آیا میتونم مسافرت کنم به ایران !؟

بحث متفرقه در ارتباط با پناهندگی، مهاجرت، خروج از کشور و...
ارسال پست

با عرض سلام و خسته نباشید .
2
50%
من حدود 2 سال هست که اقامت دانمارک رو دارم و برای پاسپورت ایرانی هم اقدام کردم که در حال حاضر دارمش . فقط یه مشکلی دارم من با تراول داکیومنت دانمارک همه جا میتونم برم به غیر از ایران .
1
25%
میخواستم بدونم من اگه تا ترکیه برم و از اونجا به بعدش با پاسپورت ایرانی صادره از دانمارک وارد ایران بشم با من چه برخوردی میشه !؟ آیا میتونم دوباره برگردم اینجا یا اینکه اونجا نگه میدارن من رو . چون 2 سال پیش به طور قانونی از کشور خارج شدم , الان برگردم نمیگن کجا بودی !؟
1
25%
اگه ممکنه راهنمایی کنید من رو ممنونتون میشم .
0
بدون راي

مجموع رای گیری: 4

Arash1985

پست توسط Arash1985 » سه شنبه 19 فروردین 1393, 12:45 pm

با عرض سلام و خسته نباشید .
من حدود 2 سال هست که اقامت دانمارک رو دارم و برای پاسپورت ایرانی هم اقدام کردم که در حال حاضر دارمش . فقط یه مشکلی دارم من با تراول داکیومنت دانمارک همه جا میتونم برم به غیر از ایران .
میخواستم بدونم من اگه تا ترکیه برم و از اونجا به بعدش با پاسپورت ایرانی صادره از دانمارک وارد ایران بشم با من چه برخوردی میشه !؟ آیا میتونم دوباره برگردم اینجا یا اینکه اونجا نگه میدارن من رو . چون 2 سال پیش به طور قانونی از کشور خارج شدم , الان برگردم نمیگن کجا بودی !؟

نمایه کاربر
samuel

Re: آیا میتونم مسافرت کنم به ایران !؟

پست توسط samuel » سه شنبه 19 فروردین 1393, 12:55 pm

ارش جان سوالي خوبي پرسيد چون سوال بنده هم هست .

بنده پس از پناهندگي گرفتن كانادا مثلا و بعد از چند سال كه شهروندي گرفتم ميتونم به ايران برگردم ؟
بنده براي رفتن تا تركيه رو ميخوام قانوني برم بعد اونجا اعلام پناهندگي كنم ..

امكانش هست وقتي برگشتم ايران بگن كجا بودي ؟ نذارن ديگه برگردم .! ؟؟

و ابنكه ما چه كيسي در پناهندگي ارائه داديم در برگشت به ايرانمون مشكل ايجاد نميكنه ؟ مذهبي ، سياسي . همجنشگرايي ؟؟؟

با تشكر
تصویر
samuel.parseh@gmail.com

در دنیا هیچ بن بستی نیست. یا راهی‌ خواهم یافت، یا راهی‌ خواهم ساخت..

Arash1985

پست توسط Arash1985 » سه شنبه 19 فروردین 1393, 4:07 pm

mange tak amir dada . برای برگشت از ایران میترسم نزارن . ولی چقدر حال گیریه نمیتونی مثل بچه آدم بری :) با این حال دمت گرم دادا

نمایه کاربر
samuel

پست توسط samuel » سه شنبه 19 فروردین 1393, 5:01 pm

من شنيدم امكانشم هست كه جلوتو بگيرن نذارن برگردي :D :lol:
تصویر
samuel.parseh@gmail.com

نمایه کاربر
iranian
محل اقامت: Denmark
تماس:

پست توسط iranian » سه شنبه 19 فروردین 1393, 7:18 pm

Arash1985 نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید .
خوب شما تا ترکیه با تراول داکیومنت بری و بعدش چطور میخوای با پاسپورت ایرانی از ترکیه خارج بشی؟!!! مگر تو پاسپورت شما ورود و خروج چک نمیشه؟؟؟؟ وقتی شما با پاسپورت ایرانی وارد ترکیه نشدی چطور میتونی با پاسپورت ایرانی از ترکیه خروج بزنی!! حالت خوبه؟
<p style="text-align: left;">Tanha ID man dar in site faghat hamin hast baghie ID ha &nbsp;jali ast</p>
<p style="text-align: left;">email : xiranianx@gmail.com</p>

kamran 88

پست توسط kamran 88 » سه شنبه 19 فروردین 1393, 7:36 pm

تا تركيه را بيا بعدش قاچاقي وارد ايران شو

نمایه کاربر
iranian
تماس:

پست توسط iranian » سه شنبه 19 فروردین 1393, 7:46 pm

kamran 88 نوشته شده:تا تركيه را بيا بعدش قاچاقي وارد ايران شو
تنها راهش همینه
ولی ببین ارزش رو داره بیای ایران اگر واقعا ارزش نداره ایران اومدن برای چی هست!
حالا اگر میخوای خانوادت ببینی بگو بیان ترکیه
به هر حال به نظر من اگر کار خاصی در ایران نداری این کار رو نکن
<p style="text-align: left;">Tanha ID man dar in site faghat hamin hast baghie ID ha &nbsp;jali ast</p>

نمایه کاربر
samuel

پست توسط samuel » سه شنبه 19 فروردین 1393, 8:59 pm

iranian نوشته شده:
تنها راهش همینه

و ابنكه ما چه كيسي در پناهندگي ارائه داديم در برگشت به ايرانمون مشكل ايجاد نميكنه ؟ مذهبي ، سياسي . همجنسگرايي ؟؟؟
تصویر
samuel.parseh@gmail.com

نمایه کاربر
30یا30

پست توسط 30یا30 » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 5:30 am

samuel نوشته شده:ارش جان سوالي خوبي پرسيد چون سوال بنده هم هست .

بنده پس از پناهندگي گرفتن كانادا مثلا و بعد از چند سال كه شهروندي گرفتم ميتونم به ايران برگردم ؟
بنده براي رفتن تا تركيه رو ميخوام قانوني برم بعد اونجا اعلام پناهندگي كنم ..

و ابنكه ما چه كيسي در پناهندگي ارائه داديم در برگشت به ايرانمون مشكل ايجاد نميكنه ؟ مذهبي ، سياسي . همجنشگرايي ؟؟؟

با تشكر
شیر کونی هم دیدیم

تو به درد سیرک میخوری

قدرت رو اونجا میدونن

قصه جدبد بگو یکم بخندیم
تصویر

نمایه کاربر
iranian
تماس:

پست توسط iranian » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 6:29 pm

samuel نوشته شده:
iranian نوشته شده:
تنها راهش همینه

و ابنكه ما چه كيسي در پناهندگي ارائه داديم در برگشت به ايرانمون مشكل ايجاد نميكنه ؟ مذهبي ، سياسي . همجنسگرايي ؟؟؟
اگر قانونی رفته باشی از ایران نه مشکلی پیش نمیاد برای برگشتن ولی باید سیتیزن کشور مورد نظر بشی که بتونی قانونی برگردی

معمولا برای افرادی مشکل پیش میاد که غیر قانونی از ایران رفته باشن اون هم اگر مشکل سیاسی نباشه اتفاقی نمی افته

amir87

پست توسط amir87 » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 7:57 pm

Tak sa mycket arash.denmark ar mycket viktig land
det ar viktigt.det inte lige lagne bort
----
خدمت دوستان بگم که منم یه 3-4 ماهی زبان سوئدی که شبیه به دانمارکی و نروژی مطالعه کردم و از آقا آرش هم ممنونم که اومد توی این تاپیک تجربه هاشو در اختیار گذاشت.
مراقب جانورهایی که پول سفر به خارج از کشور را ندارن و دنبال جمع کردن مسافر برای قاچاقبرها میگردن (تا تخفیف بگیرن از قاچاقبرها) باشین.در ضمن اینم بدونین که عبور از مرز کشورهای اروپایی تقریبا غیرممکنه و شاید قبلنا کسی میتونست ازشون رد بشه ولی تمام مرزهای کشورهای اروپایی امن شدن.(اگرم به عنوان مسافر قاچاقی بگیرنتون, زندانی میشین).نکته ی بعدی هم اینکه 99% قاچاقبرها شما را تا ترکیه میبرن و چون اصلا قادر به رد کردنتون از مرزهای کشورهای بعدی نیستن,توی همون ترکیه رهاتون میکنن و پولتونو میدزدن.

swed

پست توسط swed » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 11:27 pm

amir87 نوشته شده:Tak sa mycket arash.denmark ar mycket viktig land
----
خدمت دوستان بگم که منم یه 3-4 ماهی زبان سوئدی که شبیه به دانمارکی و نروژی مطالعه کردم و از آقا آرش هم ممنونم که اومد توی این تاپیک تجربه هاشو در اختیار گذاشت.
الان دقیقن فاز این بابا چیه؟ من موندم سوئدی خوندن این شاسکول چه ربطی به موضوع این تاپیک داره. بعد میرن از قبرس خر وارد میکنن. :lol:

swed

پست توسط swed » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 11:29 pm

Arash1985 نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید .
اگه قانونی اومدیو پاس ایرانیتم سالمه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

نمایه کاربر
30یا30

پست توسط 30یا30 » پنج شنبه 21 فروردین 1393, 4:53 am

swed نوشته شده:
amir87 نوشته شده:Tak sa mycket arash.denmark ar mycket viktig land
----
الان دقیقن فاز این بابا چیه؟ من موندم سوئدی خوندن این شاسکول چه ربطی به موضوع این تاپیک داره. بعد میرن از قبرس خر وارد میکنن.
:lol:
از این آدمهای مضحک اینجا زیادن،باید دادشون دست مهران مدیری باشون

سریال درست کنه :lol:
تصویر

نمایه کاربر
samuel

پست توسط samuel » یک شنبه 24 فروردین 1393, 7:10 am

چند سال قبل دولت آقای احمدی نژاد اعلام کرد تمامی پناهندگان ایرانی که با نظام حکومتی ایران ( یعنی نظام جمهوری اسلامی ) مخالفتی ندارند و در گذشته اقدامات خصمانه ای در جهت دشمنی با نظام حکومتی نداشته اند می توانند با مراجعه به کنسولگری ها و سفارتخانه های خارج از ایران نسبت به دریافت گذرنامه ایرانی اقدام کنند ( زیرا همچنانکه پیشتر تاکید شد بنا بر قانون شهروندان ایرانی برای سفر به ایران باید حتما از گذرنامه یا مدارک سفر صادره از سوی ایران اقدام کنند ) و سپس به ایران سفر کنند. تعداد بسیار زیادی از پناهندگان ایرانی ساکن خارج از ایران نیز چنین کردند. این مساله موجب اعتراض شدید پناهندگان سیاسی ساکن خارج از ایران بخصوص ساکن اروپا شد زیرا ایشان عقیده داشتند این تصمیمی عمدی و برای ایجاد شکاف میان جامعه پناهندگان ایرانی است و از سوی دیگر دولت احمدی نژاد با این اقدام زیرکانه و حساب شده نه تنها سعی کرد نظام حکومتی ایران را در نظر جهانیان رئوف و نسبت به شهروندان باگذشت نشان دهد بلکه از سوی دیگر خواست به دنیا نشان دهد که بسیاری از پناهندگان ایرانی بی جهت مدعی مخاطره برای خود در ایران هستند و در واقع مهاجران اقتصادی هستند که برای دستیابی به یک زندگی با رفاه مادی بیشتر ایران را ترک می کنند و مدعی پناهندگی برای زندگی در کشورهای مرفه هستند. طبیعی است که با استقبال گسترده از این تصمیم توسط پناهندگان ایرانی ساکن خارج از ایران حداقل بخشی از اهداف آقای احمدی نژاد محقق شد.
حتی قبل از اعلام این عفو (!) بسیاری از پناهندگان ایرانی با تغییر نام و داشتن گذرنامه خارجی به عنوان یک توریست به ایران سفر میکردند و چون بجز در موارد خاص و مشکوک خارجیان در هنگام ورود به ایران انگشت نگاری نمیشوند مشخص نمی شد که فرد وارد شده به ایران در واقع یک شهروند ایرانی است. دلیل اینکه این افراد می توانستند فقط مدت معینی در ایران بمانند نه دائم هم این بود که دولت ایران به ایشان بعنوان یک توریست خارجی نگاه میکرد نه یک شهروند ایرانی . زیرا یک شهروند ایرانی این حق را دارد تا بعد از ورود به ایران تا مدت نامحدود در ایران بماند . تعدادی از شهروندان پناهنده ایرانی نیز دارای نوعی کیس پناهندگی بوده اند که بازگشت به ایران برای ایشان مخاطره ای حاصل نمی کرد و بنابراین دلیل سفر به کشور پناهنده پذیر را نه پناهندگی بلکه ادامه تحصیل و ... عنوان میکردند و اینکه اشتغالات تحصیلی یا فکری ایشان مانع از آن شد تا نسبت به اخذ گذرنامه ایرانی اقدام کنند .
توجه داشته باشید که مقامات انتظامی و امنیتی ایران نیز هیچگاه ابله نبوده اند ولی به هر حال در بسیاری از موارد چشم بروی این موارد بسته اند زیرا درگیری با این دسته از پناهندگان و آغاز موج مخالفتها یا فشارهای بین المللی برای ایشان بیحاصل بوده و سودی به بار نمی آورده است.
بهرحال قریب باتفاق پناهندگانی که به ایران سفر کرده اند افرادی بوده اند که مشکل جدی با نظام حکومتی نداشته اند زیرا هیچ شخصی که نسبت به حکومت ایران انتقاد و مخالفت بنیادی داشته باشد ریسک سفر به ایران را نخواهد پذیرفت. همین دلیلی بوده است که تقریبا هیچ پناهنده با داشتن کیس از نوع سیاسی بعد از اخذ تابعیت و گذرنامه خارجی نیز اقدام به سفر به ایران نمی کند مگر اینکه ادعای داشتن کیس پناهندگی سیاسی توسط او غیر واقعی بوده باشد. یکی از روزنامه های بریتانیا چندی پیش در مقاله ای به این موضوع اشاره کرد و نوشت جای تعجب است که چطور پناهندگان ایرانی که مدعی داشتن کیس های پناهندگی از نوع سیاسی هستند و ادعا کرده اند در ایران بدلیل فعالیتهای خود در خطر دستگیری و شکنجه قرار دارند بلافاصله بعد از دریافت گذرنامه بریتانیایی برای ملاقات با دوستان و خویشاوندان راهی ایران میشوند !
برخی از پناهندگان نیز مدعی هستند در هنگام سکونت در ایران براستی در فشار و تحت مخاطره جدی قرار داشته اند ولی این دلایل اکنون ( یعنی بعد از اخذ تابعیت کشور پناهنده پذیر ) دیگر برطرف شده و لذا مانعی برای سفر به ایران ندارند. اینکه شواهد تا چه حد مقامات کشورهای پناهنده پذیر را در این مورد اقناع کند به نظر مقامات کشورهای پناهنده پذیر بستگی دارد.
شاید بسیاری از پناهجویان ایرانی و البته غیر ایرانی نسبت به سخت گیریهای زیاده از حد دفاتر کمیساریای امور پناهندگان خرده بگیرند . شکی نیست که روند تشخیص و اعزام پناهندگان به کشورهای پناهنده پذیر روندی استاندارد و بی اشکال نیست ولی باید توجه داشت که رفتارهای این چنینی از پناهندگان سابق است که سخت گیری های فعلی را تشدید کرده است.
در ارتباط با وجود مشکل بعد از بازگشت به ایران بنظر میرسد هر پناهنده ای حداقل از نظر تئوریک خودش بهتر میداند که آیا در بازگشت به ایران مشکلی برای او پیش می آید یا خیر. هرچند که البته ایجاد مشکل برای این افراد در عمل در حالت کلی تابعی از شرایط زمان و میزان سخت گیری حکومت ایران همچنین تاثیر فشارهای بین المللی و نوع سیاست خارجی ایران در جهت رابطه بهتر با جهان خارج یا بالعکس نیز هست.
آنچه مسلم است در هر مرحله ای اثبات شود اعطای پناهندگی به فرد مدعی پناهندگی بر اساس ادعاهای دروغ بوده است و در واقع پناهنده موفق شده است از نظام پناهنده پذیری در کشورهای پناهنده پذیر سوء استفاده کرده و مقامات مربوطه را فریب دهد از کشور پناهنده پذیر به خاک کشور مبدا اخراج میشود. ولی چون اثبات این مساله مشکل است و صرفا سفر مدعی پناهندگی به ایران فقط یکی از دلایل قابل قبول در این زمینه است و بسیاری از پناهندگان نیز در این مرحله برای جلوگیری از سلب تابعیت خارجی و اخراج خود وکیل می گیرند و پروسه ای بسیار پیچیده بوجود می آید اداره مهاجرت در مواردی از اقامه شکایت به اتهام فریب کاری بر علیه پناهنده خودداری می کند. توجه داشته باشید که اداره مهاجرت حتی بفرض اطمینان از فریبکاری یک پناهنده نمی تواند مستقیما پناهنده را کشور پناهنده پذیر اخراج کند بلکه باید شواهد خود را به دادگاه ارائه کند و در صورت قانع شدن قاضی حکم به اخراج پناهنده صادر میشود.

پیروز باشید و یزدان نگهدار.
تصویر
samuel.parseh@gmail.com

نمایه کاربر
samuel

پست توسط samuel » یک شنبه 24 فروردین 1393, 7:23 pm

Amir-aksaray نوشته شده:Hej igen
Jag glömde att säga som köp aldrig bilett via ditt kort eftersom de kommer att se vem som köpte .
Försök att köpa via en annan person bank konto som ingen kan se vem ha betalt för din resa .
Köp en tur o retur bilett till Istanbul via malmö eller göteborg sen köpa en annan till Tehran via atlasjet .
Lykka till

امير منكه متوجه نشدم چي گفتي ولي هرچي گفتي خودتي :lol: شوخي

امير گفته كه : با كارت اعتباري خودتون نسبت به خريد بليط اقدام نكنيد چون اونها ميفهمن..
سعي كنيد از يه روش بليط بخريد كه كسي متوجه نشه چه كسي بليط خريده ...
خرید بليط سفر رفت و برگشت به استانبول از طریق مالمو و گوتنبرگ پس از آن دیگر از طریق AtlasJet خرید به تهران.
تصویر
samuel.parseh@gmail.com

Iran Europ

پست توسط Iran Europ » دو شنبه 3 مهر 1396, 10:22 am

درود ، من کارت اقامت گرفتم میخوام به ایران سفر کنم و پشت کارتم زده پناهندگی!! ولی ننوشته چه نوع! ! اگر برم ایران میگذارند از ایران خارج بشم با همین کارت پناهندگی؟ و در چه صورتی ایران میتوآند به شما اجازه خروج را ندهد ؟ ایا شما کسی را دیدی که اینجوری رفته به ایران و برگشته؟ ممنونم از شما...

kiani

پست توسط kiani » دو شنبه 3 مهر 1396, 11:23 am

Iran Europ نوشته شده:
دو شنبه 3 مهر 1396, 10:22 am
درود ، من کارت اقامت گرفتم میخوام به ایران سفر کنم و پشت کارتم زده پناهندگی!! ولی ننوشته چه نوع! ! اگر برم ایران میگذارند از ایران خارج بشم با همین کارت پناهندگی؟ و در چه صورتی ایران میتوآند به شما اجازه خروج را ندهد ؟ ایا شما کسی را دیدی که اینجوری رفته به ایران و برگشته؟ ممنونم از شما...

اولا اینکه شما هرگز نباید با اون کارت بری ایران. این کار خودکشیه! ... ضمن اینکه شما نمی تونی با کارت اقامت از کشور محل اقامتت خارج بشی و وارد کشور دیگه ای بشی. حتما نیاز به پاسپورت هست. غیر از محدوده اتحادیه اروپا که بین خودشون نیازی به پاسپورت نیست.
شما باید هر وقت پاسپورت اون کشور رو گرفتی، با اون پاسپورت از کشور اقامتی خارج بشی و بعد با پاسپورت ایرانیت وارد ایران و خارج بشی و دوباره با پاسپورت خارجیت وارد اون کشور بشی.
الان اونهایی که تابعیت دوگانه دارن، همین کار رو می کنن.

Iran Europ

پست توسط Iran Europ » جمعه 7 مهر 1396, 7:42 pm

ممنونم از پاسختون.

Iran Europ

پست توسط Iran Europ » سه شنبه 18 مهر 1396, 8:30 pm

اگر من برم گرجستان و از آنجا برم ايران امكان پذير هست؟ ولي بايد بگم كه توي پاسپورت ايرانيم مهر خروج از ايران خورده كه وارد تركيه ( از مرز بازرگان) شدم ،حالا اگر از گرجستان وارد ايران بشوم توي ايران اذيت ميكنن برام مشكل بوجود مي ايد ؟ در چه صورتي ايران( يعني كساني كه پاسپورت را چك ميكنند و ...) ميتوانند مانع خروج افراد بشوند ؟ ممنون و مچكرم از شما ...

Iran Europ

پست توسط Iran Europ » دو شنبه 24 مهر 1396, 1:20 pm

من بلژیک هستم و پاسپورت ابی دارم و کارت پناهندگی ۵ ساله پاسپورت ایرانیم هم تازه از اینجا بعد از ۸ سال گرفتم واسه همین چون بخوام برم ترکیه از اینجا ویزا میخواد که دردسر داره برای من گرفتنش ولی گرجستان ویزا لازهم نداره واسه همین گفتم اگه مشکلی نداشته باشه از گرجستان برم ایران ! حال به نظر شما شدنی است این کار یا نه؟ ممنونم برای رهنمایاتون...

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 114 مهمان