برگشت به کشور بعد از پناهندگی

بحث متفرقه در ارتباط با پناهندگی، مهاجرت، خروج از کشور و...
medi

Re: برگشت به کشور بعد از پناهندگی

پست توسط medi » یک شنبه 28 اسفند 1390, 8:32 pm

بچه ها کسی میدونه چطوری میشه کشورتو عوض کنی و کشور بعدی دیپورتت نکنه به همون اولی؟ من 2 ساله اسلواکی گیر کردم با زن و بچه.اگه راهی هست لطفا بگین.ممنون

veep

پست توسط veep » یک شنبه 6 فروردین 1391, 6:40 pm

سلام
بلاخره برگشتی یا هنوز نه؟؟؟؟

veep

پست توسط veep » یک شنبه 6 فروردین 1391, 6:42 pm

سلامshadow
بلاخره برگشتی یا هنوز نه؟؟؟؟

ali.vili

پست توسط ali.vili » سه شنبه 29 فروردین 1391, 10:12 am

بعد از قبول پناهندگی تو هلند تا چه مدت نمیشه از کشور خارج شد؟
یا بهتر بگم چند وقت بعد از قبول پناهندگی میتونیم بیایم ترکیه یا دبی خانوادمون رو ببینیم؟

sweden
تماس:

پست توسط sweden » سه شنبه 29 فروردین 1391, 6:34 pm

ali.vili نوشته شده:بعد از قبول پناهندگی تو هلند تا چه مدت نمیشه از کشور خارج شد؟
یا بهتر بگم چند وقت بعد از قبول پناهندگی میتونیم بیایم ترکیه یا دبی خانوادمون رو ببینیم؟
بعد از قبولی همه جا میتونی بری به جز کشوری که ازش فرار کردی،

ali.vili

پست توسط ali.vili » شنبه 2 اردیبهشت 1391, 9:25 pm

sweden نوشته شده:
ali.vili نوشته شده:بعد از قبول پناهندگی تو هلند تا چه مدت نمیشه از کشور خارج شد؟
بعد از قبولی همه جا میتونی بری به جز کشوری که ازش فرار کردی،
ممنون. ولی میخواستم بدونم تا چه مدت بعد میتونی بری کشور های غیر؟
از همون سال اول میشه؟
و چه وقت میتونی بیای ایران؟ اخه دیدم دوستانی که پناهنده شدن بعد از یه مدتی به ایران رفت وآمد دارنك

shadow

پست توسط shadow » یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 8:24 am

سلام.
این هلند بدجوری پایه مارو گرفته ول کن نیست! من برگشتم هلند! فعلا...

آقای ali.vili بعد از دریافت جواب مثبت باید دنباله خونه بگردی و بعد اینکه خونت درومد و مستقر شدی میری شهرداریه منطقه ای که خونت درومده و درخواست پاس مسافرتی (( Travel Document )) میکنی...
و یه هفته بعد میری میگیریش 45 یورو هم پول میدی! بعد هر کشور اروپایی که خواستی بدون ویزا میری و خارج از قاره اروپا باید ویزا بگیری! حالا اگر دلت طاقت نداره صبر کنی اصلا و ابدا پناهنده نشو، چون ممکنه تا چندسال هم معطل جواب باشی بستگی به کیس و شانست داره... اگر پناهندگیت تایپ 3 باشه یعنی گفته باشی به هر دلیلی رژیم دنبالت بوده و جونت در خطره نمیتونی مستقیم به ایران سفر کنی... باید ویزای ترکیه بگیری بری ترکیه و قاچاقی بری ایران... اگر بخوای قانونی از ترکیه برگردی ایران بسته به مدت منقضی شدن ویزای ترکیت که موقع خروج از ایران برات صادر شده، ممنوع ورود میشی به ترکیه! از 3 تا 12 ماه... در صورت پرداخت جریمه نقدی... در غیر اینصورت از ترکیه دیپورت میشی و تا 5-6 سال نمیتونی برگردی...

sweden
تماس:

پست توسط sweden » دو شنبه 18 اردیبهشت 1391, 9:15 am

واقعا شما بیکاری که این همه زحمت میکشی وقت و هزینه میکنی از این خراب شده بری بعد دوباره برگردی!!! واقعا شماها آدم های خیلی عجیبی هستین... تا تو ایران هستید آروم و قرار ندارید برای رفتن از اینجا تا پاتون میرسه اون ور دلتون هوای این ور میکنه! البته همه اینجوری نیستن، بعضی ها هم بودن رفتن دیگه کلا اسم ایران رو فراموش کردن!
آقای shadow اگر شما پناهندگی آنجا را گرفتید مقداری در مورد اونجا و وضعیت پناهندگی در هلند هم کمی توضیح بدید خیلی خوب میشه.که ما بدونیم چطور جایه که میخوای برگردی از اونجا و وضعیتش باید خیلی بد باشه ؟
سپاس

25arash

پست توسط 25arash » یک شنبه 4 تیر 1391, 11:27 pm

agay shadow baray Iran raftan aslan moshkeli nadare mitoni az keshvarhai dighe mostaghim berin iran man hame dostanam panahandean 2 shon etefaghan to holandan miran spania ya farance albate pass irani daran bad az onja miran iran barghashtanim ba eghamate 5 sale ba pass Irani vorod mikonan hich moshkelim nadashtan man khodam 7sale panahande shodam va haminjorim ghablan miraftam iran alan ke dighe pass on keshvaro daram aslanam natars

25arash

پست توسط 25arash » یک شنبه 4 تیر 1391, 11:35 pm

SAMIRA2, aghe bardareto khast beiad behtare ba visa ghanoni beiad dadesaresh khaili kamtare va hazinasham ghachaghi khaili sakhate riskesh khaili zeiad man khodam omadam pedaram dar omad to in raha alan baray khaharam va hamsaresh yeh aghi to Iran visa ghanoni ghereft omadan khili rahat va bedone dardesar

mohajere euro

پست توسط mohajere euro » شنبه 10 تیر 1391, 5:31 pm

احتياج به راهنمايي فوري دارم
من در هلند جواب رد گرفتم و الان بايد برگردم ايران چون با ويزا آومده بودم با اسم و فاميل غير از اسم و فاميل خودم تقاضاي پناهندگي كردم.حالا بايد چي كار كنم؟اگر برم سفارت و پاسپورت بگيرم دولت هلند ميفهمه كه اسم قبليم دورغ بوده و اگر با همين نام ديپورت بشم ايران حتما ميفهمن من اينجا پناهنده بودم و آيا مشكل ايجاد ميشه؟لطفا راهنمايي كنيد

mohamad.ali

پست توسط mohamad.ali » شنبه 10 تیر 1391, 5:49 pm

شما وقتی خودتونو معرفی کردید به سفارت دیگه دیپورت شدید چه فرقی میکنه بفهمه دولت هلند؟؟
میتونی کشور عوض کنی؟برو کشور دیگه ایی
کیست چی بوده دلایلت قانشون نکرد؟

mohajere euro

پست توسط mohajere euro » شنبه 10 تیر 1391, 6:45 pm

خوب دولت هلند بفهمه برام جرم محسوب نميشه؟وگر نه سفارت يا پاسپورت يا برگه عبور به نام واقعيم صادر ميكنه اما بعدش مشكل با هلنده.كه نميدونم واسه اين چي ميشه كرد.

mohajere euro

پست توسط mohajere euro » یک شنبه 11 تیر 1391, 10:35 am

از دوستان كسي نبود راهنمايي كنه؟

sooren

پست توسط sooren » یک شنبه 2 مهر 1391, 1:16 pm

سلام shadow
فکر کنم تو بهترین توضیح کل اینترنت رو در مورد پروسه پناهندگی دادی. دمت گرم.
من یه سوال داشتم اگر مردی بیاد اونجا کیس بده و مثبت بگیره. چه موقع می تونه همسرش رو از ایران ببره پیش خودش؟

مشاور
Site Admin

پست توسط مشاور » دو شنبه 3 مهر 1391, 6:48 am

sooren نوشته شده:سلام shadow
فکر کنم تو بهترین توضیح کل اینترنت رو در مورد پروسه پناهندگی دادی. دمت گرم.
من یه سوال داشتم اگر مردی بیاد اونجا کیس بده و مثبت بگیره. چه موقع می تونه همسرش رو از ایران ببره پیش خودش؟
یعد پناهندگی از 6 ماه تا یک سال طول میکشد
ایمیل: info@panahandegi.com
تلفن: ۰۰۴۴۲۰۳۲۳۹۳۳۷۳

ardalan_abbasi

چطور برسیم بهتره؟

پست توسط ardalan_abbasi » جمعه 7 مهر 1391, 12:35 pm

بچه ها راهنمایی میخوام. من و همسرم قراره بریم هلند. یکی گفته که ویزای شنگن از سفارت ایتالیا یا مجارستان میگیره واسمون. خب بعد اگه ما با این ویزا بخوایم بریم باید حتما بلیط واسه مجارستان یا ایتالیا بگیریم؟ یا اینکه میشه واسه آلمان بلیط بگیریم بعد از اونجا با قطار بریم هلند؟ اگه بشه بلیط واسه آلمان بگیریم تو فرودگاه آلمان نمی‌گن که ویزاتو از سفارت مجارستان گرفتی چرا اومدی آلمان؟ چی باید بگیم؟مشکلی پیش نمیاد؟ وقتی رسیدیم هلند میخوایم بریم خونه خالم بمونیم کیسمونو آماده کنیم بعد بریم خودمونو معرفی کنیم. اگه با هویت اصلی معرفی کنیم میفهمن برمون می‌گردونن به مجارستان ؟ چون شنیدم طبق قانون دوبلین کشوری که تقاضای پناهندگی می‌کنی پیگیری میکنه که با ویزا اومدی یا نه؟درسته؟ بعد اگه هویت اصلی بدیم که میفهمن از سفارت مجارستان ویزا گرفتیم درسته؟ چیکار باید بکنیم؟ باید هویت عوض کنیم و بگیم که مدارک نداریم؟ مشکلات بعدش چیه؟ سوال زیاد دارم ببخشید منتظر جوابم ممنون :P

مشاور
Site Admin

Re: چطور برسیم بهتره؟

پست توسط مشاور » جمعه 7 مهر 1391, 2:09 pm

ardalan_abbasi نوشته شده:بچه ها راهنمایی میخوام. من و همسرم قراره بریم هلند. یکی گفته که ویزای شنگن از سفارت ایتالیا یا مجارستان میگیره واسمون. خب بعد اگه ما با این ویزا بخوایم بریم باید حتما بلیط واسه مجارستان یا ایتالیا بگیریم؟ یا اینکه میشه واسه آلمان بلیط بگیریم بعد از اونجا با قطار بریم هلند؟ اگه بشه بلیط واسه آلمان بگیریم تو فرودگاه آلمان نمی‌گن که ویزاتو از سفارت مجارستان گرفتی چرا اومدی آلمان؟ چی باید بگیم؟مشکلی پیش نمیاد؟ وقتی رسیدیم هلند میخوایم بریم خونه خالم بمونیم کیسمونو آماده کنیم بعد بریم خودمونو معرفی کنیم. اگه با هویت اصلی معرفی کنیم میفهمن برمون می‌گردونن به مجارستان ؟ چون شنیدم طبق قانون دوبلین کشوری که تقاضای پناهندگی می‌کنی پیگیری میکنه که با ویزا اومدی یا نه؟درسته؟ بعد اگه هویت اصلی بدیم که میفهمن از سفارت مجارستان ویزا گرفتیم درسته؟ چیکار باید بکنیم؟ باید هویت عوض کنیم و بگیم که مدارک نداریم؟ مشکلات بعدش چیه؟ سوال زیاد دارم ببخشید منتظر جوابم ممنون :P
سلام بله با هویت اصلی متوجه میشن و دیپورت میشوید فقط می توانید هویت عوض کنید اونم به شرطی که اثر انگشت ان کشوری که ویزا صادر میکنه ازتون نگیره

ardalan_abbasi

پست توسط ardalan_abbasi » جمعه 7 مهر 1391, 4:28 pm

مشاور نوشته شده:
ardalan_abbasi نوشته شده:بچه ها راهنمایی میخوام. من و همسرم قراره بریم هلند. یکی گفته که ویزای شنگن از سفارت ایتالیا یا مجارستان میگیره واسمون. خب بعد اگه ما با این ویزا بخوایم بریم باید حتما بلیط واسه مجارستان یا ایتالیا بگیریم؟ یا اینکه میشه واسه آلمان بلیط بگیریم بعد از اونجا با قطار بریم هلند؟ اگه بشه بلیط واسه آلمان بگیریم تو فرودگاه آلمان نمی‌گن که ویزاتو از سفارت مجارستان گرفتی چرا اومدی آلمان؟ چی باید بگیم؟مشکلی پیش نمیاد؟ وقتی رسیدیم هلند میخوایم بریم خونه خالم بمونیم کیسمونو آماده کنیم بعد بریم خودمونو معرفی کنیم. اگه با هویت اصلی معرفی کنیم میفهمن برمون می‌گردونن به مجارستان ؟ چون شنیدم طبق قانون دوبلین کشوری که تقاضای پناهندگی می‌کنی پیگیری میکنه که با ویزا اومدی یا نه؟درسته؟ بعد اگه هویت اصلی بدیم که میفهمن از سفارت مجارستان ویزا گرفتیم درسته؟ چیکار باید بکنیم؟ باید هویت عوض کنیم و بگیم که مدارک نداریم؟ مشکلات بعدش چیه؟ سوال زیاد دارم ببخشید منتظر جوابم ممنون :P
سلام بله با هویت اصلی متوجه میشن و دیپورت میشوید فقط می توانید هویت عوض کنید اونم به شرطی که اثر انگشت ان کشوری که ویزا صادر میکنه ازتون نگیره
ممنون اما اینو هم جواب بدین: من و همسرم قراره بریم هلند. یکی گفته که ویزای شنگن از سفارت ایتالیا یا مجارستان میگیره واسمون. خب بعد اگه ما با این ویزا بخوایم بریم باید حتما بلیط واسه مجارستان یا ایتالیا بگیریم؟ یا اینکه میشه واسه آلمان بلیط بگیریم بعد از اونجا با قطار بریم هلند؟ اگه بشه بلیط واسه آلمان بگیریم تو فرودگاه آلمان نمی‌گن که ویزاتو از سفارت مجارستان گرفتی چرا اومدی آلمان؟ چی باید بگیم؟مشکلی پیش نمیاد؟

مشاور
Site Admin

پست توسط مشاور » جمعه 7 مهر 1391, 6:05 pm

ardalan_abbasi نوشته شده:
مشاور نوشته شده:
ممنون اما اینو هم جواب بدین: من و همسرم قراره بریم هلند. یکی گفته که ویزای شنگن از سفارت ایتالیا یا مجارستان میگیره واسمون. خب بعد اگه ما با این ویزا بخوایم بریم باید حتما بلیط واسه مجارستان یا ایتالیا بگیریم؟ یا اینکه میشه واسه آلمان بلیط بگیریم بعد از اونجا با قطار بریم هلند؟ اگه بشه بلیط واسه آلمان بگیریم تو فرودگاه آلمان نمی‌گن که ویزاتو از سفارت مجارستان گرفتی چرا اومدی آلمان؟ چی باید بگیم؟مشکلی پیش نمیاد؟
سلام اگه شینگن باشهو اولین بارتون نباشه که به حوزه شینگن وارد میشید مشکلی نداره در غیر این صورت حتما باید به ان کشور صادر کننده ویزا وارد شوسد و بعد در مدت اعتبار وسزاس شینگنتون به تمام 27 کشور حوزه شینگن می توانید مسافرت کنید ولی پروسه پناهندگی را نمی توانید انجام یدهید چون طبق قانون دوبلین به کشور صادر کننده ویزا دیورت می شوید

M4F14

پست توسط M4F14 » پنج شنبه 28 دی 1391, 4:29 pm

حالا که پناهندگیتون رو گرفتید چرا میخواهید برگردید؟ وضعیت اینجا با چند سال پیش خیلی خیلی فرق کرده دوست عزیز. اگه بیای مطمئنم پشیمون میشی. موفق باشید

javidan

پست توسط javidan » پنج شنبه 28 دی 1391, 5:27 pm

shahab_shahab نوشته شده:این متن بشتر شبیه متن روزنامه های ایران هست.
من که باور نمیکنم.
اگه کسی اونجا نتواند رو پای خود به ایستد.اینجا اگه بیاد همون زن و بجه هم از دستش میرود.
کسانی که تو ایران مشکل دارند میفهمند من چی میگم.
به خدا این متن روزنامه یا داستان نیست. این واقعیت های زندگی من در فرانسه است. دو سال بیکار باشی و اجازه کار نداشته باشی می فهمید که من چی می گویم.

Arad Avanesian

پست توسط Arad Avanesian » جمعه 6 بهمن 1391, 2:50 pm

جناب جاويدان به نظر من تصميمت رو بايد بگيري و اين يك ريسك هست خيلي ها تو همين فروم ارزو دارند كه جايه شما باشند و بتونند تا مراحل مقدماتيه پناهندگي رو طي كنند اما نميتوانند حتي حاضرند شرايط سخت رو تا اخر عمرشون به جون بخرند چون هدفشون رو پيدا كردند متاسفانه شما هدفت مشخص نبوده و دو دل بودي از اول كه نميتوني طاقت بياري خب خيلي ها هم سالهاست دارند با بدترين شرايط دور از ايران زندگي ميكنند و ميسازند شما حتما جوياي شرايط فعلي كشور خود باش چون اينجا هم خيلي ها با مداركي نسبت به شما هم رده يا حتي بالاتر يا بيكارند يا شغلشون اصلا مرتبط با حيطه توانايي هاشون نيست و حقوقشون اندازه يك ديپلمه هستش با اينكه مداركه بالايي دارند اينجا فقط از اين لحاظ خوبه كه كشوره خودته و حرفت رو ميفهمند اما انتظار جايگاه ديروزت توي ايران رو نداشته باش همه چيز فرق كرده البته من نظر شخصيم رو گفتم و بي ادبي نباشه و راجبه سوالتون به نظر من شانس نگرفتن شما تو فرودگاه خيلي كمتر از شانس گرفتنتونه باز هم صلاح با خودتون . موفق باشيد
فکر میکردم تو همدردی!
ولی نه!
تو هم دردی

behniya1977

پست توسط behniya1977 » چهار شنبه 12 تیر 1392, 11:10 pm

شما برای بازگشت به ایران مشکلی ندارید. بنده مقیم سیاتل -آمریکا هستم و از طریق ترکیه اومدم اینجا و پناهنده شدم. پاسم اعتبارش تمام شده بود فرستادم دفتر حفاظت منافع در واششنگتن دی-سی و تعویض کردم . بهشون نگفتم که پناهنده هستم . چند روز بعد یک فرم فرستادن که شما چرا پناهنده هستید و چی گفتید که شما را پذیرفتند.( خودشون فهمیده بودند). اگر شما بنویسید به دلیل مهاجرت و زندگی بهتر پناهنده شدم و کیس قلابی مذهبی دادم با شما در موقع برگشت به ایران و در موقع خروج از ایران هیچ کاری ندارند و اصلا نمیگند خرت یه من چنده؟! و این مدت کجا بودی ؟و آمریکا هم با توجه به اینکه شما گرین کارت گرفتید با این مسئله مشکل ندارند. سفر به سلامت بهتون ایران خوش بگذره.

qmarsio

پست توسط qmarsio » پنج شنبه 13 تیر 1392, 7:32 am

این چه حرفیه ؟
من وضعیت Unchr یا امریکا رو نمیدونم

ولی بسیار در اروپا شنیدم که بفهمن کیس قلابی بود یا اسمشو عوض کرده حتی 10 سال بعد هم اقامت شما لغو خواهد شد !

نمونش کسی که تو هلند داشت اخراج میشد خودشو آتش زد !

jake

پست توسط jake » پنج شنبه 13 تیر 1392, 5:27 pm

behniya1977 نوشته شده:شما برای بازگشت به ایران مشکلی ندارید. بنده مقیم سیاتل -آمریکا هستم و از طریق ترکیه اومدم اینجا و پناهنده شدم. پاسم اعتبارش تمام شده بود فرستادم دفتر حفاظت منافع در واششنگتن دی-سی و تعویض کردم . بهشون نگفتم که پناهنده هستم . چند روز بعد یک فرم فرستادن که شما چرا پناهنده هستید و چی گفتید که شما را پذیرفتند.( خودشون فهمیده بودند). اگر شما بنویسید به دلیل مهاجرت و زندگی بهتر پناهنده شدم و کیس قلابی مذهبی دادم با شما در موقع برگشت به ایران و در موقع خروج از ایران هیچ کاری ندارند و اصلا نمیگند خرت یه من چنده؟! و این مدت کجا بودی ؟و آمریکا هم با توجه به اینکه شما گرین کارت گرفتید با این مسئله مشکل ندارند. سفر به سلامت بهتون ایران خوش بگذره.
واقعاً ؟
به هر حال من که فکر نمیکنم به این سادگی باشه ؟/ شما بعد از گرفتن گرین کارت بعد از شما وقتی اقامتتون به 5 سال میرسه !! ازتون برای مصاحجبه دعوت میشه ، در اون مصاحبه اگه بفهمند چنین چیزی بوده به شما سیتیزنی اعطا نمیشه.
حالا من نمیفهمم شما چند سال هستش اونجا بودی و ایا تا حالا بعد از رفتن ایران سفر کردی یا نه !
=======================================================
jake1 خودم هستم !
=================================================
freedom

ice red

پست توسط ice red » یک شنبه 17 شهریور 1392, 11:39 pm

خدایش الکی پا نشید بیاین..من الان 7 ماهه تو آلمان تو کمپم..هنور اینترویو نشدم. خیلی ها هم که اینترویو شدن تقاضاشون رو پس دادان دارن برمیگردن..منم به خودم قول دادام اگه تا 1 ماه دیگه هیچی معلوم نشه برگردم... اینجا هیچی نداره به خدا..اشتباه محضه ... من به شخصه اعلام میکنم اشتباه کردم که اومدم... پسر هم نیستم که بگم برگردم وای چی نیشه چی نمیشه..اما اینجا رو میبوسم میزارم واسه خودشون

qmarsio

پست توسط qmarsio » دو شنبه 18 شهریور 1392, 9:17 am

ice red نوشته شده:خدایش الکی پا نشید بیاین..من الان 7 ماهه تو آلمان تو کمپم..هنور اینترویو نشدم. خیلی ها هم که اینترویو شدن تقاضاشون رو پس دادان دارن برمیگردن..منم به خودم قول دادام اگه تا 1 ماه دیگه هیچی معلوم نشه برگردم... اینجا هیچی نداره به خدا..اشتباه محضه ... من به شخصه اعلام میکنم اشتباه کردم که اومدم... پسر هم نیستم که بگم برگردم وای چی نیشه چی نمیشه..اما اینجا رو میبوسم میزارم واسه خودشون
دلیل منصرف و دلسرد شدنتون رو باید در هدفی که داشتید جستجو کنید

هدف رفتن شما چی بوده ؟مطمئنا هدف بزرگی نداشتید که دلسرد شدید

تحمل کنید بعد از قبولی وضعیت بهتر میشه

یعنی شما نمیدونستی که المان زیر 1 سال مصاحبه نمیکنه ؟

sam11

پست توسط sam11 » یک شنبه 24 شهریور 1392, 9:24 am

qmarsio نوشته شده:
ice red نوشته شده:خدایش الکی پا نشید بیاین..من الان 7 ماهه تو آلمان تو کمپم..هنور اینترویو نشدم. خیلی ها هم که اینترویو شدن تقاضاشون رو پس دادان دارن برمیگردن..منم به خودم قول دادام اگه تا 1 ماه دیگه هیچی معلوم نشه برگردم... اینجا هیچی نداره به خدا..اشتباه محضه ... من به شخصه اعلام میکنم اشتباه کردم که اومدم... پسر هم نیستم که بگم برگردم وای چی نیشه چی نمیشه..اما اینجا رو میبوسم میزارم واسه خودشون

هدف رفتن شما چی بوده ؟مطمئنا هدف بزرگی نداشتید که دلسرد شدید

:lol:

sam11

پست توسط sam11 » یک شنبه 24 شهریور 1392, 1:43 pm

:(
sam11 نوشته شده:
qmarsio نوشته شده:

هدف رفتن شما چی بوده ؟مطمئنا هدف بزرگی نداشتید که دلسرد شدید :(

:lol:

sport

پست توسط sport » دو شنبه 8 مهر 1392, 8:26 pm

شما برگشتی ییا هنوز اونجایی

anton

پست توسط anton » شنبه 21 دی 1392, 8:45 pm

سلام من ﭘﻨﺎﻫﻨﺪه شدم تو رومانيا ميخوام بركردم ايران. در ضمن باس ايرانيم هم دستمه از تركيه زميني بركردم سر مرز اذيت نميكنن نميكن تا حالا كجا بودي

javidan

پست توسط javidan » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 1:29 pm

قابل توجه کسانی که دوست دارند بعد از پناهندگی به ایران برگردند.
من بعد از سه سال به ایران برگشتم. رفتم کردستان عراق، از آنجا از راه کوه ها به ایران رفتم. یک هفته بعد به اداره گذرنامه تهران رفتم و گفتم من گذرنامه ام را گم کردم باید چه کار کنم. توضیح دادم که از آمستردام هلند به اربیل کردستان آمدم. در کردستان گذرنامه را گم کردم. بعد گفتند سه هفته دادگاه طول می کشد و به این ترتیب تا مرز مرا آوردند و گفتند از راه کوه ها برگرد ایران و این راه به ایران می رود و من هم از راه همان کوه ها آمدم :)
کپی گذرنامه ام را به افسر بخش گذرنامه دادم. در سیستم نگاه کرد و گفت که چون گذرنامه شما اعتبارش تمام شده است. برو پلیس به علاوه ده و بگو گذرنامه ام اعتبار نداشت انداختم آشغال دانی. ولی نگو از کردستان و عراق و هلند می آیید. من هم رفتم و در پلیس به علاوه ده گفتم اعتبارش تمام شده بود، خانمم انداخته آشغال دانی :)
او هم فرم داد و درخواست گذرنامه کردم و گذرنامه جدیدم گرفتم و با خیال راحت از ایران خارج شدم، آمدم ترکیه گذرنامه ام را گذاشتم توی کیفم و گذرنامه خارجی پ را در آوردم و به کشور مقصدم برگشتم :)

نمایه کاربر
iranian
محل اقامت: Denmark
تماس:

پست توسط iranian » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 6:56 pm

javidan نوشته شده:قابل توجه کسانی که دوست دارند بعد از پناهندگی به ایران برگردند.
من بعد از سه سال به ایران برگشتم. رفتم کردستان عراق، از آنجا از راه کوه ها به ایران رفتم. یک هفته بعد به اداره گذرنامه تهران رفتم و گفتم من گذرنامه ام را گم کردم باید چه کار کنم. توضیح دادم که از آمستردام هلند به اربیل کردستان آمدم. در کردستان گذرنامه را گم کردم. بعد گفتند سه هفته دادگاه طول می کشد و به این ترتیب تا مرز مرا آوردند و گفتند از راه کوه ها برگرد ایران و این راه به ایران می رود و من هم از راه همان کوه ها آمدم :)
کپی گذرنامه ام را به افسر بخش گذرنامه دادم. در سیستم نگاه کرد و گفت که چون گذرنامه شما اعتبارش تمام شده است. برو پلیس به علاوه ده و بگو گذرنامه ام اعتبار نداشت انداختم آشغال دانی. ولی نگو از کردستان و عراق و هلند می آیید. من هم رفتم و در پلیس به علاوه ده گفتم اعتبارش تمام شده بود، خانمم انداخته آشغال دانی :)
او هم فرم داد و درخواست گذرنامه کردم و گذرنامه جدیدم گرفتم و با خیال راحت از ایران خارج شدم، آمدم ترکیه گذرنامه ام را گذاشتم توی کیفم و گذرنامه خارجی پ را در آوردم و به کشور مقصدم برگشتم :)
خوب این چه کاری بود !! شما اگر صبر میکردی سیتیزن هلند بشی بعدش میری سفارت خراب شده ایران میگی میخوای برگردی ایران پاسپورت را تمدید کن
یا اگر گمش کردی درخواست بازگشت به ایران بده
بعدش که قانونی اومدی ایران برای گرفتن پاسپورت جدید اقدام میکردی
<p style="text-align: left;">Tanha ID man dar in site faghat hamin hast baghie ID ha &nbsp;jali ast</p>
<p style="text-align: left;">email : xiranianx@gmail.com</p>

نمایه کاربر
samuel

پست توسط samuel » یک شنبه 24 فروردین 1393, 7:12 am

چند سال قبل دولت آقای احمدی نژاد اعلام کرد تمامی پناهندگان ایرانی که با نظام حکومتی ایران ( یعنی نظام جمهوری اسلامی ) مخالفتی ندارند و در گذشته اقدامات خصمانه ای در جهت دشمنی با نظام حکومتی نداشته اند می توانند با مراجعه به کنسولگری ها و سفارتخانه های خارج از ایران نسبت به دریافت گذرنامه ایرانی اقدام کنند ( زیرا همچنانکه پیشتر تاکید شد بنا بر قانون شهروندان ایرانی برای سفر به ایران باید حتما از گذرنامه یا مدارک سفر صادره از سوی ایران اقدام کنند ) و سپس به ایران سفر کنند. تعداد بسیار زیادی از پناهندگان ایرانی ساکن خارج از ایران نیز چنین کردند. این مساله موجب اعتراض شدید پناهندگان سیاسی ساکن خارج از ایران بخصوص ساکن اروپا شد زیرا ایشان عقیده داشتند این تصمیمی عمدی و برای ایجاد شکاف میان جامعه پناهندگان ایرانی است و از سوی دیگر دولت احمدی نژاد با این اقدام زیرکانه و حساب شده نه تنها سعی کرد نظام حکومتی ایران را در نظر جهانیان رئوف و نسبت به شهروندان باگذشت نشان دهد بلکه از سوی دیگر خواست به دنیا نشان دهد که بسیاری از پناهندگان ایرانی بی جهت مدعی مخاطره برای خود در ایران هستند و در واقع مهاجران اقتصادی هستند که برای دستیابی به یک زندگی با رفاه مادی بیشتر ایران را ترک می کنند و مدعی پناهندگی برای زندگی در کشورهای مرفه هستند. طبیعی است که با استقبال گسترده از این تصمیم توسط پناهندگان ایرانی ساکن خارج از ایران حداقل بخشی از اهداف آقای احمدی نژاد محقق شد.
حتی قبل از اعلام این عفو (!) بسیاری از پناهندگان ایرانی با تغییر نام و داشتن گذرنامه خارجی به عنوان یک توریست به ایران سفر میکردند و چون بجز در موارد خاص و مشکوک خارجیان در هنگام ورود به ایران انگشت نگاری نمیشوند مشخص نمی شد که فرد وارد شده به ایران در واقع یک شهروند ایرانی است. دلیل اینکه این افراد می توانستند فقط مدت معینی در ایران بمانند نه دائم هم این بود که دولت ایران به ایشان بعنوان یک توریست خارجی نگاه میکرد نه یک شهروند ایرانی . زیرا یک شهروند ایرانی این حق را دارد تا بعد از ورود به ایران تا مدت نامحدود در ایران بماند . تعدادی از شهروندان پناهنده ایرانی نیز دارای نوعی کیس پناهندگی بوده اند که بازگشت به ایران برای ایشان مخاطره ای حاصل نمی کرد و بنابراین دلیل سفر به کشور پناهنده پذیر را نه پناهندگی بلکه ادامه تحصیل و ... عنوان میکردند و اینکه اشتغالات تحصیلی یا فکری ایشان مانع از آن شد تا نسبت به اخذ گذرنامه ایرانی اقدام کنند .
توجه داشته باشید که مقامات انتظامی و امنیتی ایران نیز هیچگاه ابله نبوده اند ولی به هر حال در بسیاری از موارد چشم بروی این موارد بسته اند زیرا درگیری با این دسته از پناهندگان و آغاز موج مخالفتها یا فشارهای بین المللی برای ایشان بیحاصل بوده و سودی به بار نمی آورده است.
بهرحال قریب باتفاق پناهندگانی که به ایران سفر کرده اند افرادی بوده اند که مشکل جدی با نظام حکومتی نداشته اند زیرا هیچ شخصی که نسبت به حکومت ایران انتقاد و مخالفت بنیادی داشته باشد ریسک سفر به ایران را نخواهد پذیرفت. همین دلیلی بوده است که تقریبا هیچ پناهنده با داشتن کیس از نوع سیاسی بعد از اخذ تابعیت و گذرنامه خارجی نیز اقدام به سفر به ایران نمی کند مگر اینکه ادعای داشتن کیس پناهندگی سیاسی توسط او غیر واقعی بوده باشد. یکی از روزنامه های بریتانیا چندی پیش در مقاله ای به این موضوع اشاره کرد و نوشت جای تعجب است که چطور پناهندگان ایرانی که مدعی داشتن کیس های پناهندگی از نوع سیاسی هستند و ادعا کرده اند در ایران بدلیل فعالیتهای خود در خطر دستگیری و شکنجه قرار دارند بلافاصله بعد از دریافت گذرنامه بریتانیایی برای ملاقات با دوستان و خویشاوندان راهی ایران میشوند !
برخی از پناهندگان نیز مدعی هستند در هنگام سکونت در ایران براستی در فشار و تحت مخاطره جدی قرار داشته اند ولی این دلایل اکنون ( یعنی بعد از اخذ تابعیت کشور پناهنده پذیر ) دیگر برطرف شده و لذا مانعی برای سفر به ایران ندارند. اینکه شواهد تا چه حد مقامات کشورهای پناهنده پذیر را در این مورد اقناع کند به نظر مقامات کشورهای پناهنده پذیر بستگی دارد.
شاید بسیاری از پناهجویان ایرانی و البته غیر ایرانی نسبت به سخت گیریهای زیاده از حد دفاتر کمیساریای امور پناهندگان خرده بگیرند . شکی نیست که روند تشخیص و اعزام پناهندگان به کشورهای پناهنده پذیر روندی استاندارد و بی اشکال نیست ولی باید توجه داشت که رفتارهای این چنینی از پناهندگان سابق است که سخت گیری های فعلی را تشدید کرده است.
در ارتباط با وجود مشکل بعد از بازگشت به ایران بنظر میرسد هر پناهنده ای حداقل از نظر تئوریک خودش بهتر میداند که آیا در بازگشت به ایران مشکلی برای او پیش می آید یا خیر. هرچند که البته ایجاد مشکل برای این افراد در عمل در حالت کلی تابعی از شرایط زمان و میزان سخت گیری حکومت ایران همچنین تاثیر فشارهای بین المللی و نوع سیاست خارجی ایران در جهت رابطه بهتر با جهان خارج یا بالعکس نیز هست.
آنچه مسلم است در هر مرحله ای اثبات شود اعطای پناهندگی به فرد مدعی پناهندگی بر اساس ادعاهای دروغ بوده است و در واقع پناهنده موفق شده است از نظام پناهنده پذیری در کشورهای پناهنده پذیر سوء استفاده کرده و مقامات مربوطه را فریب دهد از کشور پناهنده پذیر به خاک کشور مبدا اخراج میشود. ولی چون اثبات این مساله مشکل است و صرفا سفر مدعی پناهندگی به ایران فقط یکی از دلایل قابل قبول در این زمینه است و بسیاری از پناهندگان نیز در این مرحله برای جلوگیری از سلب تابعیت خارجی و اخراج خود وکیل می گیرند و پروسه ای بسیار پیچیده بوجود می آید اداره مهاجرت در مواردی از اقامه شکایت به اتهام فریب کاری بر علیه پناهنده خودداری می کند. توجه داشته باشید که اداره مهاجرت حتی بفرض اطمینان از فریبکاری یک پناهنده نمی تواند مستقیما پناهنده را کشور پناهنده پذیر اخراج کند بلکه باید شواهد خود را به دادگاه ارائه کند و در صورت قانع شدن قاضی حکم به اخراج پناهنده صادر میشود.

پیروز باشید و یزدان نگهدار.
تصویر
samuel.parseh@gmail.com

در دنیا هیچ بن بستی نیست. یا راهی‌ خواهم یافت، یا راهی‌ خواهم ساخت..

Sepehr salar

پست توسط Sepehr salar » یک شنبه 19 مهر 1394, 10:41 pm

سلام من آلمان بودم دوماهه برگشتم دقیقا افکارم مثل تو بود اما بخدا خیلی پشيمونم اونجا خیلی بهتره این اشتباهو نکن اونجا بهشته فکر میکنی ایران هیچی نداره

Sepehr salar

پست توسط Sepehr salar » یک شنبه 19 مهر 1394, 10:43 pm

ایران هیچ کاری نداره به اما بخداقسم داری اشتباه میکنی

فرهاد عرفانى

پست توسط فرهاد عرفانى » چهار شنبه 5 مهر 1396, 9:30 pm

سلام چطور ميشه با پاس ابى ويزا ترك گرفت رفت ايران اومد كه المان نفهمه لطفا كمك كنيد
با پاس المانى خروج بزنم بيام تركيه ورود رو تو ايرانى بزنم برم برگردم ورود دوباره توى تركيه رو اينار توى المانى بزنم و بعداز دو روز خروج بزنم برم المان المان نميگه خروجا از المان ٠١/١٠ بوده مهر ورود به تركيه ات ٢٥/١٠ بوده لطفا كمك كنيد

rojin_j0oon

پست توسط rojin_j0oon » یک شنبه 24 دی 1396, 9:27 am

دوست عزیزی که فرمودید ایشون پاسش رو که مهر خروج داره و دست خانوادشون هست در ایران رو بیارن ترکیه و از ترکیه با همون برن ایران،من این سوال رو دارم که ایشون چند سال قبل برای گرفتن پناهندگی با پاس ایرانی وارد ترکیه شدن و غیر قانونی خارج شدن از ترکیه پس در این صورت از ترکیه خروج نزدن ،الان از ترکیه با اون پاس ایرانیشون میخوان خارج بشن ترکیه بهشون گیر نمیده که تا حالا کجا بودی و اگه ترکیه نبودی مهر خروجت از ترکیه کو ،چون من شنیدم که ایرانی ها به مدت شش ماه میتونن بدون اجازه اقامت در ترکیه بمونن نه بیشتر و وقتی ایشون مثلا سه سال پیش ورود زدن به ترکیه و خروج نزدن مشکلی پیش نمیاد .ممنون از جوابتون

Javedaneh

پست توسط Javedaneh » چهار شنبه 15 فروردین 1397, 1:52 pm

سلام ممنون که وقت میگذارین و پاسخ میدین

من مدت شیش سال هست که مقیم بلژیک هستم اما به علت مشکلاتی که اینجا برام پیش اومد تمایلی به ماندن در اینجا را ندارم

اجازه ی اقامت دارم اما میخوام درخواست بدم برگردم،شما مراحل قانونیش رو می دانین؟؟

یا اینگه اگر بدون پاس وبا لیس پاس یا گو پاس برگردم در فرودگاه مورد بازخواست قرار نمیگیرم؟؟
یا اینکه محکومیتی در انتظارم نیست، مممنون میشم پاسخ بدین

باسپاس

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 127 مهمان