا اثری به جا نمیمونه از اون پناهنده ی بخت برگشته ,دیگه این کار براشون عین آب خوردنه و موارد بسیار زیادی هم از مرگ و میر و قتل این پناهجویان که اصلا مفقود الاثر میشن هر ساله از طریق سایتهای حقوق بشری و جاهای دیگه منتشر میشه.)

پس خوب حواستونو جمع کنین و اصلا و ابدا اعتماد نکنین به این قاچاق برها و تا میتونید از طریق قانونی وارد عمل بشید و به خاطر اینکه زندگی بهتری داشته باشید ,جان خودتونو به خطر نیندازید.
تازه حتی اگر هم توی این مورد قاچاقی رفتن جانتون به خطر نیفته و فرض را هم بر این بگیریم که اون قاچاق بر کلاهبردار هم نباشه ,باز هم احتمال خیلی بالایی میره که شما به عنوان یک مسافر قاچاقی دستگیر بشید و 100% زندان های طویل المدت در انتظار شماست.پس فکر قاچاقی رفتنو نکنید و اگرم کسی اومد گفت که قاچاقی تونسته از مرز 100 تا کشور رد بشه و نهایتا تونسته به مقصد برسه , حرفوشو باور بکنید! ولی توی دل خودتون اینو بگین که : "این آدم واقعا خیلی خوش شانس بوده که اولا پولشو قاچاق برها نخوردن, دوما سالم به مقصد رسیده و سوما دستگیر نشده توسط پلیس های مرزبانی کشورهایی که ازشون رد شده.پس قاعدتا آدم خوش شانسی بود".

ولی شما هیچوقت این ریسکو نکنید و تا میتونید قانونی عمل کنی.
هشدار : اگر از جون خودتون سیر شدین و یا میخواین بمیرین , قاچاقی به کشور مقصد سفر کنین.
گول کسانی را هم که تبلیغ قاچاقی رفتن میکننو نخورین چون اصلا امکان نداره بتونین قاچاقی جایی برین.مرزهای همه ی کشورها دارای امنیت کافی هست و قاچاقی رفتن افسانه ای بیشتر نیست.حتی اگر هم از یکی دو تا کشور رد بشین , بازم در کشور سوم گیر میفتین و از همه ی اینها گذشته برای قاچاقی رفتن باید ساعتها در چمدان بخوابین که خطر خفگی خیلی زیاده.با قایق هم برین غرق میشین.

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic-12 [Bot] و 83 مهمان