فکرامو کردم, انگار فقط با قاچاقبر میشه رفت یونان

بحث متفرقه در ارتباط با پناهندگی، مهاجرت، خروج از کشور و...
ارسال پست
ParhamClash

فکرامو کردم, انگار فقط با قاچاقبر میشه رفت یونان

پست توسط ParhamClash » یک شنبه 30 خرداد 1395, 11:10 am

توی این چند روزی که عضو هستم به 3-4 تا از پرتجربه های فروم پیغام دادم همگی گفتن تنها راه رسیدن به یونان فقط قاچاقبره.نه تنها یونان بلکه شما از هر کشوری بخوای بری هر کشور دیگه به قاچاقبر نیاز داری.(چون امکان گم شدن یا از تشنگی تلف شدن و برخوردن به ایست بازرسی و پلیس و غیره وجود داره و اینجاست که قاچاقبر یا بهتره بگیم "بلدی" نیاز میشه)
حالا من موندم چطوری از توی این فروم قاچاقبر پیدا کنم. :mrgreen:
بهتر نیست همون بریم لب مرز یا ادیرنه و از اونجا ببینیم قاچاقبر پیدا میکنیم یا نه ؟ شنیدم همینکه پاتو از اتوبوس ادیرنه بزاری بیرون و بفهمن خاورمیانه ای هستی سریع خودشون میان بهت پیشنهاد میدن !!
نظرتون چیه ؟ پایه هستین توی این فروم بریم ادیرن اونجا قاچاقبر پیدا کنیم ؟

ParhamClash

Re: فکرامو کردم, انگار فقط با قاچاقبر میشه رفت یونان

پست توسط ParhamClash » یک شنبه 30 خرداد 1395, 12:26 pm

فقط یه چیز دیگه هم عنوان کنم که بهم توصیه شد که حتما یه قاچاقبری انتخاب کنم که پول رفتن به یونانو حتما بعد از عبور از مرز بگیره وگرنه اگه پیش پیش بهشون بیانه بدی, اون موقعس که هزار تا بهانه میارن که چه میدونم تعداد مسافرمون کمه و منتظر میشیم تا تعداد زیاد بشه و بعد حرکت کنیم و از این چرت و فرتا.مام که پولمون از سر راه نیاوردیم که دو دستی بدیشم آدمای کلاهبردار.واسه پولمون عرق ریختیم و باید بدونیم این مثلا 500 تا 1000 یورویی که بابت عبور از ترکیه به یونان میپردازیم واقعا چیزی که دنبالشیمو بهمون میده.

آقا ناصر

پست توسط آقا ناصر » یک شنبه 30 خرداد 1395, 1:51 pm

کلا مسیر زمینی الان چقدر هزینه داره
بچه ها کسی اطلاع داره
تا یونان که مسیر تا حدودی مشخصه و اکثر قاچاقچیان از پشت کوهی تپه ایی چه میدونم اینطوری رد میکنن
اما بعد یونان چطور با کامیون با چی میبرن کسی اطلاع موثق داره از هزینه های زمینی و چند درصد احتمال رسیدن هست الان؟
این همه قاچاقچی هوایی از یونان تو این فروم پیام خصوصی و پست علنی میذارن
بابا ماهشت هزار یورو یا نمیدونم پنج هزار یورو نداریم بندازیم تو حلقمتون

اونایی که اینجا تبلیغ میکنن و میگن یونان هستن و...
بیاین برادری کنن و جواب این سوالات رو بدین حداقل شاید یکار مثبتی کرده باشین :lol: :lol: :lol:

ParhamClash

پست توسط ParhamClash » یک شنبه 30 خرداد 1395, 2:34 pm

آقا ناصر نوشته شده:کلا مسیر زمینی الان چقدر هزینه داره
بچه ها کسی اطلاع داره
تا یونان که مسیر تا حدودی مشخصه و اکثر قاچاقچیان از پشت کوهی تپه ایی چه میدونم اینطوری رد میکنن
اما بعد یونان چطور با کامیون با چی میبرن کسی اطلاع موثق داره از هزینه های زمینی و چند درصد احتمال رسیدن هست الان؟

بیاین برادری کنن و جواب این سوالات رو بدین حداقل شاید یکار مثبتی کرده باشین :lol: :lol: :lol:
راستش آقا ناصر منم دقیقا مثل شمام و نگرانیم از بعد از یونان شروع میشه چون مطمئنم که توی ادیرن آدم پرون حسابی زیاده و اطلاع موثق دارم که مسیر زمینی میبرنت بدون اینکه آب توو دلت تکون بخوره.
آدم پرونام معمولا شبا از بین مزارع ذرت و گندم و غیره مخفیانه میبرنت تیکه تیکه تا نزدیک مرز و حواسشون هست که کجا ببرن آدمو که مامور مرزی کمتر باشه و همشونم داخل همون فنسا یه سوراخ کوچیک انقدری که آدم ازش رد بشه درست میکنن و ردت میکنن بری......(حالا خنده داره که همون سولاخ هم میخواستم خودم انجام بدم ولی چون هیچی از اون منطقه نمیدونم دیگه بیخیال شدم و اونو می سپرمش دست بلدی های و آدم پرونها)

راجع به یونان اخبار موثقی که دارم از این قراره که یه مصاحبه اولیه ازت میگیرن اگه قبول بشی با موافقت ضمنی اجازه میدن سفرتو ادامه بدی به شمال.در ضمن خیلی از اینایی که توی یونان گیر کردن توی مصاحبه اولی نتونستن نظر مامورین امور پناهندگیو جلب کنن و به همین دلیل موندن یونان.تعداد این آقایون و خانومای پناهنده ای که توی یونان هستن الان 51 هزار نفره و عقل سلیم حکم میکنه که وقتی سالی 2 میلیون دارن میرن اروپا که 1 میلیونش از مسیر یونان میرن, قطعا این 50 هزار نفری که از ماه ها قبل توی یونان گیر کردن از دو حال خارج نیستن: یکی اینکه قاچاقبر نداشتن و دوم اینکه کیسشون در مصاحبه اولیه که قطعا توی یونان هست قبول نشدن)
حداکثرش هم ما توی یونان بمونیم بازم راهی به سمت بلغارستان یا آلبانی یا مقدونیه پیدا میکنیم.مهم اینه برسیم یونان.دیگه فوق بالاش 3 ماهم اونجا زندانی میشیم.اونم ماهایی که 30 ساله زندانی هستیم.زندانی فقر و بیکاری و تف و لعنت خانواده.

irani023

پست توسط irani023 » یک شنبه 30 خرداد 1395, 2:42 pm

اغا من ترکیه ام، شما کافیه اراده کنی قاچاقبر هم که ریخته مثه مور و‌ملخ با شرایط متفاوت
از پانصد یورو و‌به بالا راه دریایی هم ارزون تر تو فکرشم که برم ترکیه اصلا به درد نمیخوره _

آقا ناصر

پست توسط آقا ناصر » یک شنبه 30 خرداد 1395, 3:28 pm

ParhamClash نوشته شده:
بچه ها کسی اطلاع داره

راستش آقا ناصر منم دقیقا مثل شمام و نگرانیم از بعد از یونان شروع میشه چون مطمئنم که توی ادیرن آدم پرون حسابی زیاده و اطلاع موثق دارم که مسیر زمینی میبرنت بدون اینکه آب توو دلت تکون بخوره.
آدم پرونام معمولا شبا از بین مزارع ذرت و گندم و غیره مخفیانه میبرنت تیکه تیکه تا نزدیک مرز و حواسشون هست که کجا ببرن آدمو که مامور مرزی کمتر باشه و همشونم داخل همون فنسا یه سوراخ کوچیک انقدری که آدم ازش رد بشه درست میکنن و ردت میکنن بری......(حالا خنده داره که همون سولاخ هم میخواستم خودم انجام بدم ولی چون هیچی از اون منطقه نمیدونم دیگه بیخیال شدم و اونو می سپرمش دست بلدی های و آدم پرونها)

راجع به یونان اخبار موثقی که دارم از این قراره که یه مصاحبه اولیه ازت میگیرن اگه قبول بشی با موافقت ضمنی اجازه میدن سفرتو ادامه بدی به شمال.در ضمن خیلی از اینایی که توی یونان گیر کردن توی مصاحبه اولی نتونستن نظر مامورین امور پناهندگیو جلب کنن و به همین دلیل موندن یونان.تعداد این آقایون و خانومای پناهنده ای که توی یونان هستن الان 51 هزار نفره و عقل سلیم حکم میکنه که وقتی سالی 2 میلیون دارن میرن اروپا که 1 میلیونش از مسیر یونان میرن, قطعا این 50 هزار نفری که از ماه ها قبل توی یونان گیر کردن از دو حال خارج نیستن: یکی اینکه قاچاقبر نداشتن و دوم اینکه کیسشون در مصاحبه اولیه که قطعا توی یونان هست قبول نشدن)
حداکثرش هم ما توی یونان بمونیم بازم راهی به سمت بلغارستان یا آلبانی یا مقدونیه پیدا میکنیم.مهم اینه برسیم یونان.دیگه فوق بالاش 3 ماهم اونجا زندانی میشیم.اونم ماهایی که 30 ساله زندانی هستیم.زندانی فقر و بیکاری و تف و لعنت خانواده.

من که فکر نمیکنم تو یونان مصاحبه ایی در کار باشه و بعد اجازه بدن بریم اروپای غربی.تو این یک ماه تو هیچ سایت معتبر یا شبکه های تلویزیونی ندیدم همچین چیزی رو!
یجایی تو این فروم خوندم فکر کنم کمالdبود که میگفت تو یونان مصاحبه کردن و بعد گذاشتن بره مقدونیه و اخر اومد اینجا اعتراف کرد توهم زده بود!!
جناب کاربرirani023وبچه هایی که یونان یا ترکیه هستن ممکنه از هزینه های الان مهاجرت یه شرحی بدن خصوصا از یونان به بعد
کلا چقدر پول لازم هست شاید دلیل خیلی از ماها که تا الان اقدام نکردیم همین کمبود اطلاعات هستش فصل گرما هم داره تموم میشه.قطعا یه مسیر برای اروپا هست و اولین خانش ترکیه هست شاید فقط این تابستان رو فرصت داریم...

ParhamClash

پست توسط ParhamClash » یک شنبه 30 خرداد 1395, 5:32 pm

آقا ناصر نوشته شده:
ParhamClash نوشته شده:
بچه ها کسی اطلاع داره

من که فکر نمیکنم تو یونان مصاحبه ایی در کار باشه و بعد اجازه بدن بریم اروپای غربی.تو این یک ماه تو هیچ سایت معتبر یا شبکه های تلویزیونی ندیدم همچین چیزی رو!
یجایی تو این فروم خوندم فکر کنم کمالdبود که میگفت تو یونان مصاحبه کردن و بعد گذاشتن بره مقدونیه و اخر اومد اینجا اعتراف کرد توهم زده بود!!
جناب کاربرirani023وبچه هایی که یونان یا ترکیه هستن ممکنه از هزینه های الان مهاجرت یه شرحی بدن خصوصا از یونان به بعد
کلا چقدر پول لازم هست شاید دلیل خیلی از ماها که تا الان اقدام نکردیم همین کمبود اطلاعات هستش فصل گرما هم داره تموم میشه.قطعا یه مسیر برای اروپا هست و اولین خانش ترکیه هست شاید فقط این تابستان رو فرصت داریم...
راستش موضوع این مصاحبه سرپاییو همین امروز توی سایت یاهوی انگلیسی خوندم اگه وقت بشه لینکشم میزارم که انگار نوشته بود بعد از توافق ترکیه و اتحادی اروپا کلی مامور مهاجرت و وکیل ریختن یونان و اگه تشخیص بدن یه کسی مشکلی نداره برش میگردونن ترکیه ولی اگه کسی کیسش محکم باشه اجازه داره تا ادامه مسیر بده.(ولی خب به گفته کمال کسخل ننوشته بود اصلا که چیزی به اسم برگه خروج خیالی میدن به طرف)
خودم منم کمی شک دارم به این موضوع و باید ببینم آیا اجازه میدن تا خود آلمان بری یا باید دوباره بری مقدونیه و اونجام دوباره کیستو به مقامات مقدونیه اعلام بکنی تا بزارن باز از مقدونیه بری سمت شمالش که میشه صربستان و.....

alireza_2007

پست توسط alireza_2007 » یک شنبه 30 خرداد 1395, 8:22 pm

دوستان لطفا تحقیق کنین در مورد رفتن بعد تصمیم بگیرین. مرزها الان نزدیک به 4ماه هست کامل بسته ست و از همه قومی گرفتار یونان شده که هر روز به خاطر غذا دعوا میشن. رفتن یونان الان اصلا فایده نداره و گیر می کنین اونجا. تنها راهی که به طور 100%میشه به اروپا رسید هوایی هست که با یه ادم مطمن کار کنین. چندوقت پیش یکی از دوستان ایرانی می گفت قاچاقبرا قرار بوده پول رو اخر کار از ما بگیرن ولی چندروز مارو گروگان گرفتن تا پول بهشون بدیم که ازادمون کنن. شرایط این چندسال خیلی متفاوتر از سالهای قبل شده و به قاچاقچی ها یه ذره هم نمیشه اعتماد کرد پس لطفا درست انتخاب کنین که پولتون نره.یونان تو این وضعیت برگه ترک خاک نمیده و همه مرزها به طور کامل بسته ست

ParhamClash

پست توسط ParhamClash » یک شنبه 30 خرداد 1395, 10:07 pm

alireza_2007 نوشته شده:دوستان لطفا تحقیق کنین در مورد رفتن بعد تصمیم بگیرین. مرزها الان نزدیک به 4ماه هست کامل بسته ست و از همه قومی گرفتار یونان شده که هر روز به خاطر غذا دعوا میشن. رفتن یونان الان اصلا فایده نداره و گیر می کنین اونجا. تنها راهی که به طور 100%میشه به اروپا رسید هوایی هست که با یه ادم مطمن کار کنین. چندوقت پیش یکی از دوستان ایرانی می گفت قاچاقبرا قرار بوده پول رو اخر کار از ما بگیرن ولی چندروز مارو گروگان گرفتن تا پول بهشون بدیم که ازادمون کنن. شرایط این چندسال خیلی متفاوتر از سالهای قبل شده و به قاچاقچی ها یه ذره هم نمیشه اعتماد کرد پس لطفا درست انتخاب کنین که پولتون نره.یونان تو این وضعیت برگه ترک خاک نمیده و همه مرزها به طور کامل بسته ست
حرفتو کاملا قبول دارم ولی باید به اینم نیگا کرد که همه چی ریسک داره و باید ریسکو پذیرفت.عین این همه آدمی که رفتن, مام روی همه اونها.
از طرفی ما با قدم گذاشتم در راه مهاجرت انگار داریم دوباره متولد میشیم و عین روزای اول نوزادیمون باید از نو رشد کنیم و سختی و زجر بکشیم تا بالاخره روی پای خودمون بایستیم.
من و امثال ما 30 ساله داریم توی یک کشور افتضاح از لحاظ آب و هوایی,اقتصادی,اشتغال و تحریمها زندگی میکنیم و باید از خدامونم باشه که از اینجا در بریم.حالا 4 ماه هم توی کمپا روش.اصلا من که برم توی کمپای یونان قبلش یه توپ فوتبال میگیرم و اونجا از صبح تا شب طی اون 4 ماه با این بچه های سوریه و عراق و افغانستان فوتبال بازی میکنم تا وقت بگذره.من خودم 18 ماه سربازی رفتم و 4 ماه واسم هیچی نیست.
راستی خبر جدید هم اینکه دیگه کمپ idomeni را برچیدن و پناهنده هایی که قبلا توی چادر زندگی میکردنو آوردن توی کمپای مجهز و چندین پانسیون توی یونان.پس نباید خیلی بهمون سخت بگذره اونجا.

ParhamClash

پست توسط ParhamClash » یک شنبه 30 خرداد 1395, 10:30 pm

در ضمن اینم در نظر بگیرین که انسان به هر چیزی بخواد برسه باید بهاشم بپردازه.مثل اون دکتری که واسه گرفتن مدرک دکتراش باید 7 سال درس بخونه یا اون فوتبالیستی که باید سالها تمرین کنه تا به جایی برسه یا اون کارگری که واسه یه حقوق بخور و نمیر باید از صبح تا شب جون بکنه.بله, برای رسیدن به هر چیزی باید بهاشو پرداخت.بهای رسیدن به بهترین کشور دنیا یعنی آلمان هم گذشتن از یونان و کشورهای درب و داغون بالکانه و همچنین متحمل شدن سختی های مسیر پناهندگی.
به صحبت هم با اون خوش خیالایی دارم که اومدن فرومو روو سرشون گرفتن که آی ملت بیاین از مسیر روسیه بریم و من و خیلی از شماها را وسوسه کردن:
"همیشه کوتاه ترین راه بهترین راه نیست".
جمله بالا رو هیچوقت فراموش نکنین و همچنین تصور نکنین که با یه دونه ویزای آسون روسیه و رفتن به اونجا خیلی آسون میتونین برین مرز نروژ و فنلاند و اونجام بدون قاچاقبر برین اون سمت مرز.
اولا اونجا قاچاقبر پیدا نمیشه و دوما اگر دستگیر بشین دیپورت میشین به ایران (که توی این مورد ارجاعتون میدم به قضیه اون چند پناهنده ایرانی که از مرز فنلاند دیپورتشون کردن ایران) و سوما اینکه فنلاند داره همینجوری فله ای پناهنده دیپورت میکنه به کشورای خودشون و نروژم چند ماهه هر کی از قطب شمال وارد کشورش بشه رو برمیگردونه به روسیه.(که توی این مورد توی گوگل بزنین norway deport 5500 refugee تا بالا بیاد)
قبلا گفتم و بازم تکرار میکنم که حتما صلاح و مصلحتی در میون هست که سالانه 1 میلیون نفر (یعنی تقریبا نصف و یا حتی 2/3 پناهنده ها از یونان به اروپا میرسن) و در این هم که آلمانو بجای فنلاند و نروژ انتخاب میکنن هم قطعا مصلحتی در میون هست(مثلا گرفتن ویزای کار پس از 3 ماه از آلمان و کمپای مجهز و پول توجیبی و غذا و ...)

علیشاه

پست توسط علیشاه » یک شنبه 4 مهر 1395, 8:46 pm

سلام بچه ها.
من هنوز ایرانم. پاس ندارم میخوام راهی بشم تا چند روز دیگه. کسی قاچاقبر سراغ داره واسه ایران به ترکیه. 09339086001

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 179 مهمان