داداشای گلم من فردا ساعت 12 واسه استانبول بلیط گرفتم

بحث متفرقه در ارتباط با پناهندگی، مهاجرت، خروج از کشور و...
ارسال پست
ParhamClash

داداشای گلم من فردا ساعت 12 واسه استانبول بلیط گرفتم

پست توسط ParhamClash » جمعه 11 تیر 1395, 11:39 am

سلام بچه های خوب فروم.
عارضم خدمتتون که فردا راس ساعت 12 با اتوبوس شرکت رویال از پایانه بیهقی تهران راه میفتم تا برم استانبول.اونجام بعدش میرم ادیرنه و تا مرز یه سر و گوشی آب بدم ببینم اوضاع چطوریه.
خانوادم اصلا از اول تابستون یه سره میگفتن یه سفر تفریحی برم ترکیه و برگردم و همه هزینه هامم میدن و اصلا نمیخواد پناهندده هم بشم و برم یه کیفی بکنم برگردم.ولی خو من گفتم حالا که 1 تومن بهم دادن چی از این بهتره که برم ترکیه و یه سر و گوشی آب بدم ببینم اوضاع مرزها چجوریه و اصلا راه داره کسی بتونه رد بشه یا نه.(حالا اینم بین خودمون بمونه که یه چند تومن هم پول خودمو دیروز عصر اکسچینج کردم توی جمهوری تا اگه قاچاقبر خوبم پیدا کردم حتی از مرز هم رد بشم و باقی مسیرو برم)

سعی میکنم چه اگه برگردم به ایران چه رد بشم همتونو در جریان همه چی قرار بدم.فعلا خدانگهدار. ;)

hesamtmj

Re: داداشای گلم من فردا ساعت 12 واسه استانبول بلیط گرفتم

پست توسط hesamtmj » جمعه 11 تیر 1395, 2:17 pm

خوب امیدوارم بتونی رد بشی منتها سخته در حده 1 درصد مگه اینکه تو ترکیه پناهنده شی
موفق باشی.

پسر ایرانی

پست توسط پسر ایرانی » سه شنبه 15 تیر 1395, 12:53 pm

ParhamClash نوشته شده:سلام بچه های خوب فروم.
عارضم خدمتتون که فردا راس ساعت 12 با اتوبوس شرکت رویال از پایانه بیهقی تهران راه میفتم تا برم استانبول.اونجام بعدش میرم ادیرنه و تا مرز یه سر و گوشی آب بدم ببینم اوضاع چطوریه.
خانوادم اصلا از اول تابستون یه سره میگفتن یه سفر تفریحی برم ترکیه و برگردم و همه هزینه هامم میدن و اصلا نمیخواد پناهندده هم بشم و برم یه کیفی بکنم برگردم.ولی خو من گفتم حالا که 1 تومن بهم دادن چی از این بهتره که برم ترکیه و یه سر و گوشی آب بدم ببینم اوضاع مرزها چجوریه و اصلا راه داره کسی بتونه رد بشه یا نه.(حالا اینم بین خودمون بمونه که یه چند تومن هم پول خودمو دیروز عصر اکسچینج کردم توی جمهوری تا اگه قاچاقبر خوبم پیدا کردم حتی از مرز هم رد بشم و باقی مسیرو برم)

سعی میکنم چه اگه برگردم به ایران چه رد بشم همتونو در جریان همه چی قرار بدم.فعلا خدانگهدار. ;)
سلام
اگه واقعا حرکت کرده باشین الان بعد سه روز دیگه باید رسیده باشین استانبول.
منتظرتون هستیم.

ParhamClash

پست توسط ParhamClash » پنج شنبه 17 تیر 1395, 7:19 pm

سلام آقا من برگشتم.کلی حرف دارم واستون !!!
آقا این سر ما با اتوبوس رفتیم و 35 ساعت توی راه بودیم و یه کله 3 تا راننده معتاد از ترمینال بیهقی تهران تلک و تلک نوبتی رانندگی میکردن تا آخر سر با هزار تا دعوا مرافه و بگیر و ببند رسوندمون استانبول.وقتی هم رسیدیم استانبول همه هتلا پر بودن! و فقط هتلای گرون قیمت خالی بودن !!! آخه پدر سگا میخواستن حسابی بدوشن توریستا رو.(همینه که کشور ترکیه بدون نفت و گاز,درآمد ناحالصش دو برابر ایران.آخه پدر سگا بلدن چجوری بدوشن)
من و یه خانواده 3 نفره ایرانی نشستیم توی تاکسی و کل شهرو رفتیم تا آخرش تونستیم با هزار مکافات یه پانسیون پیدا کنیم از قرار شبی 30 لیر.اونم بدون هیچی.حتی یه یخچال.
آقا 24 ساعت نکشید که بوی تعفن این پانسیون باهام کاری کرد که منه خسیسو مجبور کرد تا برم یه هتل 3 ستاره شبی 170 لیر و جهنم بکنم از دویست و پنجاه تومن پول.هتل هم توی خیابون آکسارای گرفتم تا اقلا بخورم پست 4 تا ایرانی بلکه یکیشون آدم پرون باشه.
خلاصه از همون دقیقه صفر که وارد هتل شدم,از میز بلیارد هتل گرفته تا سالن جکوزی و تا همه اتاقا و مغازه های دور و ور دنبال یه ایرانی میگشتم تا نشونی و آدرس قاچاقبری چیزی بهم بده.....چشتون روز بد نبینه قیمتا نجومی بودن.کدوم آدم آشغالی بود توی این فروم میگفت با 700 تا و 1000 تا میرسونن یونان ؟؟؟ اگه این شیر پاک خورده که اینجوری میاد شایعه میندازه توی فرومو ببینم عین 3 تومن پول بی زبونی که خرج سفرم کردمو ازش میگیرم.لعنت بر جد و آبادش.فقط.
اصلا میدونین قیمت رفتن به یونان اندازه قیمت یه کلیه سالمه ؟؟ کلیه چنده توی ناصر خسرو ؟؟ 10-15 تومن کم کم.دقیقا فکر کنین قیمت رفتن به یونان هم هم قیمت جان آدمی زاده.4000 دلار ناقابل.(البته اونم بعد از رسیدن به یونان)
خلاصه من قیمتایی که بهم دادن با اون چیزایی که شنیدم و چهار تا آدم افسرده پای کامپیوتر نشین بیکار توی این فروم از تراوشات مخ های تخمیر شده و گندیده اونا تراوش کرده خیلی خیلی بیشتر بود.آخه یکی نیست بگه شما بیشرفا چرا میاین همینجوری از روی باد معده حرف میزنین.باورتون میشه وقتی من گفتم "من شنیده بودم با 700 تا 1000 دلار میبرن ترکیه" چی جوابمو دادن ؟؟؟؟ یارو یه ربع بهم خندید بهم گفت از کی همچین چیزی شنیدی.یه سر برو لب مرز ببین میزارن اصلا به 10 کیلومتر مرز نزدیک بشی بعدا حرف بزن.(تازه یارو میگفت اصلا فکر یونانو از سرت بیرون کن الان نزدیک یکساله که ما و اکثر قاچاقبرا فقط و فقط مسیر بلغارو میبریم.اونم تضمینی.اونم 4000 تا ناقابل)
بعد اینو که شنیدم یه لحظه تصمیم گرفتم برم ادیرنه که گفتم ولش کن وقتی این یارو و 4 نفر دیگم اکیدا گفتن که نمیشه پس دیگه نمیشه.تازه این آخرا بازم از چند تا مغازه و ایرانی دور و ور آکسارای پرسیدم اونام میگفتن که قیمت همینه و رفتن به ادیرنم بیفایدست و هی هر روز ایرانیه که میره ادیرن و از 10 کیلومتری ادیرنه دیپورتشون میکنن استانبول !!!!

خلاصه دیگه ببخشید اگه خورد توی ذوق خیلیا ولی این مشاهدات از نزدیک من بود و متاسفانه 3 میلیون تومن پول ناقابلمم این وسط پرید.حالا اسم 3 تومنو آوردم شاید برای اطلاعات عمومیتون خوب باشه که به استحضار برسونم که در مسیر برگشت از استانبول من رفتم فرودگاه آتاتورک و دنبال پرواز ایران بودم که هی ایجنتای باجه بلیط به دروغ میگفت فلانه پرواز پر شده و چه میدونم فقط 2 تا صندلی خالی هست اونم هر کدوم 1500 لیر !!! منم هراسان هراسان هی بین این باجه ها رفت و آمد میکردم ببینم کدوم ایرلاین پروازش به ایران ارزونتره که خوشبختانه یه پرواز لوفتهانزا پیدا کردم که اصلا مسئولین باجشم آلمانی بودن و از این ترکای پدر سوخنه خیلی خوش برخورد تر و صادقانه تر و منطقی تر بود قیمتشون و تونستم با 700 لیر برگردم ایران. (یعنی معادل 850 تومن تقریبا)

حالا از اینا گذشته من خیلی خورده توی ذوقم ولی از طرفی حالا یه کمی تجربه بدست آوردم اگرچه 3 تومنم پرید.
بازم فردا سر میزنم فروم وفعلا خدانگهدار.

ahwaz_boy

پست توسط ahwaz_boy » پنج شنبه 17 تیر 1395, 8:03 pm

عجب که اینطور!!
شما احیانا با این اکانت نسبتی ندارین؟

viewtopic.php?f=8&t=5227&p=41424#p41424

چون پست هاتون خیلی شبیه هم هستن گفتم.

hesamtmj

پست توسط hesamtmj » جمعه 18 تیر 1395, 10:46 am

ahwaz_boy نوشته شده:عجب که اینطور!!

والا چی بگم حس میکنم بازم شبیه تخیلات تخمی رضا رنجبرانه :lol: :lol:

alireza_2007

پست توسط alireza_2007 » جمعه 18 تیر 1395, 1:54 pm

فک می کنی تو کوچه خیابون میشه قاچاقبر درست و حسابی پیدا کرد؟(هرچند که الان کلا ادم مطمن نایافته) قیمت رفتن به یونان شاید زمینی گرون باشه ولی دریایی از طرف ازمیر و سواحل بدروم با قایق بادی میبرن جزیره بین 700تا1000دلار. حالا به فرض مثال رسیدی یونان، برگه ترک خاک به کسی نمیده و حتی پاتم به آتن نمیرسه و مرز یونان چندماه بسته س. الان فقط پول داشته باشی هوایی هست و تو هم باید اونجا دنبال کسایی می گشتی که تو کار هوایی باشن زمینی خیلی سخت شده و احتمال رد شدن ضعیفه. به هر حال حواست باشه یه وقت فکر یونان نکنی که همه بدجور گرفتارشن ولی 4هزار دلار تا یونان شاید منظورش تا آتن بوده چون دیگه از جزیره نمیذارن بیرون شی. برای این 3میلیونت هم قبل رفتن باید فکر درست و حسابی می کردی، مثلا با تور گردشگری می رفتی با یه میلیون200 هوایی هتل و همه چیزم از خودشون و این همه خسته نمی شدی و راه برای برگشتنت هم راحت

ParhamClash

پست توسط ParhamClash » جمعه 18 تیر 1395, 7:23 pm

حال شما خوبه الحمد لله ؟؟ الان من دقیقا چه ربطی دارم به اون اکانت ؟ واقعا دست مریزاد,این همه راه سفرو رفتم و درب و داغون برگشتم و اومدم تجربیاتمو با بقیه به اشتراک بزارم و آخرشم این حقمه ؟ اقلا دلمو نمیشکستی.
دوستان من زیاد حالم خوب نیست چند روزیه.اینم به زور اومدم توی فروم مطلب بزارم.الان واقعا خیلی دلم گرفته از نا موفق بودن سفرم و لطفا با این کامنتا نمک روی زخم من نپاشید.البته هر چی دوس دارین بگین ولی من دیگه معلوم نیست برگردم به این فروم یا نه.دیگه نه پولی برام باقی مونده و نه حالی واسه جر و بحث کردن.
برین دنبال سرنوشتتون و موفق باشین.

hesamtmj

پست توسط hesamtmj » جمعه 18 تیر 1395, 11:18 pm

ParhamClash نوشته شده:

حال شما خوبه الحمد لله ؟؟ الان من دقیقا چه ربطی دارم به اون اکانت ؟ واقعا دست مریزاد,این همه راه سفرو رفتم و درب و داغون برگشتم و اومدم تجربیاتمو با بقیه به اشتراک بزارم و آخرشم این حقمه ؟ اقلا دلمو نمیشکستی.
دوستان من زیاد حالم خوب نیست چند روزیه.اینم به زور اومدم توی فروم مطلب بزارم.الان واقعا خیلی دلم گرفته از نا موفق بودن سفرم و لطفا با این کامنتا نمک روی زخم من نپاشید.البته هر چی دوس دارین بگین ولی من دیگه معلوم نیست برگردم به این فروم یا نه.دیگه نه پولی برام باقی مونده و نه حالی واسه جر و بحث کردن.

یجوری میگی انگار ما فرستادیمت خو عزیزم وقتی بی برنامه عین ببخشید بلانسبت خر سرتونو میندازین پایینو میرین انتظار دارین فرش قرمز جلوت پهن کنن؟؟؟؟؟

hesamtmj

پست توسط hesamtmj » جمعه 18 تیر 1395, 11:22 pm

M0hajer نوشته شده:
ParhamClash نوشته شده:

اگر واقعا مسافری بیا من ردت میکنم
بعد رسیدن پول را بده
خواستی بیا راحت ردت میکنم بعد بیا اینجا برای بقیه بگو

خو اخه احمق تو اگه واقعا کارت درست بود که اینجا نمیومدی واسه دوتا مساافر بالو پر بزنی که
بعدشم اینجوری که هر مسافری میاد باهات وقتی رسید مقصد پولو آزاد نمیکنه و در میره اخه این تخیلات رو از کجا میارین!!!!؟
لاقل بگو نصف اول نصف بعد که یکم به حقیقت نزدیک باشه :lol:

alireza_2007

پست توسط alireza_2007 » شنبه 19 تیر 1395, 9:17 am

اتفاقا درستش همینه که همه رو آخر کار بگیره و کسی که نصف اول بگیره و نصف اخر یعنی کارش مطمن نیست. درضمن یه نفری که پول گذاشته بود صرافی و وسط راه دبه کردن که همه رو بده و چندروز زندانی کرده بودنش و بعد از ازاد کردن پول گذاشتن بقیه مسیر برن و به اینم اطمینان نیست اخر کار پول میگیرن و سریع وسط راه گروگان می گیرنت و مجبوری پول بدی

کیانـوش

پست توسط کیانـوش » جمعه 25 تیر 1395, 3:56 pm

ParhamClash نوشته شده:سلام بچه های خوب فروم.

دمت گرم اگاهی دادی از این عقده ای هایی که بهت گیر میدن ناراحت نشو حق دارن چون تو عمرشون خارج از شهرشون هم نرفتن :lol:

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 113 مهمان