هشدار: مراقب کاربر "جاودان" باشین که منتظر همسفره و ترکیه ست

بحث متفرقه در ارتباط با پناهندگی، مهاجرت، خروج از کشور و...
ارسال پست
کمالd

هشدار: مراقب کاربر "جاودان" باشین که منتظر همسفره و ترکیه ست

پست توسط کمالd » پنج شنبه 2 اردیبهشت 1395, 1:40 pm

بدون مقدمه خدمتتون عرض کنم که من وقتی چند روز پیش اعلام کردم که میخوام برم ترکیه تا از اونجا راهی اروپا بشم, یه آقایی با نام کاربری "جاودان" بهم پی ام داد که توی تلگرام با هم صحبت کنیم و خلاصه چند روزی با هم توی تلگرام آشنا شدیم تا اینکه امروز چهره واقعی این آدم واسم مشخص شد.

ایشون با یه دونه خط ترکسل, وانمود میکنه که الان توی کشور ترکیه ساکن هستش و ماه هاست که منتظر یه همسفر ایرانیه که باهاش پا بزاره توی راه. (این دروغ اول)
ایشون در ضمن وانمود میکنه که خودشم مسافره و از هر چی قاچاقبره بدش میاد ولی عملا توی یکی از پستاش توی همین انجمن واسه قاچاقبرها تبلیغ میکنه و یه جا عنوان کرده که میتونین با معرفی یه قایق از طرف ایشون پا توی مسیر بزارین.(این دروغ دوم یا بهتره بگیم تناقض دوم)
توی تلگرام هم یه بار ایشون گفت قراره یک همسفر دیگه به نام سینا (که بچه تبریزه) بهمون اضافه بشه که بعدا که من خواستم حافظه آدمای دروغگو را بسنجم, چند روز بعد دوباره پرسیدم که سینا مال کدوم شهره و لی اینبار گفت "ارومیه"!!!! (این دروغ سوم یا تناقض سوم)

و حالا توجه شما را به حرکت آخر این آدم جلب میکنم که دیگه جای هیچ شکی برام باقی نذاشت که با یه آدم قالتاق و دروغگو و 100% غیر قابل اطمینان طرف هستم و اونم این بود که همین چند ساعت پیش توی تلگرام ایشون وقتیکه با این سوال از طرف مواجه شد که "لطفا تمام موضوعاتی که قراره وقتی من رسیدم استانبول پیش کشیده بشه (مثل قاچاقبر و مسیر و غیره) را از همین الان برام روشن کن که وقتی رسیدم اونجا هیچ بهانه ای وجود نداشته باشه واسه تغییر نظر"
ایشونم جواب داد که "ببخشید من و شما آبمون توی یه جوب نمیره و با هم همسفر نمیشیم و خدانگهدارت و....."

این آدم همون آدمیه که مکررا میگفت به قاچاقبر پول نمیدیم و منم عین شما همینجوری میخوام پامو توی این سفر بزارم ولی وقتی با سوال من مواجه شد, سریعا فهمید که من آدم سر سختی هستم و کلا زد زیر همه چی.
(البته منم قرار بود یه چاقو ضامن دار آماده بزارم توی جیبم که در صورتیکه ایشون خواست زورگیری بکنه یا منو ببره سمت قاچاقبرها , ازش استفاده لازمه را ببرم)

به هر حال برنامه سفر من با این آدم دروغگو به هم خورد ولی شما کاملا از این به بعد مراقب هر کسی که خودشو مسافر جا میزنه و خط تلفن ترکیه داره, باشین......اگه این مسافرای ساکن ترکیه رفتنی بودن , تا حالا میرفتن و ماه ها منتظر مسافر ایرانی نمیشدن.

راستی من خودم دیگه تنهایی میرم سفر و هر چه باد آباد.به هیشکی نمیشه اعتماد کرد.

جاودان

Re: هشدار: مراقب کاربر "جاودان" باشین که منتظر همسفره و ترکی

پست توسط جاودان » پنج شنبه 2 اردیبهشت 1395, 2:35 pm

خدا بهت کمک کنه، واقعا من ادممریضی مثه تو ندیدم، خدا شفات بده. تو کی هستی که من بهت اعتماد کنم. احمق جان بهت که گفتم به شمارم زنگ بزن! و حتی نتونستی بزنگی. این دروغ تو.
کاش راست بگی و بتونی بری، ولی اینشم دروغ میگی، تو واقعا اگه میخوای بری تنها برو چون هیچ کس بهت اعتماد نمیکنه، اینجا هم تبلیغ کن و هر چی دوست داری بگو، استانبول؟؟؟ تو تا سر کوچتون هم نمیتونی بری. اینکه مارو واسه سفر اماده کردی ممنونم. چاقو؟؟؟ کار دستت نده. اینجوری همه میفهمن که عقل نداری. خوب خودت رو به همه شناختی. بای بای مهندس

جاودان

پست توسط جاودان » پنج شنبه 2 اردیبهشت 1395, 4:19 pm

راستی یادم رفت بهت بگم! دیگه میتونی دست راستتو از جیبت دراری!!! بابا لوتی...... با جرات.....
دوستان ایشون یک پیامی رو توی تلگرام بمن فرستاده که. میخواسته اگه من بهش کلک بزنم، اینجا منو با چاقوی ضامن داری که توی جیب راستش بوده یهویی بکنه توی شکمه من! بابا قیصر...... الهی که خودم قربونت برم. طفلکی هنوز توی سی سالگیش هم فیلمای زمون شاه رو نگا میکنه، خوبه نگفتی میخوای با خودت اسلحه بیاری

کمالd

پست توسط کمالd » پنج شنبه 2 اردیبهشت 1395, 4:36 pm

آقای جاودان فکر کنم خیلی واضح دروغها و تناقضای حرفاتو توی پست بالا تشریح کردم و اون جواب آخری هم که توی تلگرام بهم دادی دیگه شکم منو به یقین تبدیل کرد که کاسه ای زیر نیم کاسته.
ببین داداش ما خودمون ختم روزگاریم....برو دامتو واسه کسانی پهن کن که زیر 15 سال سنشون باشه و پشت لبشون هنوز سبز نشده باشه.
بازم میگم که به این شارلاتان اعتماد نکنین....پشت سر هم دروغ میگه و نهایتا میکشوندتون استانبول تا اونجا واستون تازه جلسه بزاره که تنها راه اینه که به قاچاقبر مورد اعتماد ایشون پول بدین تا ردتون کنه و از این حرفا.ایشون دلش نه به حال شما میسوزه و نه میخواد از ترکیه بره اونور.....
من وقتی توی تلگرام ازش پرسیدم که تمام نکات سفرو تشریح کنه و یه موقعی نکنه یه سری چیزا رو ازم پناهان کنه (که مثلا بخواد تازه اون موضوعاتو توی خود استانبول و توی ملاقاتمون پیش بکشه), سریعا ایشون توی تلگرام جواب تندی به این سوال ساده من داد و ازم خداحافظی کرد!!!!

ahwaz_boy

پست توسط ahwaz_boy » پنج شنبه 2 اردیبهشت 1395, 6:37 pm

آقا کمال حقیقتش من به هر دو شما شک داشتم خخخخخ
همونطور که تو پست هایی که گذاشتم اولش گفتم من هم پایه رفتن هستم صد در صد اما بعد شک برم داشت و فکر میکردم هر دوتون یک نفر هستین با دو تا اکانت متفاوت.
عجیب بود یه مسافر تو ترکیه گیر کرده و از طریق اینترنت دنبال همسفر میگرده از ایران و حاضرها چند هفته هم منتظر بمونه!! و عجیبتر اینکه یه نفر قبول میکنه بره ترکیه دنبال کسی که هیچ شناختی ازش نداره!!!

کمالd

پست توسط کمالd » جمعه 3 اردیبهشت 1395, 8:40 am

ahwaz_boy نوشته شده:آقا کمال حقیقتش من به هر دو شما شک داشتم خخخخخ
همونطور که تو پست هایی که گذاشتم اولش گفتم من هم پایه رفتن هستم صد در صد اما بعد شک برم داشت و فکر میکردم هر دوتون یک نفر هستین با دو تا اکانت متفاوت.
عجیب بود یه مسافر تو ترکیه گیر کرده و از طریق اینترنت دنبال همسفر میگرده از ایران و حاضرها چند هفته هم منتظر بمونه!! و عجیبتر اینکه یه نفر قبول میکنه بره ترکیه دنبال کسی که هیچ شناختی ازش نداره!!!
اتفاقا همینکه یکی توی ترکیست و هنوز نرفته و منتظر مسافذه باید از همون اول شک منو بر می انگیخت.
از اون طرفم اینایی که میرن تکریه و تجربه قبلی هم دارن (بهتره بگیم سابقه) دیگه به قول معروف گفتنی خیلی پوستشون کلفت شده و هر بلایی هم ممکنه سر آدم بیارن.اونم واسه پول.
یکی از فامیلای من الان گرجستانه (تاجر معروفی هم هست اونجا) میگفت ایرانیای خارج از کشور خیلیاشون از راه خلاف گذران زندگی میکنن چون ایرانیا بر خلاف هندی ها و بنگلادشی ها و پاکستانی ها و غیره اهل کارگری و عرق ریختن نیستن و در نتیجه از کارای خلاف سر در میارن اینجا.....
من تازه بازم نسبت به آقای جاودان بنا را بر خوش بینی گذاشتم ولی وقتی با سوالاتم ایشونو محک زدم, متوجه تناقض بین قولهای و وعده های ایشون با کارهایی که در آینده باید انجام بشه شدم و وقتیم که با اون سوال آخر توی تلگرام روبروش کردم , کاملا شکم به ایشون تبدیل به یقین شد که به یه آدم قالتاق و کاملا خطرناک طرف هستم.

توصیه من به دوستان اینه که هیچ موقع به کسانیکه خارج از کشور هستن (چه برای تهیه کیس و چه برای همسفر شدن و غیره و غیره) اطمینان نکنن.چون در صورت بروز هر مشکلی دستتون بهشون نمیرسه.....اینام عاشق چشم و ابرو شما نشدن و فقط دنبال خوردن پولاتونن....اون آقای رامین دلاوریو ببینین که خیلی ریلکس و با اعتماد به نفس اومده یه شبکه ماهواره ای زده و خیلی راحت داره کلاهبرداری میکنه.....دیگه خودتون پرتقال فروشو پیدا کنین.

اگرم مثل من راهی میشین, بهتره یا تنها برین یا با کسیکه داخل خود ایرانه قرار بزارین....چون اونی که داخل ایرانه شرایطش با شما مساویه ولی اونی که خارج از کشوره میتونه شما رو زیر کنترل خودش قرار بده (بهتره بگیم زیر مشت خودش) چون تجربه زندگی اونجا رو داشته و شما بهش نیازمند میشین و میتونه راحت ازتون پول بکشه.

من خودم تنهای تنهای تنها میرم و مسیر رفتنمم اینجوریه که وقتی از فرودگاه استانبول پیاده شدم اون موقع با مترو از فرودگاه میرم ایستگاه otogar پیاده میشم و از اونجا یه بلیط اتوبوس به شهر edrine میگیرم که در 20 کیلومتری شرق مرز یونان و بلغار واقع شده.....بعدشم وقتی رسیدم اون شهر خیلی راحت با پای پیاده راه میفتم سمت غرب این شهر که با 20 کیلومتر پیاده روی میرسم به مرز مشترک ترکیه و بلغارستان و یونان. (البته با قطب نما باید غرب و شرقو پیدا کرد)

بعدش وقتی رسیدم به فنسهای لب مرز , در امتداد طولی فنسها شروع میکنم به پیاده روی به سمت شما (که مرز بلغار و ترکیه میشه) و هر جا فنسها قطع شده بود, همونجا سرازیر میشم توی بلغار...که طبق اطلاعاتی که من دارم حدود 20 کیلومتر از اون مرز فنس کشی شده و واسه طی کردنش باید شب یه جایی اطراق کنم و روز بعدش راه بیفتم.

ahwaz_boy

پست توسط ahwaz_boy » جمعه 3 اردیبهشت 1395, 10:13 am

آقا کمال
فکر مامورهای مرزی، دیده بان ها،گشتی ها و سگ هاشون تو دوطرف مرز رو نکردین؟فقط مسئله فنس نیست بخواین رد بشین...
شما جغرافیای اون منطقه رو تا الان به چشماتون ندید
تا ازش هم فقط مسئله رد شدن نیست که تو خود کشور بلغار و شهرهاشون هم آدم چطور میتونه ار دست پلیس هاشون در امان باشه
داداش قصد نا امید کردنت رو ندارم فقط میخوام تمام جوانب رو بسنجی..

کمالd

پست توسط کمالd » جمعه 3 اردیبهشت 1395, 11:00 am

ahwaz_boy نوشته شده:آقا کمال
فکر مامورهای مرزی، دیده بان ها،گشتی ها و سگ هاشون تو دوطرف مرز رو نکردین؟فقط مسئله فنس نیست بخواین رد بشین...
شما جغرافیای اون منطقه رو تا الان به چشماتون ندید
تا ازش هم فقط مسئله رد شدن نیست که تو خود کشور بلغار و شهرهاشون هم آدم چطور میتونه ار دست پلیس هاشون در امان باشه
داداش قصد نا امید کردنت رو ندارم فقط میخوام تمام جوانب رو بسنجی..
خخخخخخخ....
داداش نه من تام کروزم و نه این کاری که میخوام بکنم ماموریت غیر ممکنه....همین ماموریت غیر ممکن کذایی را سال 2015 نزدیک 2 میلیون آوراه عراقی و سوری و افغان و غیره رفتن و رسیدن به اروپای غربی.خیلیاشونم با دست خالی رفتن چون اراده داشتن و ذره ای هم شجاعت.
منم یکی هستم مثل اونای دیگه.هر جوری که اونا رفتن منم میرم.مسئله پیچیده ای نیست این موضوع.اگر بود, تا حالا 2 میلیون نفر نمیرفتن اروپا.شاید حالا بگی که اون مال پارسال بود و الان 2016 هستیم ولی باید بهت بگم که هیچکس و هیج چیزی جلوی ما آواره ها را نمیگیره.مطمئن باش همین سال 2016 هم از سال 2015 آمارا بالاتر میره (همونجور که سال 2015 از سال 2014 بیشتر شد آمار پناهنده ها)

همیشه هم متاسفانه یه عده ای هستن که هی به خودش ترس راه میدن و با بهانه تراشی سفر خودشونو به تاخیر میندازن. (نمونش خود من که باید 2 سال پیش یفرتم ولی متاسفانه افتادم دنبال گرفتن ویزای دانشجوی امریکا و اونقدر واسه ویزا به این در و اون در زدم که بالاخره به این نتیجه رسیدم که بهتره هر چه زودتر راه بیفتم برم اروپا و پشت سرمم نگاه نکنم).تازه 2 سال پیش شرایط بهتر از الان بود و باید همون موقع میرفتم ولی دیگه نمیخوام یک ماه دیگه هم توی کارم تاخیر بیفته چون معلوم نیست تا یک ماه دیگه چه قوانینی عوض بشه و چند کیلومتر دیگه هم از مرزهای کشورهای اروپایی فنس کشی بشه.

ahwaz_boy

پست توسط ahwaz_boy » جمعه 3 اردیبهشت 1395, 1:33 pm

الان که تصمیم تون رو گرفتین امیدوارم این مسیر رو با موفقیت بگذرانید و به سرزمین آمال تون برسید.
فقط امیدوارم اگه انشالله برین ما رو از تجربیاتتون بی نصیب نگذارید.
موفق باشید.

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 234 مهمان