میزان کمکهای استرالیا بعد از آزاد شدن از کمپ از سال 2013

راههای کسب اقامت در استرالیا و نیوزلند (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
ahmad1983

میزان کمکهای استرالیا بعد از آزاد شدن از کمپ از سال 2013

پست توسط ahmad1983 » یک شنبه 19 خرداد 1392, 7:15 pm

امروز به سختی شماره یکی از دوستامو که دو سال قبل استرالیا رفته رو گیر اوردم و بهش زنگ زدم
خیلی دل پری داشت گفت که 6 ماهه از کمپ دراومده ولی زندگی خیلی سختی با 1000 دلار در ملبورن داره و بیشترش میره واسه کرایه خونه
اینطور که میگفت از سال 2013 دیگه دولت به هیچ پناهجویی اجازه کار نمیده و سال به سال اقامت موقت رو تمدید میکنه و از امسال هم از 1000 دلار کمک هم خبری نیست :cry: و بعضی از ایرانیها داوطلبانه درخواست بازگشت به کشورشون رو دادن که البته دو سه ماه باید زندان اجباری برن تا با درخواست بازگشت موافقت بشه :?
بعد از صحبت تلفنی با ایشون به شخصی که مدارک برام درست کرده و با مسافرهایی که قبلا باهاشون کار کرده و الان توی استرالیا هستن در ارتباطه یه ایمیل دادم گفت که چیزایی که رفیقت گفته درسته ولی ماهیانه 480 دلار از امسال میدن و بعد از چند ماه با ویزای 6 ماهه بریدج از کمپ بیرون میای و بعد از شش ماه مجدد یکسال دیگه ویزای موقت بهت میدن که معلوم هم نیست بعد از اون یکسال دوباره چقدر تمدید بشه
قصد ناامید کردن دوستان رو نداشتم چون خودم هم قصد دارم اوایل تیر راهی شم چون سال دیگه ممکنه بدتر هم بشه
اگه خبر موثقی دارید تو این پست بنویسید

bijan-darvishi

Re: میزان کمکهای استرالیا بعد از آزاد شدن از کمپ از سال 2013

پست توسط bijan-darvishi » یک شنبه 19 خرداد 1392, 8:00 pm

دوست عزیز اگر منظورتون حقوق بیکاری هست خوب معلومه که حقوق همین قدر است .الان هر دو هفته 435 دلار میدن. یکی از دوستام میگه با همین حقوق بیکاری در عرض 5 ماه 500 دلار جمع کرده میگه میتونستم بیشتر جمع کنم منتها سه بار خونه عوض کردم .فکر کنم منظورش از سه بار خونه عوض کردم اینه که نتونسته با هم خونه ایاش بسازه خونش رو عوض کرد و با کسای دیگه خونه گرفته . بله هر بار داره قانونها رو سخت تر میکنند و خیلی از کسانی هم که اونجا هستند از ترس اینکه جاشون رو تنگ کنی پیاز داغش رو بیشتر میکنند.همین امروز باخبر شدم که 13 نفر از اجساد پناهجو ها رو نزدیک کریسمس پیدا کردند که خبرش رو گذاشتم باور کن الان همین دوستم رو که میگم بفهمه تو کل سایتها میره میترکونه و کلی پیاز داغش رو زیاد میکنه.یه چیزم بگم عده خیلی زیادی از ایرانی های که رفتند اونجا شاید به جرات بگم 50 درصدشون خلافکار و از این خالکوبی مالکبوی ها هستند .من خیلی ها رو میشناسم (بچه های فلاح و جوادیه یافت آباد و ...) خدا کنه استرالیا رو به گند نکشند!!!

ahmad1983

پست توسط ahmad1983 » یک شنبه 19 خرداد 1392, 9:09 pm

حرفت رو قبول دارم که آدمهای ضایع هم زیاد میرن اونجا یکی از اقواممون که سالها قبل به سوید پناهنده شده بهم گفت حتی مصاحبه کننده ممکنه از طرز صحبت و برخوردت خوشش بیاد اصلا باهات مصاحبه نکنه و قبولت کنه و یکی هم باشه که اثرات صد ضربه شلاق روی کمرش باشه ولی رد بشه هرچند که گفت الان دیگه ممکنه سخت گیری بیشتر بشه
راجع به کمک ماهیانه هم شخصی که برام مدرک درست کرد گفت جدیدا مسافرهاش که از کمپ آزاد شدن ماهیانه 480 دلار میگیرن (قبلا فکر کنم هر دوهفته همچین مبلغی میدادن)
بالاخره چون با 4 تا مسافر ارتباط داره من به حرف ایشون استناد میکنم ... به دوستم هم که زنگ زدم گفت هر کی قبل از 2013 اومده شامل این قانون نمیشه و همون 1000 دلار رو دریافت میکنه راجع به قایق گفت منی که 36 سالم بوده مرگ رو به چشم خودم دیدم و مثل بقیه گریه میکردیم و دعا میخوندیم الان هم خیلی وقته که غذای خوب نخوردم و لباس نو ندارم... بعد به جان مادرش قسم خورد که بیای جای منو تنگ نمیکنی چون ممکنه دو سه ماه زندون رو به جون بخرم و برگردم ایران
من خودم که اوایل تیر رفتنی هستم مجرد هستم و هیچ وابستگی ندارم منتها غیر از امنیت قایق مشکل اصلی ام شده این موضوع کاهش کمک ماهیانه چون پولی دیگه برام نمیمونه که از جیب هزینه کنم

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » یک شنبه 19 خرداد 1392, 10:25 pm

bijan-darvishi نوشته شده:دوست عزیز اگر منظورتون حقوق بیکاری هست خوب معلومه که حقوق همین قدر است .الان هر دو هفته 435 دلار میدن. یکی از دوستام میگه با همین حقوق بیکاری در عرض 5 ماه 500 دلار جمع کرده میگه میتونستم بیشتر جمع کنم منتها سه بار خونه عوض کردم .فکر کنم منظورش از سه بار خونه عوض کردم اینه که نتونسته با هم خونه ایاش بسازه خونش رو عوض کرد و با کسای دیگه خونه گرفته . بله هر بار داره قانونها رو سخت تر میکنند و خیلی از کسانی هم که اونجا هستند از ترس اینکه جاشون رو تنگ کنی پیاز داغش رو بیشتر میکنند.همین امروز باخبر شدم که 13 نفر از اجساد پناهجو ها رو نزدیک کریسمس پیدا کردند که خبرش رو گذاشتم باور کن الان همین دوستم رو که میگم بفهمه تو کل سایتها میره میترکونه و کلی پیاز داغش رو زیاد میکنه.یه چیزم بگم عده خیلی زیادی از ایرانی های که رفتند اونجا شاید به جرات بگم 50 درصدشون خلافکار و از این خالکوبی مالکبوی ها هستند .من خیلی ها رو میشناسم (بچه های فلاح و جوادیه یافت آباد و ...) خدا کنه استرالیا رو به گند نکشند!!!
(خدا کنه استرالیا رو به گند نکشند!)
داداش این حرفت خیلی با حال بود :lol:
ایرانی ها تو کعبه هم باشن به گ میکشن انجاه را استرالیا که عددی نیست . :lol:
الان ملبورن تو کلاب ها ایرانی راه نمیدن :lol: :lol: :lol: :lol:
تو همین اندونزی خراب شده ایرانی میاد یه ودکا گرفته تو دستش تو تاکسی اهنگ ابی میخونه :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
عقده چندین ساله خودشون میخوان تو چند روز بریزن بیرون :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
الان هر دو هفته 435 دلار میدن: این درسته
قبلا 1200 بوده الان شده 870 دلار
اجازه تحصیل هم نمیدن یعنی دولت پولی نمیده باید خودتان خرج کنید .

ahmad1983

پست توسط ahmad1983 » دو شنبه 20 خرداد 1392, 7:49 am

آقای جانی دب از کجا اطلاع دارید که هر ماه 870 دلار میدن؟؟ چون این چیزی که به من گفتن ماهیانه 480 دلار مدت زیادی نیست که میگن اجرایی شده و درسته که زودتر از کریسمس آزادت میکنن ولی 4-5 سال تقریبا باید منتظر جواب نهایی باشی یعنی تفاوتی با یوان نمیکنه
حالا بالفرض 870 دلار بدن به نظرت میشه چند نفری تو یه شهر ارزون اتاق بگیریم؟
این پست رو زدم که هر کی اطلاع دقیق داره و کسی از نزدیکانش اونجاست بیاد اخبار درست بده نه اینکه بریم به حرف قاچاقچی گوش کنیم بعد بریم اونجا ببینیم اون درب باغ سبزی که نشونمون داده بودن نبوده و سرخورده بشیم چون همین چند روز قبل زنگ زدم به یه قاچاقچی که با خانم اش رابط قاچاقبر هستن توی اندونزی فکر میکرد من از پشت کوه اومدم یه ساعت کس شعر میگفت
گفت که اونجا ماهی 3 هزار دلار بهتون میدن با خونه که اصلا نیازی به کار کردن ندارید و به محض اینکه آزمایشات پزشکی ازت بگیرن میفرستنت داخل شهر ..دیگه چی میخوای؟ تازه کار سیاه هم میتونی انجام بدی
دیگه نگفت اگه بفهمن کار سیاه انجام میدی هیچ وقت بهت اجازه کار نمیدن و همون کمک ماهیانه قطع میشه

نمایه کاربر
liberal.

پست توسط liberal. » دو شنبه 20 خرداد 1392, 8:15 am

احمد آقا یه کم از الفاظ لطیف تری استفاده کنید به نظرم بهتر باشه :D
من 2 نفر میشناسم با این شرایطی که شما گفتی.یکیش رضا و اون یکی هم یاشار.با یکیشون من قبلاً صحبت کردم از این دست حرفا به من نزد ولی اون یکی رو نمیدونم.
در مورد حقوق منم مثل جانی مبلغی همین حوالی 800 دلار شنیده بودم.شاید جدیداً کم شده که من بی اطلاعم

ahmad1983

پست توسط ahmad1983 » دو شنبه 20 خرداد 1392, 8:36 am

منم با یاشار صحبت کردم که کلبه معرفی کرده بهم .. به نظر آدم حسابی میومد منم احتمالا از طریق یاشار یا رضا اقدام میکنم ولی حرف من چیز دیگه ای بود من گفتم هر اطلاعاتی رو باید از منبع موثق بگیریم
حالا قاچاقبر خوب داریم بد هم داریم

نمایه کاربر
johnny.depp

پست توسط johnny.depp » دو شنبه 20 خرداد 1392, 10:48 am

ahmad1983 نوشته شده:آقای جانی دب از کجا اطلاع دارید که هر ماه 870 دلار میدن؟؟ چون این چیزی که به من گفتن ماهیانه 480 دلار مدت زیادی نیست که میگن اجرایی شده و درسته که زودتر از کریسمس آزادت میکنن ولی 4-5 سال تقریبا باید منتظر جواب نهایی باشی یعنی تفاوتی با یوان نمیکنه
حالا بالفرض 870 دلار بدن به نظرت میشه چند نفری تو یه شهر ارزون اتاق بگیریم؟
این پست رو زدم که هر کی اطلاع دقیق داره و کسی از نزدیکانش اونجاست بیاد اخبار درست بده نه اینکه بریم به حرف قاچاقچی گوش کنیم بعد بریم اونجا ببینیم اون درب باغ سبزی که نشونمون داده بودن نبوده و سرخورده بشیم چون همین چند روز قبل زنگ زدم به یه قاچاقچی که با خانم اش رابط قاچاقبر هستن توی اندونزی فکر میکرد من از پشت کوه اومدم یه ساعت کس شعر میگفت
گفت که اونجا ماهی 3 هزار دلار بهتون میدن با خونه که اصلا نیازی به کار کردن ندارید و به محض اینکه آزمایشات پزشکی ازت بگیرن میفرستنت داخل شهر ..دیگه چی میخوای؟ تازه کار سیاه هم میتونی انجام بدی
دیگه نگفت اگه بفهمن کار سیاه انجام میدی هیچ وقت بهت اجازه کار نمیدن و همون کمک ماهیانه قطع میشه
اول سلام !!!
من نمیدونم شما چند وقت دارین تحقیق میکنید ولی خودم به اندازه کافی برای خودم اطلاعات دارم . ان رقی که گفتین اشتباهی شنیدین ان 840 بوده که دقیق 870 دلار در میاد .
به این امید نباش که ایرانی ها بهت حرف درست بزنن . منم چند نفری دارم که رفتن و از کمپ بیرون امدن و هر 3 روز یک بار با هم حرف میزنیم . هرهفته بهشون پول میدن .
خانه هم تا 1 ماه اول بعدش باید بری دنبال خانه بگردی .
برای کار هم هیچ مشکلی نداری مگر اینکه خودتون کار ینباشید یا اینکه بترسید . برای کار کردن هیچ فرقی بین انهائی که با یوان و یا با قایق رفتن نداره طبق قانون هر2 اینها نباید کار کنن ولی همه کار میکنن چون به این کارگرها احتیاج دارن .
ولی نهایت اگر بگیرنت تو پروندت درج میکنن که به نظرم هیچی نمیشه امار همه کسانی که رفتن دارم همشون دارن کار میکنن .
میتونی هم وقتی رفتی تعهد بدی که از مزایای دولتی و یو ان استفاده نمیکنی و هیچی بهت نمیدن ولی بهت مجوز کار میدن این برای کسانی هست که دیگه نمیخوان درس بخوانند و یا خدمات پزشکی دریاف کنن .
کمک ماهیانه قطع نمیشه مگر اینکه خودتان یه شغلی ایجاد کنید که اداره مهاجرت متوجه بشه شما سرمایه گذاری کردین و در امد خوبی دارید .
اجاره کردن خانه هم بستگی به خودت داره چجور زندگی کنی یه سری سایت هستن که خانه اجاره میدن عکس خانه هم گذاشتن .
شهر های بزرگ گران تر هستن مخصوصا سدینی .
توی فیسبوک بگرد دنبال انجمن های ایرانیان سدینی و شهر های دیگر استرالیا پست بذار بهت شاید جواب بدن .
به این امید نباش که یه پست زدی مردم بیان بهت جواب بدن یادت باشه خودتم رفتی نخواهی امد اینجاه حرفی بزنی این تو مغز و استخوان ایرانی ها جا کرده :lol: :lol: :lol: :lol:
انهم اینجاه :lol: :lol: :lol: امام زمان هم باشی سرتو گوش تا گوش میبرن بهت هم میگن خدا نشناس :lol: :lol: :lol:
درباره ان 5 سال اینطور نیست اگر وکیل بگیرید خیلی زودتر کارت انجام میشه . یو ان که تو اندونزی 2 سال نهایت ولی فرق زیادی نداره تو امکانات ...

ahmad1983

پست توسط ahmad1983 » دو شنبه 20 خرداد 1392, 11:15 am

ممنون به خاطر اطلاعات جامع و کامل
منم فکر کنم اونهایی که ناراضی هستن روحیه شون با خارج سازگار نیست خیال دارن اونجا سریع کار و خونه بهشون بدن هر هدفی یه سختیهایی داره
من خودم قصد دارم با یه استرالیایی انشالله ازدواج کنم و مطمعنا روند بررسی پرونده ام سریعترمیشه و زبانم هم فول میشه البته خدایی اش نه به خاطر این موضوع بلکه الان سی سالمه و کم کم باید فکر ازدواج باشم

pagan

پست توسط pagan » دو شنبه 20 خرداد 1392, 12:02 pm

تشكر از همه بابت اطلاعاتي كه داديد
كسي خبر داره چقدر طول مي كشه تا اجازه ورود به شهر بدن و چند وقت بايد تو كمپ بود؟ براي كسي كه تنها اومده و با خانواده فرقي نداره؟
اونائي كه بعد از قانون 13 آگوست رفتن تا به حال كسي رو به شهر فرستادن؟
پیش چشم آدم آواره گل هم بوی کاهگل می دهد
**زندگی دور از وطن طعم هلاهل می دهد**

ahmad1983

پست توسط ahmad1983 » دو شنبه 20 خرداد 1392, 12:31 pm

تا جاییکه من سوال کردم میگن چون تعداد پناهجو نسبت به ظرفیت کمپ خیلی بیشتر شده زود آزاد میکنن میانگین 3 -4 ماه طول میکشه در صورتیکه قبلا زمان بیشتری نگه میداشتن.. مجرد و متاهلش رو فکر نکنم هیچ تفاوتی داشته باشه فقط شاید گینه نفرستن

pagan

پست توسط pagan » دو شنبه 20 خرداد 1392, 6:11 pm

ahmad1983 نوشته شده:تا جاییکه من سوال کردم میگن چون تعداد پناهجو نسبت به ظرفیت کمپ خیلی بیشتر شده زود آزاد میکنن میانگین 3 -4 ماه طول میکشه در صورتیکه قبلا زمان بیشتری نگه میداشتن.. مجرد و متاهلش رو فکر نکنم هیچ تفاوتی داشته باشه فقط شاید گینه نفرستن
كاش ميشد به اين حرفها استناد كرد احمد جان، اميدوارم يكي از اين بچه هائي كه الآن اونجاست يا تازه از كمپ اومده بيرون بياد اينجا اطلاعاتش رودر اختيار بقيه بگذاره و از وضعيت اونجا بگه
من نمي دونم چرا ايراني جماعت اين قدر بخيل تشريف دارند يك چند نفر كه اونجا هستن اومدن تو همين فروم راهنمائي خواستن ما هم دريغ نكرديم هر چي مي دونستيم كنار بقيه بچه ها بهشون گفتيم كارشون راه بيفته اما هرچي ما تو پيغام خصوصي درباره اونجا پرسيديم اين بي معرفتا پيغام رو خوندن اما جواب ندادن ....تف تو روح آدم نامرد ....الكي نيست تا اين حد ملت بدبختي هستيم لياقت ما بيشتر از آخوند دو زاري نيست
اميدوارم يك مرد يك با معرفت پيدا بشه اطلاعتش رو در اختيار بقيه بگذاره
همگي موفق باشيد
آخرین ويرايش توسط 1 on pagan, ويرايش شده در 0.

نمایه کاربر
liberal.

پست توسط liberal. » دو شنبه 20 خرداد 1392, 9:55 pm

Pagan جان
خودتو ناراحت نکن.با احترام به تمام دوستان و خیلی ها که دلسوز بقیه بودن بگم که من کلاً از خیلیها نا امید شدم اینجا.واقعاً رفتار بعضی ها باعث شد کمرنگ بشیم.
بودن کسایی که در حد توانم هر چی میدونستم صادقانه در اختیارشون گذاشتم و تو پیام خصوصی به قاچاقبری متهم شدم.
به این نتیجه رسیدم که تا طرفو نشناختم نه کمک بخوام نه کمک کنم

نمایه کاربر
Darkness

Re:

پست توسط Darkness » سه شنبه 21 خرداد 1392, 12:13 am

pagan نوشته شده: كاش ميشد به اين حرفها استناد كرد احمد جان، اميدوارم يكي از اين بچه هائي كه الآن اونجاست يا تازه از كمپ اومده بيرون بياد اينجا اطلاعاتش رودر اختيار بقيه بگذاره و از وضعيت اونجا بگه
من نمي دونم چرا اراني جماعت اين قدر بخيل تشريف دارند يك چند نفر كه اونجا هستن اومدن تو همين فروم راهنمائي خواستن ما هم دريغ نكرديم هر چي مي دونستيم كنار بقيه بچه ها بهشون گفتيم كارشون راه بيفته اما هرچي ما تو پيغام خصوصي درباره اونجا پرسيديم اين بي معرفتا پيغام رو خوندن اما جواب ندادن ....تف تو روح آدم نامرد ....الكي نيست تا اين حد ملت بدبختي هستيم لياقت ما بيشتر از آخوند دو زاري نيست
اميدوارم يك مرد يك با معرفت پيدا بشه اطلاعتش رو در اختيار بقيه بگذاره
همگي موفق باشيد
متاسفانه این مشکل وجود داره و عده ی زیادی از ایرانیها نه تنها به کسانی که ایران هستند کمک نمیکنند بلکه با تبلیغ منفی سعی میکنند شما رو از رفتن به استرالیا منصرف کنند
بعضی دیگه هم آدم های ترسو هستند مثلا فکر میکنند اگر اینجا مطلب بنویسند زیر نظر هستند و براشون مشکل ایجاد میشه

ahmad1983

پست توسط ahmad1983 » سه شنبه 21 خرداد 1392, 2:32 am

به نظر من هر کی از دید خودش میگه استرالیا بیایید یا نیایید
من تصمیم گرفتم دیگه از کسی نظر نخوام و تصمیمم رو گرفتم که بیام ولی چیزی که میدونم اینه که اگه مجرد باشی شرایط هر چی باشه قابل تحمله

pagan

پست توسط pagan » سه شنبه 21 خرداد 1392, 5:18 am

مسئله اين نيست كه يكي بگه بيا يا نيا، همه مشكل اين كه وقتي سئوال مي كنيم جواب بدن، حالا دوست داشتن نصيحتم كنن اما حداقل جواب بدن تا خود آدم راحت تصميم بگيره كه چه كار كنه، هر كسي بسته به شرايط خودش تصميم مي گيره

ممنونم از همه بچه هائي كه تا به حال به سئوالات بقيه جواب دادن و اطلاعاتشون رو در اختيار بقيه گذاشتن

alisadeghi

پست توسط alisadeghi » سه شنبه 21 خرداد 1392, 2:51 pm

سلام من با زنم میخوام برم استرالیا نمیدونم باید چه کار کنم کمکم میکنید

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 79 مهمان