قایقی با مهاجران ایرانی در راه جزیره کریسمس غرق شد

راههای کسب اقامت در استرالیا و نیوزلند (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
moonnight

قایقی با مهاجران ایرانی در راه جزیره کریسمس غرق شد

پست توسط moonnight » شنبه 22 تیر 1392, 10:34 am

مقام‌های استرالیایی می‌گویند قایقی که در حال قاچاق ۹۷ مهاجر غیر قانونی، از جمله از کشورهای ایران و افغانستان بود، شب ۲۱ تیر ماه در شمال جزیره کریسمس به قعر دریا فرو رفت.

امدادگرانی که به منطقه فرستاده شده‌اند ۸۸ نفر را نجات داده‌اند و تا کنون جسد یک کودک را نیز یافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جیسون کلر، وزیر کشور استرالیا گفته است این قایق بین استرالیا و اندونزی، جایی که مبدا قاچاق مهاجران بود، در دریای ناآرام دچار سانحه شد، ولی تا ساعت ده شب گذشته رسیدن به محل حادثه غیرممکن بود.

خبرگزاری‌ها می‌گویند به جز شهروندان ایرانی و افغان، مهاجران سری‌لانکایی نیز در این قایق بودند.

این دومین قایق حادثه‌دیده قاچاقچیان انسان طی تنها یک هفته گذشته در این منطقه است.

این منطقه دریایی یکی از راه‌های پررفت‌وآمد برای قاچاق انسان به شمار می‌رود. مسیری که بسیاری از مهاجران، از جمله از ایران، برای رسیدن به استرالیا تن به خطرات گذشتن از آن می‌دهند.

بنا بر گزارش‌ها این قایق جمعه گذشته پیامی به خشکی فرستاده بود که حاکی از وجود مشکلی در موتور آن بود.

قایق‌های قاچاقچیان، علاوه بر اینکه از شراطی ایمنی و استانداردهای لازم برای سفرهای دریایی برخوردار نیستند، معمولا بیش از اندازه نیز مسافر می‌گیرند.

این نخستین بار نیست که در میان مسافران قاچاقی به استرالیا مسافران ایرانی پیدا می‌شوند. شهروندان ایرانی که می‌خواهند خود را به استرالیا برسانند بارها در این منطقه دچار حادثه شده‌اند.

یک سال پیش کم و بیش در همین زمان، قایقی در آب‌های اندونزی با ۱۵۰ مسافر به دریا فرو رفت که در پی آن کمی بیش از ۵۰ نفر نجات پیدا کردند.

اواخر آذرماه سال ۱۳۹۰ غرق شدن یک قایق در همین مسیر، با مسافرانی عمدتا از ایران و افغانستان، به مرگ حدود ۲۰۰ تن انجامید.

یک سال پیش از آن نیز یک قایق حامل پناهجویان، از جمله شماری پناهجوی ایرانی که عازم جزیره کریسمس بود، غرق شد و حدود ۵۰ تن کشته شدند.

استرالیا از جمله مهم‌ترین مقصدهای پناهجویان به شمار می‌رود، هرچند آنها پس از ورود و دستگیری در خاک آن کشور مدت‌های طولانی را در کمپ‌هایی که برایشان ساخته شده به سر می‌برند.

سازمان ملل متحد می گوید در خواست پناهندگی در آن کشور در سال گذشته میلادی، ۳۷ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۱ بوده است.
http://www.radiofarda.com/content/f35_b ... 44859.html

cody

Re: قایقی با مهاجران ایرانی در راه جزیره کریسمس غرق شد

پست توسط cody » شنبه 22 تیر 1392, 12:04 pm

بفمرمایید دوستان من الان یک ماه هست توی این فروم دارم داد میزنم الان فصل دریا و اقیانوس نیست به خدا من قصد انصراف دادن دوستان از راه دریا را ندارم امید وارم همه ایرانیان هر جایی که میخواهند بروند و موفق باشند ولی این همه من دارم اینجا میگم به خدا به هر کسی که ایمان دارید من 7 سال توی این اندونزی خراب شده دارم زندگی میکنم رفتن و نه رفتن شما فرقی به حال من ندارد ولی حداقل پول و جان خودتون رو به دست هر کسی نسپارید الان اینجا بارندگی هست تا چند ماه هم این وضعیت ادامه دارد هر کس به شما قول رد کردن شما را از دریا داده مطمان باشید در این فصل یا به چنگ پلیس میافتید یا در دریا دچار سانحه میشوید استرالیا در نیم کره جنوبی قرار داره فکر نکنید اگه تابستون راه بیافتید اونجا هم هوا گرم است درست برعکس نیم کره شمال فصل زمستان و سرما است یکم به جان و سلامت خودتون توجه کنید

gholami2008
محل اقامت: اصفهان
تماس:

پست توسط gholami2008 » یک شنبه 23 تیر 1392, 9:06 am

دوست عزیز زندگی یه ریسکه...یا میرسی یا میمیری!
شما ببین مردم چی میکشن تو این جهنم که دل به دریا میزنند.
خدا یعنی میشه منم یه روز سیتیزن شیپ یکی از سرزمین های کفار بشم؟؟؟

مهاجر کوچولو
محل اقامت: زندان بزرگ:ایران
تماس:

پست توسط مهاجر کوچولو » یک شنبه 23 تیر 1392, 2:26 pm

یکی از دوستانم 3-4 ماه دیگه میخواد بره.اون موقع دریا خوبه؟کلا چه موقعی از سال وضعیت دریا مناسبه؟؟

شاید هجرت سرابی باشد و بس ولی برای ما امید دوباره برای فردایی بهتر است...
الا توان همه عاشقان در ایران...الا توان همه عاشقان درتبعید
کشتی در ساحل امن تره...ولی برای این کار ساخته نشده

vahid5090

پست توسط vahid5090 » یک شنبه 23 تیر 1392, 3:17 pm

gholami2008 کاملا موافقم باهات

cody

پست توسط cody » یک شنبه 23 تیر 1392, 4:48 pm

جناب gholami2008حرف های شما کاملا قابل درک است و صحیح ولی درنهایت انسان در زمان ریسک کردن هم سعی میکنه تمام جوانب را در نظر بگیره تا کمترین زیان را متوجه اش شود شاید شما باورتان نشود ولی بنده از اینکه هم وطنان ایرانی که خود را به استرالیا میرسانند بسیار خوشحال می شوم بنا به یک دلیل و آن هم سخت گیری های بی مورد در روند قانونی مهاجرت این دوستان که به استرالیا میرسند از طرف دولت استرالیا باید مورد حمایت قرار گیرند و اون ناز و عشوه هایی که این استرالیایی ها توی سفارت برای ایرانی ها در می آورند دیگه خبری ازش نیست حالا بگذریم مورد نگرانی من فقط در مورد سلامت جانی و از دست دادن سرمایه مالی هم وطنان ایرانی است همین و هین در مورد فصل رفتن به استرالیا با توجه به تجربه ام بهترین فصل از ابتدای زمستان تا اواسط بهار می باشد

mohamad zab
محل اقامت: طهران
تماس:

پست توسط mohamad zab » یک شنبه 23 تیر 1392, 7:23 pm

تشکرcody
از دوستان فروم یا بقول Elvis 56 فاروم معذرت میخوام بخاطر فحش کاری انجام شده با یه ابله زبون نفهم که مشخص شد هیچ چی تو چنته نداره .اگه از پستای کسی ناراحت هستین یا رو اعصابتونه راحت رو اسمش کلیک کنید و به لیست دشمنان اضافه کنید دیگه هیچ پستی از اون نمیبینید
من ars2رو به لیست دشمنام اضافه کردم :-()

vahid azade

پست توسط vahid azade » یک شنبه 23 تیر 1392, 10:33 pm

cody نوشته شده:بفمرمایید دوستان من الان یک ماه هست توی این فروم دارم داد میزنم الان فصل دریا و اقیانوس نیست به خدا من قصد انصراف دادن دوستان از راه دریا را ندارم امید وارم همه ایرانیان هر جایی که میخواهند بروند و موفق باشند ولی این همه من دارم اینجا میگم به خدا به هر کسی که ایمان دارید من 7 سال توی این اندونزی خراب شده دارم زندگی میکنم رفتن و نه رفتن شما فرقی به حال من ندارد ولی حداقل پول و جان خودتون رو به دست هر کسی نسپارید الان اینجا بارندگی هست تا چند ماه هم این وضعیت ادامه دارد هر کس به شما قول رد کردن شما را از دریا داده مطمان باشید در این فصل یا به چنگ پلیس میافتید یا در دریا دچار سانحه میشوید استرالیا در نیم کره جنوبی قرار داره فکر نکنید اگه تابستون راه بیافتید اونجا هم هوا گرم است درست برعکس نیم کره شمال فصل زمستان و سرما است یکم به جان و سلامت خودتون توجه کنید
ُسلام ،هموطن عزیز در مورد مالزی اطلاع دارید ؟من تا دو روز دیگه اونجا هستم،در مورد کیس راهنمایی می تونید بکنید که بهترین مورد کدوم هست ،بین سیاسی یا مذهبی ؟

cody

پست توسط cody » دو شنبه 24 تیر 1392, 2:42 am

vahid azade نوشته شده:
cody نوشته شده:بفمرمایید دوستان من الان یک ماه هست توی این فروم دارم داد میزنم الان فصل دریا و اقیانوس نیست به خدا من قصد انصراف دادن دوستان از راه دریا را ندارم امید وارم همه ایرانیان هر جایی که میخواهند بروند و موفق باشند ولی این همه من دارم اینجا میگم به خدا به هر کسی که ایمان دارید من 7 سال توی این اندونزی خراب شده دارم زندگی میکنم رفتن و نه رفتن شما فرقی به حال من ندارد ولی حداقل پول و جان خودتون رو به دست هر کسی نسپارید الان اینجا بارندگی هست تا چند ماه هم این وضعیت ادامه دارد هر کس به شما قول رد کردن شما را از دریا داده مطمان باشید در این فصل یا به چنگ پلیس میافتید یا در دریا دچار سانحه میشوید استرالیا در نیم کره جنوبی قرار داره فکر نکنید اگه تابستون راه بیافتید اونجا هم هوا گرم است درست برعکس نیم کره شمال فصل زمستان و سرما است یکم به جان و سلامت خودتون توجه کنید
ُسلام ،هموطن عزیز در مورد مالزی اطلاع دارید ؟من تا دو روز دیگه اونجا هستم،در مورد کیس راهنمایی می تونید بکنید که بهترین مورد کدوم هست ،بین سیاسی یا مذهبی ؟
سلام هموطن گرامی:
تغریبا توی این چند سالی که اینجا بودم به علت شرایط کاری ام به اکثر کشورهای منطقه سفر کردم و در تمامی آن ها برای مدتی قابل توجه اقامت داشته ام به نظر من یکی از کثیف ترین حکومت های منطقه از نظر رعایت حقوق بشر کشور مالزی است به خصوص در مورد شهروندان ایرانی شما اگر قصد اقدام از طریق یو ان را دارید با توجه به این که مالزی هیچ امکاناتی نمی دهد و همچنین مخارج زندگی در حال حاضر با توجه به افت پول ایران بسیار بالا است به نظر من از مالزی اقدام نکنید بهتر است یکی از ایرانی هایی که در این چند سال با ایشان آشنا شدم جناب توکا نیستانی کاریکاتوریست بود که بعد از فرار از ایران به مالزی اعلام پناهندگی کرد با توجه به این که ایشان فرد شناخته شده ای بود و کیس مناسبی داشت 5 سال در مالزی معطل ماند خوب شما با این توصیف حساب کتاب کنید آیا صبر و حوصله وپول کافی برای 5 سال را دارید؟ در مالزی اقدام کنید در کورد کیس هم متاسفانه بنده در مورد پناهندگی و کیس اطلاعات دقیقی ندارم ولی در کل کشورهای جنوب شرقی آسیا کشورهای پناهنده پذیری نیستند به علت جمعیت زیاد و مشکلات اقتصادی به هیچ وجه نمی خواهند پناهندگان وارد کشورشان شوند خودتان همین اندونزی را نگاه کنید آیا نمی توتنند جلوی قاچق برها بگیرند؟ فقط به خاطر دردسر پناهندها آن ها را به سوی استرالیا روانه میکنند

مهاجر کوچولو
تماس:

پست توسط مهاجر کوچولو » دو شنبه 24 تیر 1392, 8:14 am

cody نوشته شده:جناب gholami2008حرف های شما کاملا قابل درک است و صحیح ولی درنهایت انسان در زمان ریسک کردن هم سعی میکنه تمام جوانب را در نظر بگیره تا کمترین زیان را متوجه اش شود شاید شما باورتان نشود ولی بنده از اینکه هم وطنان ایرانی که خود را به استرالیا میرسانند بسیار خوشحال می شوم بنا به یک دلیل و آن هم سخت گیری های بی مورد در روند قانونی مهاجرت این دوستان که به استرالیا میرسند از طرف دولت استرالیا باید مورد حمایت قرار گیرند و اون ناز و عشوه هایی که این استرالیایی ها توی سفارت برای ایرانی ها در می آورند دیگه خبری ازش نیست حالا بگذریم مورد نگرانی من فقط در مورد سلامت جانی و از دست دادن سرمایه مالی هم وطنان ایرانی است همین و هین در مورد فصل رفتن به استرالیا با توجه به تجربه ام بهترین فصل از ابتدای زمستان تا اواسط بهار می باشد
ابتدای زمستون تا اواسط بهار نیکره شمالی که ما باشیم یا نیم کره جنوبی که استرالیا باشه؟؟
الان تابستونه ولی استرالیا زمستون.یعنی الان موقع خوبیه؟یا منتظر باشیم تا زمستون ما فرا برسه

sina.ansarifard

پست توسط sina.ansarifard » دو شنبه 24 تیر 1392, 9:55 am

Salam be hame . Man alan 2 mahe malezi hastam va to UNHCR sabte nam kardam valii hanoz hich mosahebeii naraftam bedam faghat raftam behem nobate mosahebe dadan vali khob hatman shomare passportam va axam o daram . Alan age ba ghayegh az andonesi beram australia baram migardonan malezi chon inja sabte nam kardan ya inke moshkeli nadare ?
Lotfan komakam koniiid man daram rahii misham mikham bebinam age deport misham naram alaki poolam oo vaghtam oo talaf konam

cody

پست توسط cody » دو شنبه 24 تیر 1392, 12:12 pm

مهاجر کوچولو نوشته شده:
cody نوشته شده:جناب gholami2008حرف های شما کاملا قابل درک است و صحیح ولی درنهایت انسان در زمان ریسک کردن هم سعی میکنه تمام جوانب را در نظر بگیره تا کمترین زیان را متوجه اش شود شاید شما باورتان نشود ولی بنده از اینکه هم وطنان ایرانی که خود را به استرالیا میرسانند بسیار خوشحال می شوم بنا به یک دلیل و آن هم سخت گیری های بی مورد در روند قانونی مهاجرت این دوستان که به استرالیا میرسند از طرف دولت استرالیا باید مورد حمایت قرار گیرند و اون ناز و عشوه هایی که این استرالیایی ها توی سفارت برای ایرانی ها در می آورند دیگه خبری ازش نیست حالا بگذریم مورد نگرانی من فقط در مورد سلامت جانی و از دست دادن سرمایه مالی هم وطنان ایرانی است همین و هین در مورد فصل رفتن به استرالیا با توجه به تجربه ام بهترین فصل از ابتدای زمستان تا اواسط بهار می باشد
ابتدای زمستون تا اواسط بهار نیکره شمالی که ما باشیم یا نیم کره جنوبی که استرالیا باشه؟؟
الان تابستونه ولی استرالیا زمستون.یعنی الان موقع خوبیه؟یا منتظر باشیم تا زمستون ما فرا برسه
دوست عزیز منظورم از زمستان تا اواسط بهار در ایران شرایط جوی در نیمکره جنوبی که استرالیا باشه بهتر است همین الان که برای شما دارم کامنت میگذارم 3 روز است در اندونزی بارندگی بدون وقفه است و در جاکارتا آب گرفتگی و در مناطق حاشیه آن ارتفاع آب تا 1 متر هم بالا آمده در حال حاظر اقیانوس به هیچ عنوان مناسب نیست.

مهاجر کوچولو
تماس:

پست توسط مهاجر کوچولو » چهار شنبه 26 تیر 1392, 8:15 am

پس از دی تا اردیبهشت خوبه

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 63 مهمان