چند سوال از آقای hellfire

راههای کسب اقامت در کانادا و امریکا (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
amir87

چند سوال از آقای hellfire

پست توسط amir87 » سه شنبه 13 اسفند 1392, 12:21 pm

سلام آقای hellfire

lk میخوام بیام امریکا و خوشم از هیچ کشور دیگه ای هم نمیاد.برای کانادا هم اقدام کرده بودم ولی با دیدن سرمای امسال دیگه فکر کانادا رفتنو از سرم بیرون کردم چون شدیدا آدم سرمایی ای هستم و کلا عطای کانادا را به لقاش بخشیدم.

حالا آقای hellfire من میخوام بیام امریکا و از اونجایی کیدونم که توی امریکا تا زمان رسیدگی به پرونده فرد هیچ کمکی نمیتونه دریافت کنه و کار هم نمیتونه انجام بده ,و از اونطرف هم من پول زیادی ندارم , حالا میشه آیا من اونجامثلا کار سیاه انجام بدم و چون از کشاورزی هم سررشته دارم مثلا برم کار کارگری در مزارع کشاورزی انجام بدم ؟

یه سوال دیگه هم از خودت دارم و اونم اینه که شما الان توی امریکا به چه کاری مشعولی و درآمدت چقدره.میخوام بدونم وضعیت درآمد و خرج توی امریکا چحوریه.

(حتی اگه پاسخهای کوتاه هم بدی ممنون میشم).
مراقب جانورهایی که پول سفر به خارج از کشور را ندارن و دنبال جمع کردن مسافر برای قاچاقبرها میگردن (تا تخفیف بگیرن از قاچاقبرها) باشین.در ضمن اینم بدونین که عبور از مرز کشورهای اروپایی تقریبا غیرممکنه و شاید قبلنا کسی میتونست ازشون رد بشه ولی تمام مرزهای کشورهای اروپایی امن شدن.(اگرم به عنوان مسافر قاچاقی بگیرنتون, زندانی میشین).نکته ی بعدی هم اینکه 99% قاچاقبرها شما را تا ترکیه میبرن و چون اصلا قادر به رد کردنتون از مرزهای کشورهای بعدی نیستن,توی همون ترکیه رهاتون میکنن و پولتونو میدزدن.

hellfire

Re: چند سوال از آقای hellfire

پست توسط hellfire » سه شنبه 13 اسفند 1392, 6:25 pm

سلام دوست عزیز. نمیدونم از چه راهی میخواهی وارد امریکا شوی ولی برای اینکه کار قانونی داشته باشی باید حتما اجازه کار و شمناره ملی یا سوشیال سکوریتی داشته باشی. ولی کار غیر قانونی هم هست چون می دانم که مکزیکیهای زیادی بدون اینکه اصلا اجازه کار داشته باشند در اینجا کار می کنند و پولشان را هم نقد میگیرند چون حتی حساب بانکی هم نمی تونند باز کنند. یه مغازه هایی هم هست که چک رو از آنها میگیرن و با کسر مبلغی پول نقد بهشان میدهند. ولی تا جایی که من میدونم خود دولت امریکا تا زمانی که پناهندگی شما پذیرفته نشه هیچ کمکی نمیکنه و پانزده سال پیش حتی من رو به شلتر یا خوابگاه بیخوانمانها هم راه نمیدادند چون آن هم شماره ملی میخواست. به هرحال نه تنها آمدن بلکه دوام آوردن توی امریکا هم با این شرایط خیلی سخته ولی خوب این بستگی داره که چقدر انگیزه و هدف برای اومدن به امریکا داشته باشی. اگه برای خوشی و این چیزها باشه که اصلا توصیه نمیکنم ولی اگه میخوای درس بخونی و پیشرفت کنی و حاضری هر سختی رو براش تحمل کنی اون موقع می تونی به اومدن به امریکا فکر کنی.
من با اینکه درسم خوب بود ولی توی ایران نتونسته بودم درس بخونم و دانشگاه برم و این برام عقده شده بود برای همین حاضر شدم سختی اون رو تحمل کنم و به این راه وارد بشم ولی باور کن که سختی این کار خیلی بیشتر از اون چیزیه که آدم فکر میکنه. اگه میخوای بدونی من چی میگم همین امشب برو توی پیاده روی محلتون بخواب تا شاید یه کم متوجه منظورم از سختی بشی. ولی من به هرحال خودم رو به دانشگاه رسوندم و درس خوندم و کار کردم و الآن پس از پانزده سال زندگیم بد نیست. البته نه اینکه سختی نداشته باشم و من هم مثل هر امریکایی دیگه ای باید کار کنم تا زندگیم بگذره ولی خوب از این راضی هستم که بالاخره تونستم درس بخونم و خودم رو به اون چیزی که لایقش می دونستم برسونم. توی ایران من واقعا هیچ امکانی برای پیشرفت نداشتم و روز بروز وضعیتم بدتر میشد. امیدوارم که تونسته باشم به سوالاتت جواب بدم. اگه باز سوالی داشتی بپرس.

amir87

پست توسط amir87 » سه شنبه 13 اسفند 1392, 7:04 pm

ممنون از اینکه جواب دادی.شما خیلی بزرگواری.

راجع به خودم بگم که بنده به قصد درس خوندن نمیخوام بیام امریکا.کما اینکه توی ایرانش هم اصلا وارد دانشگاه نشدم.(چند سال پشت کنکور دانشکده هنر بودم و نهایتا درس خوندنو ول کردم).
-----
من از سن 7 سالگی شروع به یادگیری پیانو کردم زیر نظر استاد کیهانی و بعدشم توی دوره ی نوجوانی به موسیقی متال/راک علاقمند شدم و با تغییر سازم از پیانو به گیتار الکتریک (هم ریتم هم لید) ,شروع کردم به یادگیری ساز گیتار الکتریک.(دلیلش هم inspiration ی بود که از گروه متالیکا گرفته بودم و واقعا سبک اونا علاقه ی موسیقایی منو تغییر داد).

خلاصه بنده از سن 7 سالگی تا همین الان که 27 سالمه کار موسیقی کردم و یه آلبوم موسیقی راک/متال هم ریکورد کردم که با اومدن به امریکا هم میخوام کپی رایتش کنم و هم منتشرش کنم.

دقیقا هم میخوام بیام سانفرانسیسکو یعنی اونجایی که اعضای گروه متالیکا الان دارن زندگی میکنن!

هدف من موسیقیه و نه درس خواندن.
من عاشق موسیقی هستم و از صبح که بیدار میشم تا شب یا به تمرین سازم میپردازم یا تبلچرهای جدیدی را یاد میگیرم.(من با وجود سالها نوازندگی هنوز هم دارم چیزای جدید یاد میگیرم چراکه دنیای موسیقی از نطر من بی انتهاست و شما میتونی تا آخر عمر نوازندگیت چیزای جدید یاد بگیری.)

حالا دیگه نمیدونم آیا به قول شما امریکاییها , اتمسفر و vibe کشور امریکا برای منه موزیسین خوبه یا جای دیگه ای مثل مثلا استرالیا یا کانادا.
مراقب جانورهایی که پول سفر به خارج از کشور را ندارن و دنبال جمع کردن مسافر برای قاچاقبرها میگردن (تا تخفیف بگیرن از قاچاقبرها) باشین.در ضمن اینم بدونین که عبور از مرز کشورهای اروپایی تقریبا غیرممکنه و شاید قبلنا کسی میتونست ازشون رد بشه ولی تمام مرزهای کشورهای اروپایی امن شدن.(اگرم به عنوان مسافر قاچاقی بگیرنتون, زندانی میشین).نکته ی بعدی هم اینکه 99% قاچاقبرها شما را تا ترکیه میبرن و چون اصلا قادر به رد کردنتون از مرزهای کشورهای بعدی نیستن,توی همون ترکیه رهاتون میکنن و پولتونو میدزدن.

hellfire

پست توسط hellfire » چهار شنبه 14 اسفند 1392, 7:14 am

امیر آقای عزیز. اگر به امریکا بیایی و تار و سه تار درس بدهی یا آلبوم سنتی ایرانی چاپ کنی احتمال موفقیتت خیلی بیشتر از اینه که راک متال کار کنی. اینجا مهد موسیقیه و همه از بچگی توی مدرسه موسیقی یاد میگرن و به یه ساز مسلط هستند. من خودم زمان جوانی دستی به موسیقی داشتم و حتی یه باند موسیقی داشتیم ولی اینجا همه توی مدرسه و دانشگاه توی یه باند موسیقی بودن و چیز خیلی عادییه. بیشتر بی خانمانهای همان سنفرانسیسکو چنان توی پیاده رو سازهای مختلف میزنند که همه انگشت به دهن وا میستند و فیلم میگرین. اگه بری توی یوتیوب حتما فیلمهای زیادی از اونا پیدا میکنی. شاید یک میلیون نفر موزیسین مثل تو الآن توی امریکا منتظر یه پیشنهاد کاری هستند تازه قیافه و زبانشون هم اصله. اونا به هنر موسیقی غربی ما فوقش به چشم بالیوود نگاه میکنند نه بیشتر. این گروههای موسیقی ایرانی هم که میبینی توی امریکا فعالیت دارن بیشتر مشتریهاشون ایرانی هستند که خوب اگر بخوان راک متال گوش بدن میرن سراغ اصلش. اگرم بخوای بری برای مصاحبه کار برای موسیقی یارو یه دفتر نت دست خطی میزاره جلوت میگه بزن که اگه فقط بتونی بخونی هنر کردی. من نمیگم موسیقی توی امریکا خوب نیست ولی اگه بخوای از این راه نون دربیاری حتما باید بری دانشگاه و درسش رو بخونی تا تازه به رزومت نگاه کنند. ولی اگه تخصص دیگه ای داشته باشی و زندگیت بچرخه متونی برای دل خودت هرچقدر که بخوای موسیقی کار کنی و یاد بگیری. من اینجا چند سال پیش یه استاد فلامینگو داشتم که از هر فلامینگوکار ایرانی سر بود. اصلا خدای فلامینگو بود و دسته گیتار را شخم میزد. ولی نمیتونست با پول تدریش خونه بگیره و شبها توی استودیویی که اجاره کرده بود میخوابید. بیش از ده تا سیدی هم منتشر کرده بود که اکثرش پشت مغازش داشت خاک میخورد. شنبه ها و یکشنبه ها میرفت توی استارباکس برنامه اجرا میکرد تا بلکه همانجا دو نفر ازش سیدی بخرن. اینا رو میگم که کمی واقعیت اینجا رو هم بتونی تجسم کنی. برنامه voice رو نگاه کن ببین چه هنرمندای گمنامی هستند که مثلا دارن ساندویچ میفروشن و تازه بعد از بیست سال شانس آوردن که یه نفر صداشو شنیده و دعوتش کرده به برنامه. وقتی طرف گیتار میزنه و میخونه آدم اصلا انگشت به دهن میمونه که این بابا تا حالا کجا بوده. خلاصه شما هم جوانی و میتونی تلاش کنی و به جایی که میخوای برسی ولی همه چی بستگی داره که چقدر توی هدفت جدی باشی و بتونی در مقابل مشکلات دوام بیاری و البته شانس هم بیاری. منم امیدوارم موفق باشی

amir87

پست توسط amir87 » چهار شنبه 14 اسفند 1392, 7:53 am

از شما آقای hellfire تشکر میکنم که نظراتتون را عنوان کردین.از دوستان دیگر انجمن هم میخوام که همیشه با احترام برخورد کنن با دوستان خارج از کشور و قدر اونا رو بدونن.

راجع به مسئله ای که راجع به شهرت در موسیقی گفتین باید عرض کنم که من از خیلی وقت پیش اینو میدونستم و از مشاهده ی آمارهای بسیار زیادی از پروژه های پرخرج موسیقی که خیلیاشون شکست خوردن, درسهای زیادی گرفتم و الانه به یک سبکی دست پیدا کردم که میدونم کارش توی امریکا میگیره.

البته اینم میدونم که هر چقدر یه کار موسیقی ای زیبا باشه بازم ممکنه شانس با آدم یار نشه و شکست بخوره ولی من خیلی توی این راه مصمم هستم و همیشه به خودم گفتم که من باید یه روزی یه گروه موسیقی امریکایی بزنم و بابت این مسئله هم سالهای سال تمرین نوازندگی کردم و انگلیسیم را هم تقویت کردم.

من الان در نقطه ای هستم که احساس میکنم هیچ کاری جز موسیقی را نمیتونم انجام بدم و معتاد به موسیقی هستم.

البته اینم میدونم که یه موزیسین باید بتونه در هر صورت شکمشو سیر کنه و حتی دست به مشاغل دیگه ای (حتی مثل گارسنی توی رستوران و..) بزنه و من هدفی که دارم اینه که اول بیام به کشور مقصد و بعدش هم مادامی که دارم پولی در میارم مثلا به عنوان گارسن , روزای تعطیل بیام با گروه موسیقیم (که میخوام اعضاش امریکایی باشن و اصلا توی مارکت امریکا بخونیم), کنسرت بزاریم و اصطلاحا خودمونو promote کنیم و به مردم بشناسونیم.

البته اینم دوباره میگم که من الان دودل هستم و هی دارم روی کاغذ به استرالیا و امریکا و کانادا نمره میدم تا ببینم کدومشون بهتره برای من :

"استرالیا":
1.جمعیتش از کانادا و امریکا کمتره و میشه اونجا راحت تر مشهور شد
2.عیبش اینه که خرج زندگی توش زیاده.
3.حسنش در اینه که سفارتش هنوز توی ایرانه.

"کانادا"
1.عیبش هوای سردشه.
2.خوبیش اینه که در زمان بررسی پرونده میشه اونجا کار کرد.
3.بدیش اینه که کار توی کانادا به سختی پیدا میشه.

"امریکا"
1.مهد موسیقی راک هست.
2.بدیش اینه که به سختی میشه اونجا مشهور شد.(توی امریکا سالانه صد هزار آلبوم موسیقی منتشر میشه که فقط 1% اون آلبومای موسیقی فروشی بالاتر از 10000 نسخه دارن.)
3.خوبیش اینه که کار سیاه توش راحت پیدا میشه ولی قوانینش طوریه که اگه کار سیاه انجام بدی اون موقع توی جواب پناهندگیت ممکنه به مشکل بخوری چون در زمان رسیدگی به پروندت مرتکب خلاف شدی.

حالا دیگه نمیدونم شما کدوم کشورو بهم پیشنهاد میدی.(دوستان دیگه هم میتونن نظر بدن خصوصا آقای amiraaaaaa که موزیسینه).

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 74 مهمان