* هم سفر *

بحث متفرقه در ارتباط با پناهندگی، مهاجرت، خروج از کشور و...
ارسال پست
نمایه کاربر
Swastika

* هم سفر *

پست توسط Swastika » یک شنبه 22 شهریور 1394, 1:30 pm

سلام به همه دوستان عزیز
من تصمیم رفتن رو جدی گرفتم مقصدم فعلا ترکیه هست.به چندتا از دوستانی که ترکیه هستن یا بودن الان قبولی گرفتن در مورد کیسم صبحت کردم و گفتن چون شاعر و نویسنده هستم کیس مناسبی هست اگر کسی از دوستان هست که قصد رفتن به ترکیه رو داره پیام بده تا اگر جور شد با هم بریم و همراه باشیم ضمنا با یک نفر که صحبت کردم گفت کیس من جوری هست که قابلیت گروهی شدن رو داره اگر کسی کیس هم نداشت و علاقه مند بود پیام بده بهم.تا آشنا بشیم

maysam

Re: * هم سفر *

پست توسط maysam » یک شنبه 22 شهریور 1394, 9:59 pm

من هستم اما باید با برنامه جلو رفت
خیلیا رو میشناسم با وجود اینکه راههای اروپا بازه un موندن .. الان هم باری که دوش un ترکیه بوده کمی سبکتر شده و پرونده ها رو سریعتر از قبل بررسی میکنن.انتقال به کشور سوم که از طرف یوان ترکیه ارزشش از اروپا رفتن بیشتره

naser torabi 9

پست توسط naser torabi 9 » دو شنبه 23 شهریور 1394, 3:35 pm

سلام
میخواین قاجاقی برین یا پاسپورت دارین؟
کی میخواین برین (دقیق)؟
ترکیه اعلام پناهندگی میکنی یا کشورهای بعدی؟

نمایه کاربر
Swastika

پست توسط Swastika » سه شنبه 24 شهریور 1394, 3:47 am

maysam نوشته شده:من هستم اما باید با برنامه جلو رفت
خیلیا رو میشناسم با وجود اینکه راههای اروپا بازه un موندن .. الان هم باری که دوش un ترکیه بوده کمی سبکتر شده و پرونده ها رو سریعتر از قبل بررسی میکنن.انتقال به کشور سوم که از طرف یوان ترکیه ارزشش از اروپا رفتن بیشتره
درسته موافقم ولی در کل ترکیه فعلا با شرایط من جور هست از لحاظ مالی

نمایه کاربر
Swastika

پست توسط Swastika » سه شنبه 24 شهریور 1394, 3:49 am

naser torabi 9 نوشته شده:سلام
میخواین قاجاقی برین یا پاسپورت دارین؟
کی میخواین برین (دقیق)؟
ترکیه اعلام پناهندگی میکنی یا کشورهای بعدی؟
دوست عزیز من ممنوع الخروج هستم نمیتونم هم پاس بگیرم چون بخاطر آنارشیست بودنم سربازی نرفتم دقیق مشخص نیست ولی در طول این یک ماه باید حرکت کنم قاچاق برم متاسفانه پیدا نکردم که مناسب باشه یا قیمت بالا گفتن یا بی اعتماد بودم بهشون قصدمم هست در ترکیه اعلام پناهندگی کنم.شما کیس دارین؟

naser torabi 9

پست توسط naser torabi 9 » سه شنبه 24 شهریور 1394, 5:22 am

شاید بهتر این باشه که به جای نشستن پشت کامپیوتر واقعا یه فکر اساسی کنیم و برا خروج از کشور یه قدمی برداریم من پارسال با دو نفر همینجا اشنا شدم و قرار بود اذر ماه بریم نشد...اما چرا نشد؟ اکثر کسایی که اینجا عضون دلیلشو میدونن.طرف به خودش اعتماد نداره چجور بیاد به شما اعتماد کنه!کسی که روتصمیم خودش قاطعیت نداره مطمئن باشین تو شهر خودش نمیتونه تنهایی از پس مشکلاتش بربیاد و خودشو جمع جور کنه چه بمونه به یه کشور دیگه......
فقط یک چیزو خیلی خوب میدونم اکثر کسایی که اینجان حاضرن از جونشون مایه بزارن و از این خراب شده برن اما چه کسایی موفق میشن؟ اونایی که یه قدمی برا حدفشون بردارن.قبلا در پست های دیگه از مزایای سفر گروهی توضیح دادم به هر حال هرکی واقعا پایه س الان شرایط واسه پناهندگی بد نیست نمیگم خوبه ولی میگم در اینده بدتر(از الان) ،سختگیرانه تر،خطرناکتر میشه و در آخر وقت عمل فرا رسیده و الان هم خیلی دیره خیلی.....

نمایه کاربر
Swastika

پست توسط Swastika » سه شنبه 24 شهریور 1394, 8:31 am

naser torabi 9 نوشته شده:شاید بهتر این باشه که به جای نشستن پشت کامپیوتر واقعا یه فکر اساسی کنیم و برا خروج از کشور یه قدمی برداریم من پارسال با دو نفر همینجا اشنا شدم و قرار بود اذر ماه بریم نشد...اما چرا نشد؟ اکثر کسایی که اینجا عضون دلیلشو میدونن.طرف به خودش اعتماد نداره چجور بیاد به شما اعتماد کنه!کسی که روتصمیم خودش قاطعیت نداره مطمئن باشین تو شهر خودش نمیتونه تنهایی از پس مشکلاتش بربیاد و خودشو جمع جور کنه چه بمونه به یه کشور دیگه......
فقط یک چیزو خیلی خوب میدونم اکثر کسایی که اینجان حاضرن از جونشون مایه بزارن و از این خراب شده برن اما چه کسایی موفق میشن؟ اونایی که یه قدمی برا حدفشون بردارن.قبلا در پست های دیگه از مزایای سفر گروهی توضیح دادم به هر حال هرکی واقعا پایه س الان شرایط واسه پناهندگی بد نیست نمیگم خوبه ولی میگم در اینده بدتر(از الان) ،سختگیرانه تر،خطرناکتر میشه و در آخر وقت عمل فرا رسیده و الان هم خیلی دیره خیلی.....
رفیق با گفته هات موافقم مخصوصا الان که ترکیه بارش کمتر شده ولی امروز یه خبر توی رادیو فردا خوندم که روزانه نزدیک به 200 نفر در مرز ترکیه ایرانی و افغانی دستگیر میشن.من از همه لحاظ اوکی هستم فقط شما کسی رو سراغ دارین کمتر از 2 تومن بگیره برای بردن چون به لحاظ مالی مشکلاتی رو دارم.

ukr visa

پست توسط ukr visa » سه شنبه 24 شهریور 1394, 3:39 pm

ukr visa

پست توسط ukr visa » سه شنبه 24 شهریور 1394, 3:47 pm

دولت دست راستی مجارستان روز سه‌شنبه ۲۴ شهریور مسیر اصلی ورود پناهجویان به اتحادیه اروپا را بست و گزارش‌ها حاکی است که موج پناهندگان در پشت سیم خاردارهای کشیده در مرزهای این کشور با صربستان تجمع کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بر اساس قوانین جدید مجارستان که از نیمه شب سه‌شنبه به اجرا در آمده است، هر کسی در مرز با صربستان به دنبال پناهندگی است به طور اتوماتیک بازگردانده خواهد شد. افرادی که از این قانون تخطی کرده و به دنبال عبور غیرقانونی از مرز باشند زندانی خواهند شد.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، که از مخالفان اصلی ورود گسترده پناهجویان است می‌گوید که اقدام تازه این کشور برای حفظ «ارزش‌های مسیحی» اروپا است.

موج اخیر پناهجویان به سمت اروپا بیشتر از کشورهای اسلامی بویژه سوریه است که از ترکیه و سایر نقاط خود را به یونان و صربستان رسانده و سپس تلاش می‌کنند تا به آلمان و سوئد بروند.

رویترز می‌گوید در صحنه‌هایی که بیشتر یادآور جنگ سرد است، خانواده‌ها با کودکان‌شان پشت سیم خاردارهایی به ارتفاع سه و نیم متر نشسته‌اند که مجارستان اخیرا در مرز خود با صربستان کشیده است.

طی هفته‌های گذشته صد‌ها هزار پناهجو از طریق شرق و جنوب خود را به اروپا رسانده و سپس عازم کشورهای ثروتمند‌تر شدند. این موج مهاجرت در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون بی‌سابقه است.

اقدامات تازه دولت مجارستان ساعاتی پس از بی‌نتیجه ماندن نشست وزیران کشور ۲۸ عضو اتحادیه اروپا آغاز شد که برای شکستن بن بست مربوط به اجرای طرح سهمیه بندی پناهجویان در تمام کشورهای عضو برگزار شده بود.

وزیر کشور آلمان در این نشست گفت اتحادیه اروپا باید علیه کشورهایی که از اجرای این طرح سرپیچی می‌کنند مجازات‌های مالی وضع کند.

موج پناهجویان ظرف روزهای گذشته، آلمان و چندین کشور همسایه‌اش را واداشت تا بار دیگر پس از دو دهه، کنترل‌های مرزی اضطراری را برقرار کنند.

آلمان و سایر کشورهای نسبتا مترقی اروپا می‌گویند که اروپا وظیفه اخلاقی دارد تا پناهجویان را بپذیرد و سایر کشورهای عضو اتحادیه باید در این زمینه قبول مسوولیت کنند. این در حالی است که کشورهای شرق اروپا معتقدند استقبال گسترده از پناهجویان تنها باعث تشویق بیشتر مردم به انجام سفرهای خطرناک و پذیرش ریسک بالا بواسطه موج کنترل نشده مهاجرت میلیون‌ها نفر خواهد شد.

بر اساس قوانین جدید مجارستان، پناهجویانی که از طریق زمینی خود را به مرز با صربستان می‌رسانند به طور اتوماتیک بازگردانده خواهند شد و کسانی که از مرز عبور کنند نمی‌توانند درخواست پناهندگی نمایند.

به درخواست‌های پناهندگی طی هشت روز رسیدگی خواهد شد و کسانی که در مرز با صربستان هستند ظرف چند ساعت اخراج می‌شوند.

ویکتور اوربان به یک شبکه تلویزیونی خصوصی مجارستان گفته است: «اگر کسی پناهنده است، ما از آن‌ها می‌پرسیم که آیا در صربستان ثبت‌نام شده‌اند یا نه. اگر این کار را نکرده باشند، اخراج خواهند شد».

زولتان کواچ، سخنگوی دولت مجارستان، کمی پس از نیمه شب در مرز با صربستان گفت: «ما دوران جدیدی را آغاز خواهیم کرد و موج پناهجویان غیرقانونی در مرزهای سبز ما متوقف خواهد شد».

رویترز گزارش داده که پلیس مجارستان ۹ سوری و هفت افغان را به دلیل عبور غیرقانونی از مرز و بر اساس قانون جدید بازداشت کرده است.

naser torabi 9

پست توسط naser torabi 9 » چهار شنبه 25 شهریور 1394, 3:46 pm

اگه کسی تصمیمش جدی هست ما داریم برنامه میچینیم گروهی باشیم بهتره اوضاع برا پناهندگی بد نیست و اگه واقعا قصدتون رفتنه امروز فردا نکنین و به هر حال باید از یه جایی شروع کرد فرصتو از دست ندین کسی پایه بود پیام بده.....

نمایه کاربر
discoveryy

پست توسط discoveryy » پنج شنبه 26 شهریور 1394, 10:43 am

سلام دوستان
منم میخوام برم ترکیه ودنبال همخونه ام نه همسفر
اگه منتظرهمسفربشینیدتواین سایت،حالاحالاهابایدسماق بمکید
خلاصه دوستانی که مایلندمیتونیم قراربزاریم توخودترکیه که رسیدیم بعدازدرخواست پناهندگی بریم ویه خونه بگیریم وسپس بقیه ی کار...(اینجوری ادم معطل ادم های ترسوودودل وشکاک نمیشه)
پیام خصوصی بدید

naser torabi 9

پست توسط naser torabi 9 » پنج شنبه 26 شهریور 1394, 11:06 am

discoveryy نوشته شده:سلام دوستان
خلاصه دوستانی که مایلندمیتونیم قراربزاریم توخودترکیه که رسیدیم بعدازدرخواست پناهندگی بریم ویه خونه بگیریم وسپس بقیه ی کار...(اینجوری ادم معطل ادم های ترسوودودل وشکاک نمیشه)
پیام خصوصی بدید
دمتون گرم واقعا گل کاشتین یعنی داشتم پیامتونو میخوندم تنم لرزید (اینجوری ادم معطل ادم های ترسوودودل وشکاک نمیشه) همینه به خدا برا طرف شماره میفرستی میگی زنگ بزن صحبت کنیم میگه ممکنه بسیجی باشی بابا دیگه اینجا چرا موصاد بازی درمیارین میخوایم همسفر بشیم ادم کنارش حد اقل یه همزبون باشه پشتش گرمه دیگه اینجا مرکز سیا یا ام ای سیکس نیست که دنبال شما باشن به خدا اینا سرشون گرم خوردنه سرشون تو اخور پول نفت کردن دارن سرمایه های مملکتو میچاپن کسی هم که تنش نخاره و خودشو با کارای سیاسی به فا... نده کاریش ندارن همه ما تو این خراب شده زندگی میکنیم و به چشم داریم وضعیتو میبینیم من یا شمای جوون تو این اشغالدونی که توش حبسیم هیچ اینده ای نداریم هیچ دلخوشی هیچ ارمانی هیچ انگیزه ای هیچ.......

نمایه کاربر
discoveryy

پست توسط discoveryy » یک شنبه 29 شهریور 1394, 12:10 pm

naser torabi 9 نوشته شده:
پیام خصوصی بدید
دمتون گرم واقعا گل کاشتین یعنی داشتم پیامتونو میخوندم تنم لرزید (اینجوری ادم معطل ادم های ترسوودودل وشکاک نمیشه) همینه به خدا برا طرف شماره میفرستی میگی زنگ بزن صحبت کنیم میگه ممکنه بسیجی باشی بابا دیگه اینجا چرا موصاد بازی درمیارین میخوایم همسفر بشیم ادم کنارش حد اقل یه همزبون باشه پشتش گرمه دیگه اینجا مرکز سیا یا ام ای سیکس نیست که دنبال شما باشن به خدا اینا سرشون گرم خوردنه سرشون تو اخور پول نفت کردن دارن سرمایه های مملکتو میچاپن کسی هم که تنش نخاره و خودشو با کارای سیاسی به فا... نده کاریش ندارن همه ما تو این خراب شده زندگی میکنیم و به چشم داریم وضعیتو میبینیم من یا شمای جوون تو این اشغالدونی که توش حبسیم هیچ اینده ای نداریم هیچ دلخوشی هیچ ارمانی هیچ انگیزه ای هیچ.......
دوست عزیزبنظرمن که شمانبایدتوقع داشته باشیدکه تلفنی سراین قضیه باکسی صحبت کنیدچون یه جورایی اوناهم حق دارن که بترسن بالاخره احتیاط شرط عقله!
درثانی واسه ترکیه رفتن که دیگه این همه شامورتی بازی نیازنیست این همه ادم دارن هرروزبه عنوان توریست میرن ومیان چیزیشون شده؟!ماهم مثل اونا!خیلی ها فکرمیکنن چون دارن به قصدپناهندگی میرن،حالا،همه بسیج شدن ومنتظرن که این بیادکه یادستگیرش کنن یاپولاشوبدزدن یاخودشوگروگان بگیرن وهزارتافکرای احمقانه دیگه!باباجان من! هرکی قصدسفربه ترکیه داره خودش پاشه بلیط بگیره وبره!اونجاهم اینقدرادم مثل ماهست که منتظرهمخونه یاهمسفرباشن واسه کشوربعد!اگرهم کسی دوست داره ازاینجاهمخونه پیداکنه واسه ترکیه میتونن قراربذارن که بصورت جداگانه برن به ترکیه ودریه روزمناسب اونجاهمدیگه روببینن.اینجوری هم خیالت راحته که طرف واست دردسردرست نمیکنه هم الاف کسی نمیشی!نیومدم نیومدبه جهنم!
ودراخربایدبگم که قصه ی پناهندگی همونجوری که ازاسمش پیداست قصه ریسکه ودربدری!ولی خیلی هابامهاجرت اشتباه گرفتنش.

naser torabi 9

پست توسط naser torabi 9 » پنج شنبه 9 مهر 1394, 4:07 pm

تجربه دو سال من برای یافتن همسفر تو فصل های مختلف مساوی هیچ بود از نوشتن این پست هم شرمنده چون قصد ندارم تلاش برخی از بچه ها برا پیدا کردن همسفر رو خراب کنم و نمیخوام کسی دلسرد بشه ولی رابطه من با بچه هایی که اینجا پیدا کردم خیلی خوب بود به قدری که فکر نمیکنم جایی رو اشتباه کرده باشم ولی در هرحال کسی که پایه باشه پیدا نشد و الان به این نتیجه رسیدم که مشکل اصلی خودمم اصلا کسی که میخواد بره وقتشو اینجا برا همسفر هدر نده بهتره پیشنهاد کسایی که تو پستای قدیمی دنبال همسفر میگشتنو نگاه کنید شاید بیشترشون رفته باشن ولی همه به یه نتیجه رسیدن که تا یه قدمی خودشون برندارن نمیشه به امید دیگران نشینید که.........

efshagare

پست توسط efshagare » پنج شنبه 9 مهر 1394, 10:10 pm

پیام خصوصی بدید
اگه بهار میری ترکیه بهار میبینمت اونجا
ارتباط با من

ایمیل aliii.tanha@gmail.com

اسکایپ asemani1987

کورد001
محل اقامت: کرمانشاه
تماس:

پست توسط کورد001 » دو شنبه 23 آذر 1394, 7:32 pm

سلام
من میخوام از سمت روسیه برم نروز یا فنلاند.راهشم بلدم.همسفر پیام بده