بدلیل مشکلات جدی میخوام ایرانو ترک کنم

بحث متفرقه در ارتباط با پناهندگی، مهاجرت، خروج از کشور و...
ارسال پست
moayeri

بدلیل مشکلات جدی میخوام ایرانو ترک کنم

پست توسط moayeri » جمعه 7 خرداد 1395, 9:57 am

سلام دوستان.بدلیل مشکلات خیلی حاد میخوام ایرانو ترک کنم.
من 22 سالمه و سرباز فراری هستم و از طرف دیگری هم همسر عقدیمو چند ماهه طلاق دادم و بدلیل مشکلات معیشتی حتی توانایی پرداخت قسطی مهریه همسر سابقم را ندارم.الان چندین اخطار از دادسرای خانواده اومده در خونمون و آخرین اخطارشون نوشته که حکم جلب منو در صورت اعلام نظر نکردن راجع به پرداخت قسطی مهریه قراره بگیرن.
حالا اینا رو ولش کنین.از طرفی هم سرباز فراری هستم و اونم شده قوز بالای قوز !! تازه اینا هیچی نیست.من الان 15 تومنم وام معوقه ازدواج دارم که اونم حتی یک قسطشو پرداخت نکردم و اونم یه بار تلفنی ازبانک بهم اخطار کردن که پولو پس بدم.
دارم هر چه سریعتر از ایران فرار میکنم و واسه روز شنبه از اصفهان بلیط گرفتم برم تبریز و واسه یکشنبه میرم مرز ارومیه ببینم میتونم رد بشم یا نه.از اونجام تا ترکیه و یونان و غیره میرم دیگه هر چی باد آباد.

خدا کنه هیشکی دیگه عین من به سرش نیاد :oops: خوش به حال هر کی که اختیار زندگیش دست خودش و آزادیش به خطر نیفتاده.وقعا خوش به حال همتون.عین من نشدین حداقل.

moayeri

Re: بدلیل مشکلات جدی میخوام ایرانو ترک کنم

پست توسط moayeri » جمعه 21 خرداد 1395, 6:49 pm

دوستان ببخشید اگه فاصله افتاد بین این دو تا پستم.من الان ترکیه هستم و تازه یادم افتاد که یه پستی توی این انجمن گذاشته بودم !!! گفتم بیام دوباره شرح حال خودم توی ترکیه را مختصرا عرض کنم بلکه دوستان این غلطی که من کردمو نکنن.
ببینین اینجا کاری کرده پلیس ترکیه که شما اصلا به مرز ادیرن هم نمیرسین چه برسه ازش رد بشین.من یک بار رفتم سریع اخاطر دادن که برگردم.بار دوم رفتم ازمیر تا با قایق برم یونان و اونجام تا جلیقه نجات تنمون کردیم و خواستیم شروع به حرکن کنی سریع گرفتنمون و آوردن آنکارا و مجبور کردن که درخواست پناهندگی توی ترکیه بدیم.هزار بارم تاکید کردن که اگه دوباره تصمیم به عبور غیر قانونی بگیریم دیگه میندازن زندان و از این حرفا.
البته من گوشم بدهکار نیست و هزار بار دیگم بازم سعیمو میکنم.راستی یکی از پناهنده های افغان از برادرش که توی یونانه خبر آورده که یه مصیبتی اونجا به سر پناهنده ها آوردن که بیا و ببین.....میگفت مرزو 3-4 ماهه بستن و کلی مامور از کشورای دیگم قرض کردن تا 24 ساعته نذارن پای یه پناهنده بخوره اونور مرز.اگرم کسی رسید اونطرف سریع برش میگردونن یونان.تازه مسیر مقدونیه به صرب و صرب به مجارستانم کاملا بسته شده و خود افراد ملیتهای شینگن هم با آی دی کارتهاشون که توسط دستگاه جعلی بودنش ثبات میشه به زور از مرزا عبور میکنن و ترافیک مرزا بخاطر سخت شدن عبور وحشتناک زیاد شده.

دوستان اگر اتفاق خاصی افتاد و موفق شدم برم اونور بازم قول میدم اینجا آپدیتتون کنم.فعلا خداحافظ.

ahwaz_boy

پست توسط ahwaz_boy » شنبه 22 خرداد 1395, 4:07 pm

جناب moayeri واقعا تشکر بخاطر اینکه دارین سعی میکنید تجربیاتتون رو در اختیار دیگران بگذارید و منتظر اخبار خوب و موفقیت شما هم هستیم
اما من واقعا تو زندگی از یه سری چیزها تعجب میکنم اولیش اینکه چرا 99.99% پناهندگان راه اروپا رو از یونان در پیش میگرن که اخرش این میشه :oops:
http://www.asriran.com/fa/news/473673/% ... 8%A7%D9%86

اخه مگه راه اروپا فقط و فقط از یونان میگذره؟؟؟؟
مرز ترکیه به بلغارستان. مرز کالینینگراد روسیه به لهستان و یا مرز روسیه به فنلاند که حداقل فکر کنم 1300 کیلومتر مرز دست نخورده برای پناهنده ها هست
مثلا پارسال 2015سی هزار تن وارد فنلاند شدن که قطعا میشه گفت نصف شون از مرز روسیه وارد شدن و مابقی از مسیر سوئد حتما وارد شدن
و یا این لینک رو نگاه کنید

http://m.dw.com/fa-ir/%DA%A9%D8%A7%D9%8 ... a-19172983

تو سه ماهه نخست سال میلادی 170هزار تن وارد المان شدن و تا پایان سال پیش بینی میشه نیم میلیون نفر وارد المان بشن!!!! نیم میلیون نفرتا پایان سال!!!! یعنی نصف اون یک میلیون نفر که تو سال2015 وارد المان شدن میدونید برای جابجایی شون چند صد تا اتوبوس و یا قطار لازم هست؟؟با اینکه مرز بالکان بسته هستش نمیدونم این پناهنده ها از کجا و از کدوم مسیر دارن میرن المان نمیدونم والا
در ضمن با دوست خوبم metallica تو تلگرام یه سری صحبت هایی در مورد مسیر روسیه به فنلاند داشتم و ایشون تصمیمش برای رفتن به روسیه قطعی هستش و یه سری دهات های مرزی روسیه رو نشون کرده که با فنلاند فقط پنج کیلومتر مرز دارن و از اونجا برای فنلاند به گفته شون انداخت کنیم و پنج کیلومتر رو تو جنگل به همراه جی پی اسی که دارن رو رد کنیم اما به نظر من اون مردمی که تو دهات و لب مرز روسیه به فنلاند زندگی میکنن همشون کمونیست و جاسوس هستن و هیچ علاقه ایی به کمک کردن به پناهندگان ندارن وگرنه تا الان اونجا خیلیاشون قاچاقبر و ادم پرون میشدن. هر چند تصمیم من هنوز 50 50 چون واقعا علاقه ایی به ریسک کردن ندارم که برم و هر چی بادا باد

moayeri

پست توسط moayeri » شنبه 22 خرداد 1395, 6:26 pm

آقای ahwaz boy عزیز اصلا فکر ترکیه رو از سرت بیرون کن که اینجا جو فوق وحشتناکی حاکمه بر ما پناهنده های بدبخت.باورت میشه که من چند روز و شبو توی یه پارک سر کردم و به هر دری زدم تا خونه اجاره کنم ولی اونجام عین ایران به مجردها خونه نمیدن !! جل الخالق !! تازه توی آنکارا میگفتن که باید نشون بدی که یه جایی کار میکنی و یه ترک ضامنت بشه تا بهت خونه بدیم !!!
آخر سر توی انجمن bipanah توی بخش نیازمندیهاش به یکی پی ام دادم و جواب داد که ازم هفته ای 150 لیر میگیره و یه دونه اتاق بهم میده.طرف ایرانی بود و خلاصه هوامو داشت و بهم اتاقمو داد ولی گفت باید با یه نفر دیگه هم تقسیمش کنی ! خلاصه از پریروز تا حالا من اتاق هم پیدا کردم ولی خداییش 150 لیر واسه یه اتاق 12 متری اونم دو نفره خیلی زیاده.

حالا از این بحثا بگذریم میخوام بازم به دوستان توصیه کنم که اصلا ترکیه نیان.اینجا از سر و روی دیوارها و کوچه های شهراش خلافکاری و وحشت میباره.اینجا اصلا پناهنده ها را باهاشون عین یک حیوان پست خارجی باهاشون رفتار میکنن که من مطمئنم اگه تحملشو نداشته باشین و غیرت ایرانیتوون گل کنه, روزی هزار دفعه با بقال و نونوا و غیره و غیره دعواتون میشه.اینجا اسمش اروپاست ولی خداوکیلی اصلا سبک زندگی اروپایی ندارن مردمش و گره گوری تشریف دارن.حتی وقتی یه خارجی میبینن انگار نخود توی شله زرد دیدن.
از یک طرف ما رو توی ترکیه حبس کردن و از اون طرفم اصلا اجازه بهمون نمیدن بریم لب مرزها.اون سری هم من اول رفتم بلیط اتوبوس ادیرن بگیرم یارو به انگلیسی حال بهم زن گفت پاسپورتت بده به من.که منم چون پاسپورت نداشتم بهم بلیط نفروختن.بعدش با هزار بدبختی با یه سواری رفتم مرز ادیرن که 500 تا ایست و بازرسی گذاشته بوداز یه فاصله زیادی تا خود لب مرز از ترس جونشون حروم زاده های پدرسگ.فکر کنم حسابی آلمان و اتریش و سوئد و کشورای مدعی دفاع از حقوق پناهنده ها حسابی واسه اردوغان خط و نشون کشیدن که اگه اجازه بده پناهنده ای از مرز عبور بکنه خدای اردوغان و ترکیه و اقتصادشو بر باد میدن.(بعد از اون طرف ادای دایه ی عزیزتر از مادرو در میارن و هی میگن ما مدافع حقوق پناهنده هاییم و از این کس شعرا.ولی از اون طرف به ترکیه و کشورای مسیر راه میگن مسیرو ببندن)

الان من موندم چه گوهی بخورم توی این ترکیه لعنتی.پولمم داره ته میکشه و هر روز هی میگم خدایا تا آخر این هفته چه سرنوشتی انتظارمو میکشه.
راستی آقای ahwaz boy راجع به روسیه حرف خوبی زدی.اگه پاسپورت داری شک نکن و برو همون روسیه ولی من نمیتونم برم اونجا و به هر حال پاسپورت حیف که ندارم وگرنه هر جوری بود ویزا هم میگرفتم و میرفتم هر جایی حتی مالزی !
راستی تا یادم نرفته بگم که من توی ای چند روزه هی خبر میگرفتم از پناهنده های زیادی و دوستاشون که عبور کردن و همه متفق القول میگفتن که دیگه مسیر ترکیه کاملا پلمپ شده و تمام سوراخ سمبه هایی که قاچاقبرا میبردن و با بتن پر کردن این پدر سگای آتاتورک.الان حتی اگر از ترکیه هم رد بشی بازم مسیر یونان و مقدونیه به بعدو بستن.این اطلاعات موثقیه که دارم.اونایی هم که چندین ماهه توی یونان هستن همینجوری تا موفق مشخص شدن تکلیفشون توی یونان میمونن.
قبلنا پناهنده ها میرفتن لب مرز یونان و هر ماه مرزو باز میکردن ولی الان دیگه اونجوری نیست و اتحادیه اروپا به یونان پول داده که پناهنده ها رو توی کشورش همینجوری نگه داره و از باز شدن مرز هم خبری نیست.پس بیخودی دلتونو صابون نزنین که آره مرزا باز میشه و مام میریم و از این حرفا.الان 4 ماهه مرزا بستس و کاری به سر پناهنده ها آوردن که خودشون با پای خودشون برگردن ترکیه.ترکیه هم که وسط جهنمه.
من ببینم وضعیتم چط.ری میشه توی ترکیه.البته شایدم اینجا برم دنبال کار چون پولام داره به فنا میره و باید هر چه سریعتر کار پیدا کنم.

payam953

پست توسط payam953 » یک شنبه 23 خرداد 1395, 7:32 am

moayeri نوشته شده:آقای ahwaz boy عزیز اصلا فکر ترکیه رو از سرت بیرون کن که اینجا جو فوق وحشتناکی حاکمه بر ما پناهنده های بدبخت.باورت میشه که من چند روز و شبو توی یه پارک سر کردم و به هر دری زدم تا خونه اجاره کنم ولی اونجام عین ایران به مجردها خونه نمیدن !! جل الخالق !! تازه توی آنکارا میگفتن که باید نشون بدی که یه جایی کار میکنی و یه ترک ضامنت بشه تا بهت خونه بدیم !!!
دوست عزیز شما چون پاسپورت ندارید بهتون خونه اجاره ندادن وگرنه خیلی از دوستان من الان خونه توی استانبول گرفتن و دارن زندگی می کنن. فقط اگر بخوای یکساله خونه ای بگیری باید دو ماه رو به عنوان پیش پرداخت بدی. اگر هم ماهانه بخوای باید پول رو اول بدی.
تا به حال کسی به همچین مشکلی بر نخورده.

irani023

پست توسط irani023 » یک شنبه 23 خرداد 1395, 7:32 pm

اونایی که تو ترکیه درخواست پناهجویی هستن جواب بدن
من تو یه شهری افتادم که ایرانی توش نیست و پر افغانیه اینجام به ایرانیا دید خیلی بدی‌دارن همه ی کار و بارا هم برای افغانیا، چند روز پیش رفتیم یه شرکتی کلا هشت نفر بودیم بیشرف همه ی افغانیا رو گذاشت سرکار به ما گفت ایرانی یوووخ
اصلا هم ایرانی تو این شهر ندیدم
شهر خیلی خیلی گرونیه هم که هست
مرزا هم که بستست نه میتونم به عقب برگردم و نه به جبو
بنظرتون میتونم شهرمو تغییر بدم؟!

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 178 مهمان