بازگشت به ایران بعد از پناهندگی

بحث متفرقه در ارتباط با پناهندگی، مهاجرت، خروج از کشور و...
ارسال پست
مهتاب

بازگشت به ایران بعد از پناهندگی

پست توسط مهتاب » جمعه 23 فروردین 1392, 2:58 pm

سلام
لطفاً اگر اطلاع دارید جواب بدید.
مدتهاست می شنوم می شه با پاس پناهندگی به سفارتهای ایران در خارج از کشور مثلاً اتریش آلمان و .. رفت و تقاضای پاس ایرانی کرد. بعد با پاس پناهندگی رفت ترکیه از ترکیه با پاس ایرانی وارد ایران شد.
یکی از دوستان من پارسال با پاس آبی رفت ترکیه خانواده اش را دید. برای رفتن به ترکیه احتیاج به ویزا داشت که سفارت ترکیه تو اتریش براش صادر کرد. پس مطمئنم برای رفتن به ترکیه با پاس آبی یا خاکستری نیاز به ویزاست. حالا من می خوام برم سفارت ایران با پاس خاکستری سه ساله تقاضای پاس ایرانی کنم.
؟ تو سفارت ایران مشکلی برام پیش نمیاد؟
؟ وقتی از ترکیه می خوام به فرض با پاس ایرانی صادره شده از اتریش به ایران برم مهر ورود و خروج لازم ندارم؟ از نظر ترکها منطقیه با پاس ایرانی که هیچ مهری از ورود شما به ترکیه زده نشده از ترکیه خارج شد؟
این دو تا سوال منو مشکوک می کنه شاید هموطنی که می گه با پاس پناهندگی رفتم ترکیه بعد با پاس صادر شده از سفارت ایران تو اروپا رفتم از ترکیه به ایران همه حقیقت رو نمی گه.
اگه کسی اطلاع موثق داره لطفاً بازگو کنه.
ممنون

sami-uk

Re: بازگشت به ایران بعد از پناهندگی

پست توسط sami-uk » جمعه 23 فروردین 1392, 7:56 pm

سلام اگر کیس پناهندگی شما زیاد حاد نبوده یعنی مشکل واقعی در ایران قبلا نداشتید به راحتی میتونید وارد ایران بشید
برادر من بعد از 8 سال از انگلیس با پاس ایرانی وارد ایران شد و کاری هم باهاش نداشتن

sayeh

پست توسط sayeh » جمعه 23 فروردین 1392, 9:08 pm

من هم شنیدم که خیلی ها براحتی به ایران سفر می کنند و سفارت هم مشکلی برای صدور پاسپورت نداره .... فقط همون قسمت ترکیه اش رو نمی فهمم. با پاس پناهندگی که وارد شی روی اون مهر ورود می خوره ... پس موقع خروج چطور میشه با پاس ایرانی خارج شد؟

qmarsio

پست توسط qmarsio » جمعه 23 فروردین 1392, 9:17 pm

sayeh نوشته شده:من هم شنیدم که خیلی ها براحتی به ایران سفر می کنند و سفارت هم مشکلی برای صدور پاسپورت نداره .... فقط همون قسمت ترکیه اش رو نمی فهمم. با پاس پناهندگی که وارد شی روی اون مهر ورود می خوره ... پس موقع خروج چطور میشه با پاس ایرانی خارج شد؟
پاس پناهندگی دیگه چیه ؟!
بعضی کشورها تابعیت دوگانه میدن مثل سوئد

sayeh

پست توسط sayeh » جمعه 23 فروردین 1392, 9:57 pm

پاس پناهندگی یعنی همون که بعد از دریافت پاسخ مثبت بهتون میدن ...

مهتاب

پست توسط مهتاب » شنبه 24 فروردین 1392, 9:45 am

من هم در مورد همون قسمت ترکیه به ایرانش مشکوکم. ترکها اینقدر با این موارد برخوردند که زرنگ شدند. شمایی که می گید برادرتون بعد از 8 سال با پاس پناهندگی از ترکیه رفت ایران می شه بگی چه جوری.
مرسی

qmarsio

پست توسط qmarsio » شنبه 24 فروردین 1392, 3:42 pm

..
آخرین ويرايش توسط 2 on qmarsio, ويرايش شده در 0.

dream

پست توسط dream » شنبه 24 فروردین 1392, 5:09 pm

واقعا اگه یه کسی که دانش درست و حسابی داره در این مورد جواب بده ما ممنون می شیم . پاس پناهندگی همان پاس خاکستری یا travel document هست که با اون نمی شود به ایران رفت . با پاس ایرانی از ترکیه یا مالزی میشه رفت ایران . فقط منم نمی فهمم با کدوم پاس باید به ترکیه ورود و خروج کنیم ؟؟؟؟ من هم بعد از 3 سال زندگی خارج از ایران متاسفانه الان در شرایط خاصی هستم که باید برم ایران وگرنه ریسک نمی کردم ...

sami-uk

پست توسط sami-uk » شنبه 24 فروردین 1392, 8:18 pm

مهتاب نوشته شده:من هم در مورد همون قسمت ترکیه به ایرانش مشکوکم. ترکها اینقدر با این موارد برخوردند که زرنگ شدند. شمایی که می گید برادرتون بعد از 8 سال با پاس پناهندگی از ترکیه رفت ایران می شه بگی چه جوری.
مرسی
برادر من بلیط از منجستر به تهران با توقف در استانبول خریده بود.با پاس انگلیسیی که داشت از انگلیس اومد ترکیه و با پاس ایزانی از ترکیه اومد ایران.
مشکلی نیست اصلا 2تا پاسش دستش بود و نشون میداد مشکلی نداره.از ایران هم 2باره راحت به همین ترتیب رفت انگلیس.

God.Father

پست توسط God.Father » یک شنبه 25 فروردین 1392, 12:16 pm

sami-uk نوشته شده:سلام اگر کیس پناهندگی شما زیاد حاد نبوده یعنی مشکل واقعی در ایران قبلا نداشتید به راحتی میتونید وارد ایران بشید
برادر من بعد از 8 سال از انگلیس با پاس ایرانی وارد ایران شد و کاری هم باهاش نداشتن
دوست عزیز برادر شما سیتیزن انگلیس شده بوده؟ فک کنم انگلیس 5 ساله حق شهروندی میده. ورود به کشور خود پناهجو ربطی به کیس نداره حتی اگه کیس اجتماعی هم داشته باشه اگه قبل از سیتیزن شدن وارد کشور خودش بشه و اداره ی مهاجرت بفهمه پناهندگیتون از بین میره.
ریسک بزرگیه که با تراول داکیومنت برگردید ایران اگه قرار بود به همین راحتی ها اجازه داشته باشید برگردید که نمیزدند به جزء ایران.
اگه اداره ی مهاجرت بفهمه شما رفتید سفارت ایران و پاس ایرانی گرفتید خیلی بد میشه و میفهمه شما مشکلی تو کشورتون ندارید. من اطلاعات زیادی در مورد اینکه میشود با پاسی که مهر ورود به ترکیه رو نداره از ترکیه میشه خارج شد یا نه ندارم؟! ولی اگه هم نشه میتونید با تراول داکیومنت بیاید ترکیه و از اونجا یا قاچاق برید ایران یا پاس یکی از دوستان که تازگی ها وارد ترکیه شده باشه.

sami-uk

پست توسط sami-uk » یک شنبه 25 فروردین 1392, 2:15 pm

God.Father نوشته شده:
sami-uk نوشته شده:سلام اگر کیس پناهندگی شما زیاد حاد نبوده یعنی مشکل واقعی در ایران قبلا نداشتید به راحتی میتونید وارد ایران بشید
دوست عزیز برادر شما سیتیزن انگلیس شده بوده؟ فک کنم انگلیس 5 ساله حق شهروندی میده. ورود به کشور خود پناهجو ربطی به کیس نداره حتی اگه کیس اجتماعی هم داشته باشه اگه قبل از سیتیزن شدن وارد کشور خودش بشه و اداره ی مهاجرت بفهمه پناهندگیتون از بین میره.
ریسک بزرگیه که با تراول داکیومنت برگردید ایران اگه قرار بود به همین راحتی ها اجازه داشته باشید برگردید که نمیزدند به جزء ایران.
اگه اداره ی مهاجرت بفهمه شما رفتید سفارت ایران و پاس ایرانی گرفتید خیلی بد میشه و میفهمه شما مشکلی تو کشورتون ندارید. من اطلاعات زیادی در مورد اینکه میشود با پاسی که مهر ورود به ترکیه رو نداره از ترکیه میشه خارج شد یا نه ندارم؟! ولی اگه هم نشه میتونید با تراول داکیومنت بیاید ترکیه و از اونجا یا قاچاق برید ایران یا پاس یکی از دوستان که تازگی ها وارد ترکیه شده باشه.
بله برادر من سیتیزن شده بود و پاس انگلیسی داشت

محمد محجوب

پست توسط محمد محجوب » چهار شنبه 20 مرداد 1395, 10:12 am

دوستان عزیز، هنگام ورود به ترکیه، شما پاسپورت ایرانی خود را نشان میدهید چون نیاز به ویزا ندارد. سپس با همان پاسپورت خارج و به ایران میروید و باز با همان به قصد ترکیه از ایران خارج شده ولی اینبار با پاس پناهندگی وارد ترکیه میوید. طبعا قبلا با این پاسپورت باید ویزای ترکیه را گرفته باشید. و باز با همین پاس پناهندگی وارد آلمان یا اتریش یا ... میشوید.

siara

پست توسط siara » شنبه 8 آبان 1395, 10:53 am

آیا زیرکیس ( همراه پناهنده) میتونه راحت بره و بیاد یا نه اونم باید این روشهای پیچوندنو انجام بده؟

نمایه کاربر
iranian2

پست توسط iranian2 » شنبه 8 آبان 1395, 2:39 pm

siara نوشته شده:آیا زیرکیس ( همراه پناهنده) میتونه راحت بره و بیاد یا نه اونم باید این روشهای پیچوندنو انجام بده؟
یعنی چی میتونه بیاد یا نه؟!
اگر طرف هم کیسش با شما باشه و عضوی از اون کیس باشه نمیتونه به این راحتی بره و بیاد.
الان فقط کشور کاناداست که در صورتیکه بازگشت پناهنده , پروندشونو مختومه میکنه و حق پناهندگیم صلب میکنه.
رابرت دنیرو توی فیلم cape fear (تنگه وحشت) یه دیالوگ زیبا داره که نگاه منو به زندگی تغییر داده. رابرت دنیرو میگه:
تو با فرار کردن از خانه نمیتونی از مشکلاتت فرار کنی.
این نقل پناهجویانیست که با فرار کردن از کشورای خودشون میخوان از مشکلاتی مثل : اشتغال, نبود آزادی, شرایط بد اجتماعی و فرهنگی و غیره فرار کنن. (که نهایتا متوجه میشن که این مشکلات توی کشورهای مقصد هم به شکل درد غربت, مشکل زبان, شغلهای سطح پایین و مسائل نژاد پرستانه وجود داره)

مريم علوى

پست توسط مريم علوى » سه شنبه 26 اردیبهشت 1396, 7:25 pm

سلام دوستان عزيز. من و همسرم حدود ٨ سال پيش از ايران خارج شديم. من به صورتى قانونى و همسرم از راه تركيه با قاچاق بر. الان امريكا هستيم و اقامت دايم امريكا داريم. همون گرين كارت. همسرم فقط براى گرفتم حتمى پناهندگى اين كارو كرد. و در ايران هيچ گونه مشكلى نداره. فقط راهنمايى قاچاق بر اين بود كه اگر غير قانونى بياى حتما ميتونى پناهندگى بگيرى. سوال من اينه. الان ما اقدام به گرفتن مجدد پسپورت همسرم كرديم و از سفارت ايران پاسپورت گرفتيم. الان براى برگشتن به ايران ايا توى ايران به مشكل برميخوره؟ يعنى اينكه احتمال داره پاسشو بگيرن؟ چون فقط شوهرم از محل كارش فقط سه هفته اجازه مرخصى گرفته. الان از چند نفر پرسيديم و بعضى ها گفتن هيچ مشكلى. بعضى ها ميگن نه خطرناكه. اگر كسى هست كه غير قانونى اومده و دوباره به ايران سفر كرده منو راهنمايى كنه لطفا. ممنون ميشم

s.k

پست توسط s.k » شنبه 30 اردیبهشت 1396, 11:19 am

وقتی خروج شما از ایران قانونی بوده باشه مثلا قانونی با پاس خودت از ایران خارج شدی ورفتی ترکیه یا دبی یا ... برای بازگشت هیچ گونه مشکلی نداری اگرم به هر دلیلی پاس ایرانیتو نداریش به یکی از کنسولگری های ایران مراجعه میکنی پاستو میگیری برمیگردی
ولی اگر خروجت از ایران قاچاقی بوده باشه نمیتونی درخواست پاسپورت کنی و برگردی

مريم علوى

پست توسط مريم علوى » پنج شنبه 4 خرداد 1396, 4:05 pm

دوست عزيز چرا همسر من خروجش قانونى نبوده و غير قانونى از مرز اومد بيرون. ولى براى تمديد گذرنامه پاسپورت قديميشو فرستاديم واسه تمديد و يه جديد واسه همسرم صادر كردن ولى از حالت قانونيش كه دوماه فقط وقت ميبرد بيشتر شد و شيش ماه طول كشيد وقتى هم باهاشون حرف زديم. گفتن به دليل خروج غير قانونيتون بوده و ما مداركو فرستاديم ايران براى استعلام. الان هم پاسپورتش اون بالا نوشته محل اقامت ايران. در صورتى كه ما امريكا زندگى ميكنيم. اون هم پرسيديم گفتن از ايران دستور داده ميشه كه كسى كه خروج غير قانونى داره در پاسش اينو بزنيم

Taraezt

پست توسط Taraezt » جمعه 9 تیر 1396, 12:45 pm

سلام.من الان دوساله که از ایران خارج شدم و تو المان درخواست پناهندگی دادم.موقع خروج با پاسپورت وارد ترکیه شدم. بعد از یک سال و نیم پناهندگی گرفتم.موقعی که از ایران خارج شدم هفده سالم بود و زیرسن بودم ولی چون دیر وقت مصاحبه اومد برامون برای من هم پرونده تشکیل دادن که کیس من همون مشکلی بود که پدرم داشت.کیس پدرم هم سیاسی بود.اگر من شیش ماه دیگه برم ترکیه و پاسپورت ایرانی بگیرم و برم ایران مشکلی پیش نمیاد؟

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 147 مهمان