چرا کماکان پناهجویان اصرار بر رفتن از طریق دریا را دارند؟

راههای کسب اقامت در استرالیا و نیوزلند (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
amir87

چرا کماکان پناهجویان اصرار بر رفتن از طریق دریا را دارند؟

پست توسط amir87 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 12:02 pm

داشتم انجمن استرالیا را میخوندم که یه نکته ای نظرمو جلب کرد و اونم این بودش که برام خیلی جالبه که اکثر بچه ها اینقدر اصرار به رفتن از طریق دریا دارن.(حتی با وجو قوانین جدید و دیپورت شدن به گینه).
یعنی اینقدر گرفتن ویزای توریستی استرالیا سخته که همه باید جان عزیز خودشونو به خطر بندازن و بزنن به اقیانوس آرام اونم با کشتی های گوچکی که اصلا توان و تاب مقاومت با موج های دریایی را ندارن ؟
مراقب جانورهایی که پول سفر به خارج از کشور را ندارن و دنبال جمع کردن مسافر برای قاچاقبرها میگردن (تا تخفیف بگیرن از قاچاقبرها) باشین.در ضمن اینم بدونین که عبور از مرز کشورهای اروپایی تقریبا غیرممکنه و شاید قبلنا کسی میتونست ازشون رد بشه ولی تمام مرزهای کشورهای اروپایی امن شدن.(اگرم به عنوان مسافر قاچاقی بگیرنتون, زندانی میشین).نکته ی بعدی هم اینکه 99% قاچاقبرها شما را تا ترکیه میبرن و چون اصلا قادر به رد کردنتون از مرزهای کشورهای بعدی نیستن,توی همون ترکیه رهاتون میکنن و پولتونو میدزدن.

ares2

Re: چرا کماکان پناهجویان اصرار بر رفتن از طریق دریا را دارند

پست توسط ares2 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 12:24 pm

مهمترین دلیلش این میتونه باشه که اون رو به عنوان ساده ترین و کم هزینه ترین راه میدونن..! شاید در ظاهر این چنین باشه, ولی در اصل یک درصد هم شبیه به ظاهرش نیست. از ابتدا به ماجرا نگاه کنیم میفتن دست یه مشت قاچاقبر که به هم دیگه پاسشون میدن و چه بسا پولشون این وسط خورده شه و دستشونم به جایی بند نیست. اگه شانس بیارن پولشون به قاچاقبری برسه که بخواد اونارو راهی کنه و باج به پلیس اندونزی بده و گیر پلیس نیفتن, اونارو سوار یک قایق فرسودهء از رده خارج میکنن, اونم بیش از حد ظرفیت(قایقی که برای ماهیگیری نهایتاْ ۷-۸ سرنشین اونم در حالت خوبش ساخته شده, در وضعیت فرسودش ۸۰-۱۰۰ نفر رو سوار میکنن و این یعنی بوجود اومدن فاجعه با کوچکترین تکان و موج) گذراندن شب ها و روزهای وحشتناک و دلهره آور روی آب. جایی که تا چشم کار میکنه آب هست و اگر اتفاقی بیفته غرق میشن و به راحتی از بین میرن.. چون واقعاْ کسی خبر نداره و نمیتونه کمکی کنه. دریای طوفانی,آفتاب شدید و سوختن زیر آفتاب, تمام شدن آذوغهء خوراکی و آب, مریضی و دریازدگی که برخی رو تا سر حد مرگ میبره و بوجود آمدن خاطرات تلخی که تا مدتها شخص رو درگیر خودش میکنه. در نهایت اگر جان سالم به در ببرند و غرق نشوند و گم نشن, میفتن به دست نیروهای استرالیایی که این روزها میشنویم در خبرها که قایق ها رو به اندونزی برمیگردونن..! یعنی شما این همه سختی متحمل شدی و در نهایت برمیگردی به اندونزی..! اگر هم برنگردونن گینه و نائورو و تازه شروع بدبختی که برای همیشه زندگیتون تباه میشه. بنده به شخصه اینجا مورد هجمهء بسیاری از قاچاقبرها قرار گرفتم, ولی به قدری این مسیر من رو آزار داده, به قدری خاطرات تلخ دارم که با وجود اینکه قبل از قوانین اومدم و الان در ملبورن زندگی میکنم ولی باز هم همه جا داد میزنم که نکنید این کار رو با خودتون و عزیزانتون. بخدا پدر و مادر شما گناهی ندارن که باید یه عمر ناراحت ندانم کاری شما باشن. گیرم که برسی به استرالیا..! وقتی به صراحت گفته شده که جایی در خاک استرالیا نخواهی داشت تا ابد, این رسیدن به چه دردی میخوره؟! با مال و جانتون بازی نکنید..! این وسط فقط و فقط قاچاقچی به هدفش میرسه.. شما نه تنها به هدفتون نمیرسید که به جایی میرید که کوره دهاتای سیستان بلوچستان و ایلام شرف داره به اونجا.. تحقیر میشید, وضعیت اسفناک زندگی و ....
طبق قانون تصویب شده در ۱۹ جولای ۲۰۱۳ هر پناهجویی که سعی کند از طریق دریا و با قایق خود را به استرالیا برساند به گینه فرستاده میشود و به هیج وجه حتی بعد از پذیرش درخواست پناهندگییش به استرالیا بازگردانده نخواهد شد.گینه یکی از فقیرترین کشورهای دنیاست که زندگی در آن چیزی شبیه به کابوس است.مراقب تبلیغ یه سری شیاد باشید.این ها قاچاقبر و رابط قاچاقبر هستن که از ترقیب شما به رفتن سود میکنند. نمونش (کاربر: Mohammad Zab) و با آی دی های دیگشون هم به سراغتون میان برای فرستادن شما به استرالیا (گینه)

نمایه کاربر
Australia

پست توسط Australia » سه شنبه 8 بهمن 1392, 12:57 pm

ey tof be sharafet
hame ina ro midoni baz to webloget mizadi safar ba kashti hamrah case be australia
--
-
شعری زیبا از رابرت لی فراست!

راهی را برخواهم گزید که کمتر کسی پا در آن گذاشته است!رفتن به راهی که توسط دیگران

آزموده شده هنر چندانی نیست!راهی متفاوت خواهم رفت برای ماندگاری!!!

فروش ویژه تخم مرغ و جوجه 1 روزه
آدرس : نائورو/ درخت نارگیل قدیمی/ چادر 007
راه ارتباطی : کفتر طوقی جلد میدون شوش/ نائورو/سیدنی

amir87

پست توسط amir87 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 1:13 pm

شیر مادرتون با هم دعوا نکنین.اصلا عجیبه برام که توی این فروم چرا همیشه بحثا سمت دعوا پیش میره.من اصلا یه سوال دیگه پرسیده بودم و چی جواب گرفتم !!
آقای Ares لطفا شما هیچ کامنتی نزار توی این پست تا این ماجراها هم پیش نیاد.تو و Australia مثل کارد و پنیر میمونین (باید یکیتون یه جا حضور داشته باشه و با هم یه جا جمع نمیشین).
حالا هم من australia را انتخاب میکنم که بیاد جواب بده.شما لطفا چیزی نگو.

خب برگردیم به بحث اصلی و اینکه آیا گرفتن ویزای استرالیا خیلی سخته یا نه و اینکه در استرالیا هم میشه عین کانادا در حین رسیدگی به پرونده کار کرد؟
مراقب جانورهایی که پول سفر به خارج از کشور را ندارن و دنبال جمع کردن مسافر برای قاچاقبرها میگردن (تا تخفیف بگیرن از قاچاقبرها) باشین.در ضمن اینم بدونین که عبور از مرز کشورهای اروپایی تقریبا غیرممکنه و شاید قبلنا کسی میتونست ازشون رد بشه ولی تمام مرزهای کشورهای اروپایی امن شدن.(اگرم به عنوان مسافر قاچاقی بگیرنتون, زندانی میشین).نکته ی بعدی هم اینکه 99% قاچاقبرها شما را تا ترکیه میبرن و چون اصلا قادر به رد کردنتون از مرزهای کشورهای بعدی نیستن,توی همون ترکیه رهاتون میکنن و پولتونو میدزدن.

ares2

پست توسط ares2 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 1:18 pm

جناب امیر شما هیچ کاره ای که به بنده بگی اینجا پست بذارم یا نه؟! من هر جایی دوست داشته باشم پست میذارم.. شما هم میتونی دوست عزیزت رو انتخاب کنی.. برای من مهم نیست. من باز هم اگر احساس کنم لازمه پست میذارم. بهتونم قول میدم اسمی از شما نمیارم. این دوزاری هم اگه دوست داشت بیاد پستی که باز کرده اونجا در خدمتش هستم. اما اینجا دیگه جوابش رو نمیدم تا پست شما خراب نشه. بنده هم موافق راههای قانونی هستم.. :)
طبق قانون تصویب شده در ۱۹ جولای ۲۰۱۳ هر پناهجویی که سعی کند از طریق دریا و با قایق خود را به استرالیا برساند به گینه فرستاده میشود و به هیج وجه حتی بعد از پذیرش درخواست پناهندگییش به استرالیا بازگردانده نخواهد شد.گینه یکی از فقیرترین کشورهای دنیاست که زندگی در آن چیزی شبیه به کابوس است.مراقب تبلیغ یه سری شیاد باشید.این ها قاچاقبر و رابط قاچاقبر هستن که از ترقیب شما به رفتن سود میکنند. نمونش (کاربر: Mohammad Zab) و با آی دی های دیگشون هم به سراغتون میان برای فرستادن شما به استرالیا (گینه)

amir87

پست توسط amir87 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 1:34 pm

ares2 نوشته شده:جناب امیر شما هیچ کاره ای که به بنده بگی اینجا پست بذارم یا نه؟! من هر جایی دوست داشته باشم پست میذارم.. شما هم میتونی دوست عزیزت رو انتخاب کنی.. برای من مهم نیست. من باز هم اگر احساس کنم لازمه پست میذارم. بهتونم قول میدم اسمی از شما نمیارم. این دوزاری هم اگه دوست داشت بیاد پستی که باز کرده اونجا در خدمتش هستم. اما اینجا دیگه جوابش رو نمیدم تا پست شما خراب نشه. بنده هم موافق راههای قانونی هستم.. :)
آقا جون اصلا شما پاسخ بده.برای من فرقی نمیکنه.ولی فقط میخوام دعوا نکنین با هم که گفتم شما پست نذار وگرنه برای من شما و australia فرقی ندارد.من اصلا خودم عازم کانادا هستم.
آقای ares لطفا سوالمو جواب بدین که آیا در استرالیا میشه در حین رسیدگی به پرونده آدم کار کنه؟

ares2

پست توسط ares2 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 1:47 pm

Amit87 : دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم اگر به صورت قانونی وارد این کشور بشید و اعلام پناهندگی کنید, در زمان بررسی پروندهء شما,شما اجازهء کار خواهید داشت.. البته این رو از خیلی از دوستان شنیدم و صحتش رو حتماْ باید دوستانی که اطلاعات کاملتری دارند تایید کنن.

amir87

پست توسط amir87 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 2:06 pm

ares2 نوشته شده:Amit87 : دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم اگر به صورت قانونی وارد این کشور بشید و اعلام پناهندگی کنید, در زمان بررسی پروندهء شما,شما اجازهء کار خواهید داشت.. البته این رو از خیلی از دوستان شنیدم و صحتش رو حتماْ باید دوستانی که اطلاعات کاملتری دارند تایید کنن.
دستت درد نکنه برادر عزیز از اینکه جواب دادی.حالا اینو بهم بگو که ظرف چند ماه به پرونده رسیدگی میشه به طور تقریبی و حقوق چقدره ؟

ares2

پست توسط ares2 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 2:13 pm

خواهش میکنم دوست عزیز. یادمه ایران بودم یکی از دوستان اقدام کرده بودن چند سال پیش گفتن که ۶ هفته بررسی طول میکشه. همه چیز رو هم برای سفارت پست میکنید و در نهایت جواب میدن. یعنی بدون مصاحبه..! فکر نمیکنم این زمان تغییری کرده باشه. در مورد حقوق هم بعید میدونم به افرادی که توریستی اومده باشن حقوق بیکاری تعلق بگیره. اگه منظورتون حقوق برای کاری که میکنید هست.. اگه ویزای کار داشته باشید بین ۱۵-۲۰ دلار ساعتی میتونید کار کنید.. بسته به کارتون و مهارتتون.. به نظر من استرالیا بهشت کسایی هست که قانونی وارد این کشور شن.. حقوق بالا و کیفیت بالای زندگی واقعاْ میارزه که آدم زمان بذاره و ۲سال رو زبانش کار کنه و در کنار این ۲سال هم خودش رو در یه مهارت تقویت کنه.

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 45 مهمان