دلایل قوی که شما را از رفتن غیرقانونی به استرالیا بازمیدارد

راههای کسب اقامت در استرالیا و نیوزلند (پناهندگی، کار، ازدواج، سرمایه گزاری و...)
ارسال پست
ares2

دلایل قوی که شما را از رفتن غیرقانونی به استرالیا بازمیدارد

پست توسط ares2 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 1:42 pm

یکی از راههای غیرقانونی که برخی افراد برمیگزینند تا به رویای استرالیا برسند, راه خطرناک دریایی و سوار شدن بر قایق های فرسودهء ماهیگیری از اندونزی هست. بعد از اعلام قوانین جدید استرالیا در تاریخ ۱۹ جولای ۲۰۱۳ که در آن به صراحت گفته شده که هر شخصی به طور غیرقانونی وارد استرالیا شود به جزایر دور افتاده (گینه و نائورو و ..) فرستاده میشه و برای همیشه از رسیدن به خاک استرالیا محروم خواهد ماند, باز هم دیده شده که هرزگاهی برخی از هموطنان فریب قاچاقبرها رو خورده و سوار بر قایق وارد مسیری خطرناک میشن که انتهای آن نابودیست. اما چرا با وجود این همه سختگیری برخی افراد حاضر شدن تن به این راه پرخطر بدن؟! چرا راهی که سوخته و انتهای آن چیزی جز تباهی نیست, حتی بعد از قوانین جدید توسط برخی پیموده شده؟!
شاید مهمترین دلیلش این میتونه باشه که اون رو به عنوان ساده ترین و کم هزینه ترین راه میدونن..!(لازم نیست مدرک زبان داشته باشن و همچنین نیاز به مهارت در زمینهء شغلی خاصی نیست..!) شاید در ظاهر این چنین باشه, ولی در اصل یک درصد هم شبیه به ظاهرش نیست. از ابتدا به ماجرا نگاه کنیم میفتن دست یه مشت قاچاقبر که به هم دیگه پاسشون میدن و چه بسا پولشون این وسط خورده شه و دستشونم به جایی بند نیست. اگه شانس بیارن پولشون به قاچاقبری برسه که بخواد اونارو راهی کنه و باج به پلیس اندونزی بده و گیر پلیس نیفتن, اونارو سوار یک قایق فرسودهء از رده خارج میکنن, اونم بیش از حد ظرفیت(قایقی که برای ماهیگیری نهایتاْ ۷-۸ سرنشین اونم در حالت خوبش ساخته شده, در وضعیت فرسودش ۸۰-۱۰۰ نفر رو سوار میکنن و این یعنی بوجود اومدن فاجعه با کوچکترین تکان و موج) گذراندن شب ها و روزهای وحشتناک و دلهره آور روی آب. جایی که تا چشم کار میکنه آب هست و اگر اتفاقی بیفته غرق میشن و به راحتی از بین میرن.. چون واقعاْ کسی خبر نداره و نمیتونه کمکی کنه. دریای طوفانی,آفتاب شدید و سوختن زیر آفتاب, تمام شدن آذوغهء خوراکی و آب, مریضی و دریازدگی که برخی رو تا سر حد مرگ میبره و بوجود آمدن خاطرات تلخی که تا مدتها شخص رو درگیر خودش میکنه. در نهایت اگر جان سالم به در ببرند و غرق نشوند و گم نشن, میفتن به دست نیروهای استرالیایی که این روزها میشنویم در خبرها که قایق ها رو به اندونزی برمیگردونن..! یعنی شما این همه سختی متحمل شدی و در نهایت برمیگردی به اندونزی..! اگر هم برنگردونن گینه و نائورو و تازه شروع بدبختی که برای همیشه زندگیتون تباه میشه. بنده به شخصه اینجا مورد هجمهء بسیاری از قاچاقبرها قرار گرفتم, ولی به قدری این مسیر من رو آزار داده, به قدری خاطرات تلخ دارم که با وجود اینکه قبل از قوانین اومدم و الان در ملبورن زندگی میکنم ولی باز هم همه جا داد میزنم که نکنید این کار رو با خودتون و عزیزانتون. بخدا پدر و مادر شما گناهی ندارن که باید یه عمر ناراحت ندانم کاری شما باشن. گیرم که برسی به استرالیا..! وقتی به صراحت گفته شده که جایی در خاک استرالیا نخواهی داشت تا ابد, این رسیدن به چه دردی میخوره؟! با مال و جانتون بازی نکنید..! این وسط فقط و فقط قاچاقچی به هدفش میرسه.. شما نه تنها به هدفتون نمیرسید که به جایی میرید که کوره دهاتای سیستان بلوچستان و ایلام شرف داره به اونجا.. تحقیر میشید, وضعیت اسفناک زندگی و ....
طبق قانون تصویب شده در ۱۹ جولای ۲۰۱۳ هر پناهجویی که سعی کند از طریق دریا و با قایق خود را به استرالیا برساند به گینه فرستاده میشود و به هیج وجه حتی بعد از پذیرش درخواست پناهندگییش به استرالیا بازگردانده نخواهد شد.گینه یکی از فقیرترین کشورهای دنیاست که زندگی در آن چیزی شبیه به کابوس است.مراقب تبلیغ یه سری شیاد باشید.این ها قاچاقبر و رابط قاچاقبر هستن که از ترقیب شما به رفتن سود میکنند. نمونش (کاربر: Mohammad Zab) و با آی دی های دیگشون هم به سراغتون میان برای فرستادن شما به استرالیا (گینه)

ares2

Re: دلایل قوی که شما را از رفتن غیرقانونی به استرالیا بازمید

پست توسط ares2 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 1:54 pm

Don't be sorry
هیچ راه آسانی برای آمدن به استرالیا وجود ندارد..!
ولی راه درست وجود دارد..
به کسانی که دوست دارید بگویید تا پشیمان نشوید..
برای اطلاعات بیشتر به وب سایت http://Australia.gov.au/dontbesorry مراجعه کنید..

مشاهدهء ویدئو ادارهء مهاجرت استرالیا در یوتیوب :‌ http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... kRO0Sf0WgI
طبق قانون تصویب شده در ۱۹ جولای ۲۰۱۳ هر پناهجویی که سعی کند از طریق دریا و با قایق خود را به استرالیا برساند به گینه فرستاده میشود و به هیج وجه حتی بعد از پذیرش درخواست پناهندگییش به استرالیا بازگردانده نخواهد شد.گینه یکی از فقیرترین کشورهای دنیاست که زندگی در آن چیزی شبیه به کابوس است.مراقب تبلیغ یه سری شیاد باشید.این ها قاچاقبر و رابط قاچاقبر هستن که از ترقیب شما به رفتن سود میکنند. نمونش (کاربر: Mohammad Zab) و با آی دی های دیگشون هم به سراغتون میان برای فرستادن شما به استرالیا (گینه)

ares2

پست توسط ares2 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 1:57 pm

داستان تلخ علی از آمدنش به استرالیا از طریق راه دریایی... از دست دادن دختر و خواهرش :(
طوفان و در نهایت غرق شدن سرنوشت تلخی که نصیب بستگان و نزدیکان او شد...
مشاهدهء ویدئو مصاحبهء علی در یوتیوب :‌ http://www.youtube.com/watch?v=qVUrqYq5Vf8

ares2

پست توسط ares2 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 2:23 pm

هرچه از بد بودن مسیر غیرقانونی و نابودیه سرمایه و خودتون بگم کم گفتم. اما مهاجرت روی دیگر هم دارد. مهاجرت قانونی..! این کشور با توجه به درآمد بالا و به نسبت هزینهء پایین بهشت زندگی برای افرادی هست که به صورت قانونی پا در آن میگذارن و از همون ابتدا میتونن یه زندگی برنامه ریزی شده باشن و به قول معروف افسار زندگیشون رو خودشون به دست بگیرن. به نظر من ۲سال به صورت فشرده و سخت یادگیری زبان انگلیسی و در کنار اون کسب یک مهارت فنی و پرورش و رشد این مهارت میتونه شما رو به رویای استرالیا برسونه. رویایی که فقط از این طریق میتونید به اون دست پیدا کنید. شاید در ابتدا سخت به نظر بیاد.. اما باور کنید خیلی از آدمهایی که تو این کشور دارن زندگی میکنن و پیشرفت کردن و دارن از زندگی لذت میبرن افرادی بودن که دقیقاْ روزی مثل من و شما دنبال زندگی بهتر در جایی بهتر بودن. هیچ چیز خوبی بدون تلاش بدست نمیاد. راه غیرقانونی رو فراموش کنید. پولی که میخواید به قاچاقبر بدید رو سرمایه گذاری کنید, اصلاْ بذارید تو بانک یا نمیدونم طلا و ارز بخرید.. خودتون رو با زبان انگلیسی مشغول کنید. در ابتدا سخت هست اما به مرور وقتی میتونید چیزهای زیادی یاد بگیرید, تشنهء یادگیری میشید. زبان براتون چنان جذابیتی پیدا میکنه که واقعاْ میمونید که چطور از چیز به این سادگی فراری بوده اید. در کنارش هم کار با حقوق پایین صرفاْ برای یادگیری یک حرفه میتونه گره گشای کار شما باشه. یکی از دوستان بنده در زمینهء خدمات CNC کار میکنه و اتوکد و طراحی بلده و ساعتی نزدیک به ۴۰ دلار حقوقشه..! حالا که راه غیرقانونی بسته شده, رو زندگیتون قمار نکنید.. اگر واقعاْ قصد بهتر شدن کیفیت زندگیتون رو دارید از همین امروز شروع کنید. از مهاجرت غیر قانونی شما فقط و فقط قاچاقبرهای مفتخور سود میبرند که جانتون براشون کوچکترین ارزشی نداره..

amir87

پست توسط amir87 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 3:25 pm

ares2 نوشته شده:هرچه از بد بودن مسیر غیرقانونی و نابودیه سرمایه و خودتون بگم کم گفتم. اما مهاجرت روی دیگر هم دارد. مهاجرت قانونی..! این کشور با توجه به درآمد بالا و به نسبت هزینهء پایین بهشت زندگی برای افرادی هست که به صورت قانونی پا در آن میگذارن و از همون ابتدا میتونن یه زندگی برنامه ریزی شده باشن و به قول معروف افسار زندگیشون رو خودشون به دست بگیرن. به نظر من ۲سال به صورت فشرده و سخت یادگیری زبان انگلیسی و در کنار اون کسب یک مهارت فنی و پرورش و رشد این مهارت میتونه شما رو به رویای استرالیا برسونه. رویایی که فقط از این طریق میتونید به اون دست پیدا کنید. شاید در ابتدا سخت به نظر بیاد.. اما باور کنید خیلی از آدمهایی که تو این کشور دارن زندگی میکنن و پیشرفت کردن و دارن از زندگی لذت میبرن افرادی بودن که دقیقاْ روزی مثل من و شما دنبال زندگی بهتر در جایی بهتر بودن. هیچ چیز خوبی بدون تلاش بدست نمیاد. راه غیرقانونی رو فراموش کنید. پولی که میخواید به قاچاقبر بدید رو سرمایه گذاری کنید, اصلاْ بذارید تو بانک یا نمیدونم طلا و ارز بخرید.. خودتون رو با زبان انگلیسی مشغول کنید. در ابتدا سخت هست اما به مرور وقتی میتونید چیزهای زیادی یاد بگیرید, تشنهء یادگیری میشید. زبان براتون چنان جذابیتی پیدا میکنه که واقعاْ میمونید که چطور از چیز به این سادگی فراری بوده اید. در کنارش هم کار با حقوق پایین صرفاْ برای یادگیری یک حرفه میتونه گره گشای کار شما باشه. یکی از دوستان بنده در زمینهء خدمات CNC کار میکنه و اتوکد و طراحی بلده و ساعتی نزدیک به ۴۰ دلار حقوقشه..! حالا که راه غیرقانونی بسته شده, رو زندگیتون قمار نکنید.. اگر واقعاْ قصد بهتر شدن کیفیت زندگیتون رو دارید از همین امروز شروع کنید. از مهاجرت غیر قانونی شما فقط و فقط قاچاقبرهای مفتخور سود میبرند که جانتون براشون کوچکترین ارزشی نداره..
بله سطح درآمدها بالاست و حرفتون تایید میشه.

اما اینکه گفتین "2 سال وقت بذارین و قانونی بیاین" اولا خدمت شما عرض کنم که اداره ی مهاجرت استرالیا (همونطور که میدونین) ,امتیاز بندی میکنه "توانایی های شما" را برای آمدن به استرالیا و بعد به شما اجازه ورود داده میشه.
از اون طرف هم باید مثلا منه ایرانی بیام از طریق شرکتهای مهاجرتی اقدام به گرفتن ویزای کار استرالیا بکنم که اونم 1000 و یک جور فیلم سر آدم درمیارن این شرکتهای مهاجرتی که اینجا مینویسم :
1.اولا اون شرکتها برای شما "کار" پیدا نمیکنند ,بلکه "فقط یه ویزای کار " میگیرن و بعد از ورود به استرالیا شما باید خودت دنبال کار بگردی.(مثل بقیه ی کشورای مهاجر پذیر).
2.طی این مدتی که شما داری درخواست ویزای کارتو از طریق این شرکتهای متقلب مهاجرتی پیش میبری ,به اشکال و انحائ مختلف شما را تیغ میزنن این شرکتها.به عنوان مثال اگر برای انجام کل کارهای مهاجرتی شما و باز کردن پرونده ی مهاجرتی شما مثلا 600 دلار (1 میلیون و 800 هزار تومان) نیاز باشه,اون شرکتهای مهاجرتی تا موقع رفتن رسیدن شما به استرالیا ,ازتون 10-15 میلیون تیغ میزنن.(همه ی شرکتهای مهاجرتی هم همینجورین).
3. تازه اداره های مهاجرت استرالیا و دیگر کشورای مهاجر پذیر قید میکنن که شما باید بتونی مثلا هزینه ی 1 سال زندگی در استرالیا (یا هر کشور مهاجر پذیر دیگه) را هم داشته باشی تا مطمئن بشن که در مدتی که دنبال کار میگردی اونجا ,هزینه ی خودت و خانوادتو میتونی تامین کنی (که اینم خودش بیش از 50 میلیون تومن میخواد.)

از نظر من آدم نه از طریق دریا باید به خطر بندازه (چون طبق قوانین اصلا فردی که با قایق بیاد استرالیا را حتی در صورت قبول پناهندگیش به استرالیا راه نمیدن) و نه اینکه آدم بیاد قانونی اقدام کنه (مگه اینکه آدم پولداری باشه).
بهترین راه ورود قانونی از فرودگاه به استرالیا و درخواست پناهندگی دادن در فرودگاه اون کشوره.نه باج دادن به شرکتهای متقلب و یا به خطر انداختن جان با زدن به دریا و قاچاقی رفتن.
مراقب جانورهایی که پول سفر به خارج از کشور را ندارن و دنبال جمع کردن مسافر برای قاچاقبرها میگردن (تا تخفیف بگیرن از قاچاقبرها) باشین.در ضمن اینم بدونین که عبور از مرز کشورهای اروپایی تقریبا غیرممکنه و شاید قبلنا کسی میتونست ازشون رد بشه ولی تمام مرزهای کشورهای اروپایی امن شدن.(اگرم به عنوان مسافر قاچاقی بگیرنتون, زندانی میشین).نکته ی بعدی هم اینکه 99% قاچاقبرها شما را تا ترکیه میبرن و چون اصلا قادر به رد کردنتون از مرزهای کشورهای بعدی نیستن,توی همون ترکیه رهاتون میکنن و پولتونو میدزدن.

ares2

پست توسط ares2 » سه شنبه 8 بهمن 1392, 4:14 pm

در مورد شركتها كمي باهاتون موافقم. اما شما اگه يه نگاه به ليست مشاغل استراليا بندازيد فكر كنم بشه شخصاً از سفارت اقدام كرد! گرچه كلاً سخت هست، اما هنوز هم كه هنوزه افراد بسيار زيادي از هموطنامون دارن با ويزاي كار وارد اين كشور ميشن و بعد از مدتي هم شغل پيدا ميكنن. امكان نداره شما زبان بلد باشي و مهارت مورد نياز هم بلد باشي و كار گيرت نياد! اونايي كه كار گيرشون نمياد به نظر من خودشون كوتاهي ميكنن. كار حتي براي مني كه ويزاي كار ندارم هم هست. كافيه اراده كنم و يه روزه برم سر كار. كلاً به نظر من پيدا نكردن كار يه جورايي يا بهونه هست، يا اينكه تلاشمون كم بوده..

ares2

پست توسط ares2 » چهار شنبه 9 بهمن 1392, 3:40 am

رايو SBS بخش فارسي :
با یک زوج جوان در مورد تجربه مهاجرت و کمپ پناهندگی صحبت کردم. سعید و سمانه
به تازگی از کمپ پناهندگی خارج شدند وبه مانند بسیاری از مهاجران حرفهای زیادی برا ی گفتن دارند. بخش نخست این گفتگو در برنامه زنده پخش می شود و لطفا کل این گفتگو را در وب سایت اس بی اس فارسی و یا از طریق صفحه فیس بوک گوش کنید.

http://www.sbs.com.au/yourlanguage/pers ... Australia/

ares2

پست توسط ares2 » چهار شنبه 9 بهمن 1392, 9:53 am

تو باز حرف زدي ؟! اولاً حرف من انتخاب بين اصلاً نرفتن و يا رفتن قانوني هست. اونم در اين برهه از زمان كه دولت استراليا شديدترين فشار رو به پناهجويان داخل مياره و از طرفي افرادي كه از اين طريق قصد مهاجرت دارند رو به اندونزي برميگردونه و يا ميفرسته گينه و افراد ديگه خواب استراليا رو هم نميتونن ببينن...! من زماني اومدم كه چنين قانوني وضع نشده بود و با اين شدت اجرا نميشد. ميگم دستي بر قاچاقبري داري بهت برميخوره، خجالت بكش. فكر كنم يه كودني مثل تو هم از زير صفر استارت زبان رو بزنه ، دوساله بتونه أيلتس ٦ رو حداقل بگيره. در ضمن همهء اين موارد گفته شده براي هموطناي عزيزمون هست كه واقعاً قصد تحول زندگيشون رو دارن و هدفشون رسيدن به استراليا هست، اوناييكه مثل تو هدفشون فقط رفتنه و تو اين شرايط ميان اين حرفا واسه اونا نيست. تو و اونا بهتره زودتر بيايد بيرون و بريد گينه زندگي كنيد بذاريد ملت يه نفسي بكشن. در ضمن تو سعي كن خودت رو وارد اين قبيل بحث ها نكني، وگرنه مابقي عكسهات رو هم ميذارم. جاي تو بودم اينترنت هم نمي اومدم.. فيسه آخه داري تو ...!؟
(يا پست نده، يا پست ميدي پاك نكن Mohammad zab)...!

amir87

پست توسط amir87 » چهار شنبه 9 بهمن 1392, 10:05 am

ares2 نوشته شده:تو باز حرف زدي ؟! اولاً حرف من انتخاب بين اصلاً نرفتن و يا رفتن قانوني هست. اونم در اين برهه از زمان كه دولت استراليا شديدترين فشار رو به پناهجويان داخل مياره و از طرفي افرادي كه از اين طريق قصد مهاجرت دارند رو به اندونزي برميگردونه و يا ميفرسته گينه و افراد ديگه خواب استراليا رو هم نميتونن ببينن...! من زماني اومدم كه چنين قانوني وضع نشده بود و با اين شدت اجرا نميشد. ميگم دستي بر قاچاقبري داري بهت برميخوره، خجالت بكش. فكر كنم يه كودني مثل تو هم از زير صفر استارت زبان رو بزنه ، دوساله بتونه أيلتس ٦ رو حداقل بگيره. در ضمن همهء اين موارد گفته شده براي هموطناي عزيزمون هست كه واقعاً قصد تحول زندگيشون رو دارن و هدفشون رسيدن به استراليا هست، اوناييكه مثل تو هدفشون فقط رفتنه و تو اين شرايط ميان اين حرفا واسه اونا نيست. تو و اونا بهتره زودتر بيايد بيرون و بريد گينه زندگي كنيد بذاريد ملت يه نفسي بكشن. در ضمن تو سعي كن خودت رو وارد اين قبيل بحث ها نكني، وگرنه مابقي عكسهات رو هم ميذارم. جاي تو بودم اينترنت هم نمي اومدم.. فيسه آخه داري تو ...!؟
(يا پست نده، يا پست ميدي پاك نكن Mohammad zab)...!
ولش کن Ares جون پستشم حذف شد.
بعضی از افراد و اعضا توی این فروم نمیتونن حقیقتو تحمل کنن و شایدم گفتن حقایق با policy و خط و مشی اونا تعارض داشته بشه.بایدم ناراحت بشن چون دیگه مشتریاشون میپره.
از اون فایل صوتی ای هم که گذاشته یه دنیا ممنونم که اومدی به قول انگلیسیا pros and cons یا همون ضعف و قوت ماجرا را در کنار هم عنوان کردی.
من خیلی خوشحال و شاد میشم وقتی که میبینم بعضی از دوستان که حالا پناهنده شدن و خارج از کشورن میان اینقدر صادقانه واقعیت را به دیگر دوستان ارائه میدن تا اونا با چشم باز تصمیم بگیرن.
یکی از مشکلاتی که خیلی از بچه های این فروم داشتن این بوده که طی این چند سالی که این فروم وجود داشته خیلی از اعضا الان رفتن به خارج از کشور ولی به غیر از یکی دو نمونه دیگه هیچ کسی خبری ازشون نشده و دیگه توی این فروم نیومده و تجاربشو در اختیار دیگران قرار بده.
من خودم تونستم با یکیشون که الان در کشور نروژ زندگی میکنه (خیلی وقت پیش) از طریق ایمیل مکاتبه کنم که ایشون اونقدر حرفای تکان دهنده ای بهم زد که کلا تصورم از اروپا و کلا کشورای مرفه عوض شد.
ایشون میگفت که توی نروژ (که بلا نسبت کشورش ! خیلی کشور مرفه ای است و آمار بیکاریش زیر 3 درصده) ,اونجا توی کمپ اونا رو 5 نفر نفر کردن توی یه اتاق و اصلا هم بعد از گذشت چند سال هنوز خیلیاشون جواب نگرفتن و دارن التماس میکنن از مسئولین کمپشون که اجازه بدن که برگردن به کشوراشون.

راستی یه چیزی یادم رفت بگم و اونم اینکه استرالیا آیا برای کسانیکه قانونی میان اونجا و مثلا خدایی نکرده بی پول بشن ,آیا شلتر و کمپ اضطراری داره ؟
مراقب جانورهایی که پول سفر به خارج از کشور را ندارن و دنبال جمع کردن مسافر برای قاچاقبرها میگردن (تا تخفیف بگیرن از قاچاقبرها) باشین.در ضمن اینم بدونین که عبور از مرز کشورهای اروپایی تقریبا غیرممکنه و شاید قبلنا کسی میتونست ازشون رد بشه ولی تمام مرزهای کشورهای اروپایی امن شدن.(اگرم به عنوان مسافر قاچاقی بگیرنتون, زندانی میشین).نکته ی بعدی هم اینکه 99% قاچاقبرها شما را تا ترکیه میبرن و چون اصلا قادر به رد کردنتون از مرزهای کشورهای بعدی نیستن,توی همون ترکیه رهاتون میکنن و پولتونو میدزدن.

ares2

پست توسط ares2 » چهار شنبه 9 بهمن 1392, 5:38 pm

مخلصم امير جان. اول فكر كردم خودش پاك كرده، اما گويا ادمين پستش رو پاك كرد، به هر حال. راجه به سوالت: ببين شما وقتي قانوني وارد شي خيلي از مسيرها برات هموار ميشه. از طرفيم نياز به يك دليل محكم داري تا درخواستت مورد قبول واقع شه. مطمئناً وقتي اعلام پناهندگي كني دولت با توجه به شرايط شما بهتون كمك ميكنه تا پروسهء شما طي شه و تكليفتون مشخص شه.
در مورد بودن من هم اينجا، به جان عزيزانم صرفاً قصدم اطلاع رساني هست. هرجوري نگاه كنن دوستان ميبينن كه من كوچكترين منفعتي نصيبم نميشه. من اميدوارم كه بتونم حتي يه نفر رو از اومدن به اين مسير كه به نابودي ختم ميشه منصرف كنم. بخدا همين الان تو كمپ ها افرادي كه بعد از قانون ١٩ جولاي اومدن هر روشي رو به كار گرفتن كه شايد دولت كمي كوتاه بياد، اما با واكنش به مراتب بدتر دولت روبرو شدن. تو خبرها هست كه بسياري لبشون رو دوختن، اعتصاب غذا كردن و ... اما صراحتاً بهشون اعلام شده كه اين كارها هيچ تاثيري در روند كارشون نداره و بايد به گينه و جزاير دور افتاده فرستاده شن و استراليا رو براي هميشه فراموش كنن. اينا يعني نابوديه يه شخص، يعني از دست رفتن زندگي ها.. كمك كنيم كه ديگه زندگي از اين نابودتر نشه.
قبول دارم شرايط ايران خيلي سخته، اما بخدا اين مسير تهش نابوديه خودتون و خانوادتونه. بهترين راه براي افرادي كه مشكل ندارن گرفتن ويزاي معتبر از سفارت استراليا و براي افراد ديگه un هست و بس.

hellfire

پست توسط hellfire » چهار شنبه 9 بهمن 1392, 6:18 pm

من این فایل صوتی را شنیدم و بعد هم یک فایل صوتی دیگر پیدا کردم که مربوط به یک زنی می شد که در کمپ به او تعارض جنسی کرده بودند و هیچ کسی به داد او نمی رسید. در میان حرف های آن زن نکته های زیادی وجود داشت که واقعا برای من دردناک بود و آنقدر وضعیت کمپ برای او غیر قابل تحمل بود که او بی صبرانه منتظر بود تا او را به گینه نو و یا نائورو بفرستند و می گفت که چرا زودتر ما را نمیفرستند. فکر می کرد شاید آنجا شرایط بهتری دارد و آینده بهتری منتظر او است. در یک فایل صوتی دیگر هم با یک زن و شوهر صحبت می کرد که حرف های زن در مورد شرایط بارداری و زایمانش واقعا تکان دهنده بود. اگر در استرالیا بودم حتما به آنها کمک می کردم چون مسئولان کمپ حتی به دختر بچه او یک دمپایی هم نمی دادند که پایش زخم نشود و مسخره اش می کردند و می گفتند در خود استرالیا هم بچه های زیادی وجود دارند که پابرهنه هستند. خلاصه خیلی حالم گرفته شد که اینها را شنیدم.

ares2

پست توسط ares2 » پنج شنبه 10 بهمن 1392, 10:29 am

يكي ديگه از قوي ترين دلايل خطر جاني هست كه شما رو تهديد ميكنه. امروز بالاخره پس از مدت ها هستي كوچولو كه مادرش رو چند ماهه پيش در راه رسيدن به استراليا از دست داد به ايران برگردانده شد و تحويل خانوادهء پدريش شد :(
واقعاً غم انگيزه... :cry:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
بازگرداندن هستی کوچولو به خاک ایران

http://gigpars.com/upload/avwh_image.jpg

روزنامه ایران : دخترک تنها که با مرگ دلخراش مادرش در خاک اندونزی با شرایط سختی روبه‌رو شده بود به ایران بازگردانده شد. هستی 8 ساله که پس از مرگ مادرش در جریان غرق شدن کشتی پناهجویان در آب‌های استرالیا تنها مانده است پس از پنج ماه زندگی در کنار یک خانواده ایرانی در کمپ پناهندگان اندونزی به ایران بازگردانده شد.
اوایل مردادماه سال جاری با غرق شدن کشتی پناهجویان ایرانی در سواحل اندونزی رسانه‌ها از نجات زن 32 ساله‌ای به همراه کودکش خبر دادند که با خوش‌شانسی از این حادثه جان سالم به در برده بود اما مادر که مدت‌ها از بیماری دیابت رنج می‌برد بر اثر هیجانات و استرس‌های این سفر وحشتناک در یکی از بیمارستان‌های اندونزی پس از سه روز به علت افزایش قندخون و کمای دیابتی به کام مرگ فرو رفت و هستی کوچولو تنها ماند.
دخترک که تنها و سرگردان مانده بود از سوی پناهجوی ایرانی تحت مراقبت قرار گرفت و این در حالی بود که اعضای این خانواده نیز در سفر به استرالیا ناکام مانده و در کمپی در جاکارتای اندونزی در شرایط بدی زندگی می‌کردند.
ماجرای سرنوشت غم‌‌انگیز این دخترک ایرانی از سوی یک عکاس خبرنگار استرالیایی ثبت شده و در روزنامه‌های استرالیا انتشار یافت و تلاش‌ها برای بازگرداندن هستی کوچولو نزد پدرش که در آبادان زندگی می‌کند صورت گرفت.
پس از گذشت پنج ماه هستی کوچولو با تلاش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران آماده سفر به ایران شد و بامداد پنجشنبه –دهم بهمن ماه-هواپیمای حامل این دخترک در فرودگاه امام خمینی(ره) به زمین نشست و وی در حضور مقامات وزارت امور خارجه و سازمان بهزیستی تحویل گرفته شد و به آغوش خانواده پدری‌اش بازگردانده شد.

ali.mosafer

پست توسط ali.mosafer » پنج شنبه 10 بهمن 1392, 11:52 am

لعنت به مهاجرت از هر نوعش

ares2

پست توسط ares2 » پنج شنبه 10 بهمن 1392, 1:48 pm

خبري كه امروز منتشر شد: دولت استراليا از افرادي كه تقاضاي پناهندگي آنها رد شده خواسته تا هرچه سريعتر و به صورت داوطلبانه اقدام به بازگشت به كشور خودشون كنن، در خبر اومده كه چند صد نفر از اين افراد داوطلبانه اعلام آمادگي براي برگشت كرده اند و بقيه نيز بايد اين كار رو كنن.
به نظر مياد دولت بدون كمترين عقب نشيني قصد داره برنامه هاي خودش رو به جلو ببره و در برابر فشارهاي بين المللي و نهادهاي حقوق بشري هم كوتاه نخواهد آمد. با اين وضعيتي هم كه من به شخصه ميبينم سيل عظيمي از رجكتي ها و ديپورتي ها و برگشتي ها در آيندهء نزديك در راه هستن و دولت هم با قاطعيت خواستار اجراي همهء وعده هاي انتخاباتي خودش هست.

Scott Morrison cracks down on failed asylum seekers and signs contract for 'voluntary' returns

Read more: http://www.smh.com.au/federal-politics/ ... z2rtBN2H5W

نمایه کاربر
iranian
محل اقامت: Denmark
تماس:

پست توسط iranian » پنج شنبه 10 بهمن 1392, 5:57 pm

ares2 نوشته شده:يكي ديگه از قوي ترين دلايل خطر جاني هست كه شما رو تهديد ميكنه. امروز بالاخره پس از مدت ها هستي كوچولو كه مادرش رو چند ماهه پيش در راه رسيدن به استراليا از دست داد به ايران برگردانده شد و تحويل خانوادهء پدريش شد :(
واقعاً غم انگيزه... :cry:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
بازگرداندن هستی کوچولو به خاک ایران

http://gigpars.com/upload/avwh_image.jpg

روزنامه ایران : دخترک تنها که با مرگ دلخراش مادرش در خاک اندونزی با شرایط سختی روبه‌رو شده بود به ایران بازگردانده شد. هستی 8 ساله که پس از مرگ مادرش در جریان غرق شدن کشتی پناهجویان در آب‌های استرالیا تنها مانده است پس از پنج ماه زندگی در کنار یک خانواده ایرانی در کمپ پناهندگان اندونزی به ایران بازگردانده شد.
اوایل مردادماه سال جاری با غرق شدن کشتی پناهجویان ایرانی در سواحل اندونزی رسانه‌ها از نجات زن 32 ساله‌ای به همراه کودکش خبر دادند که با خوش‌شانسی از این حادثه جان سالم به در برده بود اما مادر که مدت‌ها از بیماری دیابت رنج می‌برد بر اثر هیجانات و استرس‌های این سفر وحشتناک در یکی از بیمارستان‌های اندونزی پس از سه روز به علت افزایش قندخون و کمای دیابتی به کام مرگ فرو رفت و هستی کوچولو تنها ماند.
دخترک که تنها و سرگردان مانده بود از سوی پناهجوی ایرانی تحت مراقبت قرار گرفت و این در حالی بود که اعضای این خانواده نیز در سفر به استرالیا ناکام مانده و در کمپی در جاکارتای اندونزی در شرایط بدی زندگی می‌کردند.
ماجرای سرنوشت غم‌‌انگیز این دخترک ایرانی از سوی یک عکاس خبرنگار استرالیایی ثبت شده و در روزنامه‌های استرالیا انتشار یافت و تلاش‌ها برای بازگرداندن هستی کوچولو نزد پدرش که در آبادان زندگی می‌کند صورت گرفت.
پس از گذشت پنج ماه هستی کوچولو با تلاش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران آماده سفر به ایران شد و بامداد پنجشنبه –دهم بهمن ماه-هواپیمای حامل این دخترک در فرودگاه امام خمینی(ره) به زمین نشست و وی در حضور مقامات وزارت امور خارجه و سازمان بهزیستی تحویل گرفته شد و به آغوش خانواده پدری‌اش بازگردانده شد.
خیلی ناراحت کنندس بچه بیچاره این مدت بدون پدر مادر چی کشیده
<p style="text-align: left;">Tanha ID man dar in site faghat hamin hast baghie ID ha &nbsp;jali ast</p>
<p style="text-align: left;">email : xiranianx@gmail.com</p>

hellfire

پست توسط hellfire » پنج شنبه 10 بهمن 1392, 6:16 pm

من اعتقاد دارم که دولت ها مخصوصا دولت استرالیا باید به پناهجویان توجه بیشتری کند و منزلت انسانی آنها را در نظر داشته باشد ولی شدیدا از هر اقدامی که بر علیه مهاجرت دریایی باشد استقبال می کنم و به نظرم باید کاری کنند که هرگز کسی به فکر این کار نیفتد. حالا یک آدم بزرگ مسئول زندگی خودش است و حتی ممکن است خودکشی کند ولی یک بچه چه گناهی دارد که باید قربانی حماقت سرپرست خانواده خودش شود. البته مقصر اصلی همه اینها همان کسی است که این جهنم را در کشور ما درست کرده است و همه را فراری و آواره کرده است. دو هفته پیش با یکی از فامیل هایم در ایران صحبت می کردم می گفت که حتی اگر شده زیر زمین تونل بکند از ایران خارج می شود. البته گرفتاری هایش اصلا با آن خانوده ای که در کمپ پناهجویان زندگی می کنند قابل مقایسه نبود چون آن بندگان خدا بدبخت مطلق هستند و هیچ کسی هم به داد آنها نمی رسد. بعضی ازبندگان خدا هم توی ایران اینقدر فشار بهشان می آید که حاضرند برای تهیه کردن پول قاچاقبر مواد مخدر به مالزی ببرند و بعد هم توی فرودگاه گیر می افتند و سالها باید برای رسیدن نوبت اعدامشان توی قفسی زندگی کنند که از کمپ یهودیان زمان هیتلر هم بدتر است. خود من هم در امریکا زیاد سختی کشیدم ولی تازه آدم وقتی سرنوشت این پناهچجویان را می خواند می فهمد که سختی واقعی چیست. پول و جان و ناموس و همه چیز را بدهی که آخرش هم برسی به جایی که آرزو کنی ای کاش همان قاچاقبر پولت را خورده بود و لااقل ین مصیبت ها را نمی کشیدی. خدا لعنت کند کسی را که کشور ما را به این وضع در آورده است.

ares2

پست توسط ares2 » جمعه 11 بهمن 1392, 3:21 am

باهاتون موافقم hellfire عزيز. هميشه كودكان بيشتر آسيب رو در اين مسير ديده اند. كودكان بسيار زيادي در درياي طوفاني مرگ رو به چشم ديدن و فاصلشون با مرگ يه موج بيشتر نبوده و خيلي ديگه از كودكان جونشون رو از دست دادن :( مسبب همهء اين مرگها و نا اميدي ها فقط و فقط جمهوري اسلامي هست، كشور با اين حجم عظيم سرمايهء طبيعي و انساني به فلاكت دچار شده، متخصصانمون به كشورهاي ديگه كه براشون ارزش قائل هستن خدمت ميكنن، مردم عادي هم گرفتار بدبختي هاشونن، يه عده هم در حسرت يافتن جايي براي زندگي بهتر كه در نهايت به نابوديشون ختم ميشه :(
اميدوارم روزي بياد كه همهء مشكلات حل شه و ديگه كسي مجبور نباشه عزيزانش رو ترك كنه و مهاجرت كنه.

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 37 مهمان