کامپیوترهای اروپا و اثر انگشت ( EURODAC, V.I.S , S.I.S )

اخبار، قوانین و اطلاعات مرتبط با پناهندگی
Farzad

کامپیوترهای اروپا و اثر انگشت ( EURODAC, V.I.S , S.I.S )

پست توسط Farzad » پنج شنبه 26 مرداد 1391, 2:14 am

اتحادیه اروپا از ۳ نوع کامپیوتر برای امور مهاجرتی استفاده میکند

۱- کامپیوتر اروداک EURODAC

این کامپیوتر برای امور پناهندگی مورد استفاده قرار میگیرد در سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرده و قسمت اصلی ان در ساختمان کمسیون
اروپا در لوکزامبورگ و قسمت مدیریت ان در ساختمان دی جی بروکسل میباشد
بیشترین کاربرد این واحد کامپیوتری برای اجرای قانون دابلین اروپا میباشد
مانع از این میشود که پناهنده در بیش از یک کشور تقاضای پناهندگی بدهد ، اثر انگشت افراد ۱۴ سال به بالا در این کامپیوتر
به مدت ۱۰ سال بعد از تاریخی که انگشت نگآری انجام شده نگاه دآری و ذخیره میشوند و بعد از ۱۰ سال به طور اتوماتیک پاک میشوند
اگر پناهنده سیتیزن اروپا بشود یا اروپا را به طور قانونی ترک کند اثر انگشت وی قبل از ۱۰ سال پاک میشود

اطلاعاتی که ذخیره میشوند شامل ، کشور پناهجو ، مکان و تاریخ تقاضای پناهندگی ، شماره پرونده ، تاریخی که اثر انگشت گرفته شده ،
تاریخی که اطلاعات فرستاده شدن ( اسم و فامیل ثبت نمیشوند به دلیل حفاظت از پناهنده )

افرادی که توسط پلیس به دلیل ورود یا خروج غیر قانونی دستگیر شدن و تقاضای پناهندگی ندادن و برگه ترک خاک گرفتن اثر انگشتشان
به مدت ۲ سال نگه دآری میشود ، اگر این فرد اروپا را به طور قانونی ترک کند اثر انگشت وی قبل از ۲ سال پاک میشود
از کامپیوتر اروداک برای پی بردن به پناهنده هایی که سیاه زندگی میکنن نیز مورد استفاده قرار میگیرد
برای کشف افراد تروریست با اجازه کتبی مورد استفاده قرار میگیرد

برای صادر کردن ویزا یا سایر امور مهاجرتی این کامپیوتر مورد استفاده قرار نمیگیرد ، دسترسی به این کامپیوتر برای ادارات
محدودیت دارد

پناهجو میتواند با تقاضای کتبی اطلاعات خود را از این واحد کامپیوتر دریافت کند
آخرین ويرايش توسط 5 on Farzad, ويرايش شده در 0.

Farzad

Re: کامپیوترهای اروپا و اثر انگشت ( EURODAC, VIS , SIS )

پست توسط Farzad » پنج شنبه 26 مرداد 1391, 2:36 am

کامپیوتر V.I.S , Visa Information System

قسمت اصلی این کامپیوتر در شهر strasbourg فرانسه و قسمت دیگر ان در شهر sankt johann اتریش میباشد

این کامپیوتر از تاریخ 2011 /11/10 ( ۱۰ اکتبر ۲۰۱۱ ) شروع به کار کرده

کلیه کشورهای شینگن و بریتانیا و ایرلند باید در مدت ۲ سال از تاریخ راه افتادن این کامپیوتر به این سیستم وصل شوند

متقاضیان ویزا زمانی که ویزا بگیرند و یا ویزاشون رد بشود یا تمدید شود یا لقو شود ، در کلیه این موارد
اثر انگشت و عکس و سایر اطلاعات آنها در این کامپیوتر به مدت ۵ سال بعد از انقضای ویزا ذخیره و نگه دآری میشود
در چند کشوراروپایی این سیستم هنوز راه نیفتاده و به جای اثر انگشت یک کد برای گیرنده ویزا صادر میشود
اثر انگشت از افراد ۱۲ سال به بالا گرفته میشود

این کامپیوتر برای شناسایی هویت پناهنده ها مورد استفاده قرار میگیرد که به این وسیله افرادی که با ویزا آمدند و اثر انگشت دادن
مشخص میشوند که کدام کشور مسوول رسیدگی به پرونده میباشد

هر فرد میتواند با درخواست کتبی اطلاعات خود را از این واحد کامپیوتر دریافت کند
آخرین ويرايش توسط 9 on Farzad, ويرايش شده در 0.

Farzad

پست توسط Farzad » پنج شنبه 26 مرداد 1391, 3:00 am

کامپیوتر S.I.S , Schengen Information System

این کامپیوتر در شهر strasbourg فرانسه و sankt johann اتریش قرار دارد و برای امنیت ملی میباشد

اطلاعات این کامپیوتر شامل این موآرد است
افراد مجرم ، اطلاعات قضایی دادگاهی گزارش پلیس در مورد افراد
اسلحه های دزدی
وسایل موتوری و نقلیه دزدی
مدارک بانکی دزدی و گم شده
مدارک سفید دزدیده شده از ادارات
کزارش ها و شکایات بانکی از افراد و تخلفات بانکی
پاسپورت های گم شده ( در حال حآظر اتحادیه اروپا کامپیوتر مرکزی برای پاسپورتهای صادر شده ندارد و هر کشور اطلاعات
خود را دارد و به هم وصل نیستند در سال ۲۰۰۵ می خواستند کامپیوتر مرکزی برای دارندگان پاسپورتهای اروپا درست کنن
که با رای منفی پارلمان اروپا این کار به انجام نرسید )

کامپیوتر S.I.S II
این کامپیوتر که پیشرفته تر میباشد و به EUROPOL , EUROJUST وصل میباشد
که تا سال ۲۰۱۳ تکمیل میشود و موارد متنوع تری را در خود ذخیره میکند
آخرین ويرايش توسط 1 on Farzad, ويرايش شده در 0.

Farzad

پست توسط Farzad » پنج شنبه 26 مرداد 1391, 3:07 am

Farzad

Re: کامپیوترهای اروپا و اثر انگشت ( EURODAC, V.I.S , S.I.S )

پست توسط Farzad » دو شنبه 30 مرداد 1391, 8:16 pm

مدت نگه دآری و بایگانی اثر انگشت در امریکا ۷۵ سال است
کانادا ۱۰ سال
بریتانیا ۱۰ سال

aviator

پست توسط aviator » سه شنبه 31 مرداد 1391, 10:17 am

پس با این حساب اگر کسی با استفاده از ویزای شنگن وارد یکی از کشورهای حوزه ی شنگن بشه و سپس از طریق مرز زمینی وارد کشور ثانویه بشه در صورتی که اون کشور هم عضو شنگن باشه و شخص درخواست پناهندگی کنه از طریق سیستم V.I.S پیشینه ی شخص از بابتِ دریافت ویزا مشخص می شه و برگردونده می شه به همون کشور اول . مگر اینکه هنگام دریافت ویزا اثر انگشتی نداده باشه و همینطور هنگام درخواست پناهندگی با هویتی غیر از هویت ثبت شده در ویزای صادر شده اقدام به شروع پروسه ی پناهندگی در کشور ثانویه کنه ...

جا داره که از آقای فرزاد بابتِ قرار دادن این اطلاعات موثق و وقتی که می ذارن تشکر کنم .

مشاور
Site Admin

پست توسط مشاور » سه شنبه 31 مرداد 1391, 12:24 pm

aviator نوشته شده:پس با این حساب اگر کسی با استفاده از ویزای شنگن وارد یکی از کشورهای حوزه ی شنگن بشه و سپس از طریق مرز زمینی وارد کشور ثانویه بشه در صورتی که اون کشور هم عضو شنگن باشه و شخص درخواست پناهندگی کنه از طریق سیستم V.I.S پیشینه ی شخص از بابتِ دریافت ویزا مشخص می شه و برگردونده می شه به همون کشور اول . مگر اینکه هنگام دریافت ویزا اثر انگشتی نداده باشه و همینطور هنگام درخواست پناهندگی با هویتی غیر از هویت ثبت شده در ویزای صادر شده اقدام به شروع پروسه ی پناهندگی در کشور ثانویه کنه ...

جا داره که از آقای فرزاد بابتِ قرار دادن این اطلاعات موثق و وقتی که می ذارن تشکر کنم .
بله همین گونه می باشد بجز کشور یونان که شامل قانون دوبلین نمی باشد
ایمیل: info@panahandegi.com
تلفن: ۰۰۴۴۲۰۳۲۳۹۳۳۷۳

Farzad

پست توسط Farzad » چهار شنبه 1 شهریور 1391, 2:27 am

aviator نوشته شده:پس با این حساب اگر کسی با استفاده از ویزای شنگن وارد یکی از کشورهای حوزه ی شنگن بشه و سپس از طریق مرز زمینی وارد کشور ثانویه بشه در صورتی که اون کشور هم عضو شنگن باشه و شخص درخواست پناهندگی کنه از طریق سیستم V.I.S پیشینه ی شخص از بابتِ دریافت ویزا مشخص می شه و برگردونده می شه به همون کشور اول . مگر اینکه هنگام دریافت ویزا اثر انگشتی نداده باشه و همینطور هنگام درخواست پناهندگی با هویتی غیر از هویت ثبت شده در ویزای صادر شده اقدام به شروع پروسه ی پناهندگی در کشور ثانویه کنه ...

این کامپیوتر جدیدی است و از اکتبر ۲۰۱۱ شروع به کار کرده ولی هنوز خیلی از کشورها به این کامپیوتر وصل نشدن
اعضا شینگن و بریتانیا و ایرلند ۲ سال وقت دارند که به این سیستم وصل شوند آلمان گفته از ۲ ماه دیگر ایران را تحت
پوشش قرار میده هر کشور یه تاریخ رو داده !!

خواهش میکنم

amir 83

پست توسط amir 83 » سه شنبه 14 شهریور 1391, 3:14 pm

ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. من مراحل اخذ شنگن از سفارت اتریش رو طی میکنم و برای مقصد نهایی فرانسه رو در نظر دارم. بنظر شما راه حلی که ویزای من توی سیستم های کامپیوتری درنیاد چی میتونه باشه؟ آیا تغییر مشخصات شناسنامه ای مثل اسم و تاریخ تولد کفایت میکنه؟
خیلی ممنون میشم اگر جواب بدهید.

مشاور
Site Admin

پست توسط مشاور » سه شنبه 14 شهریور 1391, 6:55 pm

amir 83 نوشته شده:ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. من مراحل اخذ شنگن از سفارت اتریش رو طی میکنم و برای مقصد نهایی فرانسه رو در نظر دارم. بنظر شما راه حلی که ویزای من توی سیستم های کامپیوتری درنیاد چی میتونه باشه؟ آیا تغییر مشخصات شناسنامه ای مثل اسم و تاریخ تولد کفایت میکنه؟
خیلی ممنون میشم اگر جواب بدهید.

سلام اگر اثر انگشت ازتون نگیرند و بتوانید تعییر هوبت بدهید بله امکان پذیره

amir 83

پست توسط amir 83 » چهار شنبه 15 شهریور 1391, 5:37 am

ممنون از پاسختون. اما حالا از کجا میشه فهمید کدوم کشورها به این سیستم وصل شدن و آیا ایران رو هم پوشش میدن یا نه؟

مشاور
Site Admin

پست توسط مشاور » چهار شنبه 15 شهریور 1391, 6:32 am

amir 83 نوشته شده:ممنون از پاسختون. اما حالا از کجا میشه فهمید کدوم کشورها به این سیستم وصل شدن و آیا ایران رو هم پوشش میدن یا نه؟
تقریبا اکثر کشورهای حوزه شینگن به این سیستم مجهز شده اند بله ایرانم پوشش میدهند

Farzad

پست توسط Farzad » شنبه 18 شهریور 1391, 11:03 pm

amir 83 نوشته شده:ممنون از پاسختون. اما حالا از کجا میشه فهمید کدوم کشورها به این سیستم وصل شدن و آیا ایران رو هم پوشش میدن یا نه؟

بیشتر کشورهای اروپا به این کامپیوتر وصل شدن ، معمولا در وب سایت سفارت کشور مورد نظر در قسمت خبر میگن که از چه تاریخی به
این سیستم وصل شدن ، یا در قسمت خبر وب سایت دولتی اتحادیه اروپا

akbar

پست توسط akbar » چهار شنبه 10 آبان 1391, 8:52 am

سلام من یک سوعال داشتم که آقای کاربر مشاور جوابی دادن ولی فکر میکنم منظور منو خوب متوجه نشدن با عرض پوزش مجدد مطرح میکنم .من پارسال به توسط یکی از دوستانم از سوئد برام دعوت نامه کاری اومد که زمانی بردم برای تشکیل پرونده تو سفارت انگشت نگاری شدم و بعد از 3 ماه جوابش اومد که مدارکی که از اونور باید میدادن کامل نبود که در نهایت ویزا بمن ندادن . و از کسی که از طرف سفارت با من تماس گرفت که این خبرو بمن بده که گفتن اگه اعتراض دارید تا 20 روز بدین .و من سوعال کردم که این ویزای که ندادن برام مشکلی نداره برای بعد که گفتن نه چه مشکلی . حالا سوعالم اینه 1 مشکلی داره یا نه 2 این انگشت نگاری در صورتی که بمن ویزا ندادن یعنی اونور ثبت شده؟3اگر به طریقی به انگلیس یا استرالیا بروم و در خواست پناهندگی بدهم چطور میشود ؟4 این مورد مطرح میشود که اثر انگشت تو ایران به سفارت سوئد دادم که پرونده بره به سوئد؟5 یا من باید عنوان کنم جایی یا نه6 کلا از اون موردا نمیشه که دردسر ساز بشه.با سپاس فقط همینجور بترتیبجوابشو بدین ممنون میشم .من موندم 100 ساله دیکه آدمای اون نسل این مطالب و این نوع جابجایی رو چطور هظمش میکنن.متشکرم

Farzad

پست توسط Farzad » پنج شنبه 11 آبان 1391, 8:24 am

akbar نوشته شده:سلام من یک سوعال داشتم که آقای کاربر مشاور جوابی دادن ولی فکر میکنم منظور منو خوب متوجه نشدن با عرض پوزش مجدد مطرح میکنم .من پارسال به توسط یکی از دوستانم از سوئد برام دعوت نامه کاری اومد که زمانی بردم برای تشکیل پرونده تو سفارت انگشت نگاری شدم و بعد از 3 ماه جوابش اومد که مدارکی که از اونور باید میدادن کامل نبود که در نهایت ویزا بمن ندادن . و از کسی که از طرف سفارت با من تماس گرفت که این خبرو بمن بده که گفتن اگه اعتراض دارید تا 20 روز بدین .و من سوعال کردم که این ویزای که ندادن برام مشکلی نداره برای بعد که گفتن نه چه مشکلی . حالا سوعالم اینه 1 مشکلی داره یا نه 2 این انگشت نگاری در صورتی که بمن ویزا ندادن یعنی اونور ثبت شده؟3اگر به طریقی به انگلیس یا استرالیا بروم و در خواست پناهندگی بدهم چطور میشود ؟4 این مورد مطرح میشود که اثر انگشت تو ایران به سفارت سوئد دادم که پرونده بره به سوئد؟5 یا من باید عنوان کنم جایی یا نه6 کلا از اون موردا نمیشه که دردسر ساز بشه.با سپاس فقط همینجور بترتیبجوابشو بدین ممنون میشم .من موندم 100 ساله دیکه آدمای اون نسل این مطالب و این نوع جابجایی رو چطور هظمش میکنن.متشکرم
سلام
در این موارد اطلاعات شما در کامپیوتر ثبت میشود
۱- ویزا صادر شود ۲- ویزا داده نشود ۳- ویزا لقو شود ۴-ویزا تمدید شود

اگر میخواهید در اروپا پناهنده شوید به احتمال زیاد مشخص میشود که شما قبلا تقاضای ویزا دادید
کشور استرالیا قرار دادی برای تبادل اتر انگشت با اروپا ندارد به غیر از انگلیس که با استرالیا و کانادا قرار داد امضا کرده
اگر استرالیا برید نمیفهمند که قبلا تقاضای ویزا دادید

رد شدن تقاضای ویزا تاثیری در روند پناهندگی در اروپا نخواهد داشت مگر اینکه که برای گرفتن ویزا تقلب کرده باشید یا مدارک جعلی داده باشید و بفهمند
اگر هم جایی بگید مشکلی ایجاد نمیکنه چون جایی ورود نکردید ولی باید توضیح بدید که چرا میخواستید به اروپا برید
آخرین ويرايش توسط 1 on Farzad, ويرايش شده در 0.

akbar

پست توسط akbar » پنج شنبه 11 آبان 1391, 10:36 am

سلام ممنون از شما بس با این حساب استرالیا وانگلیس بهتر اقدام کنم یک سوعال دیگه داشتم که دقیقا جایی ندیدم .میخواستم بپرسم تا چه سنی امکان پناهجویی افراد هست مثلا یک آدم 55-60 دساله هم میتواند درخواست پناهندگی بدهد .ممنون از شما و پایدار باشید

Farzad

پست توسط Farzad » پنج شنبه 11 آبان 1391, 6:53 pm

akbar نوشته شده:سلام ممنون از شما بس با این حساب استرالیا وانگلیس بهتر اقدام کنم یک سوعال دیگه داشتم که دقیقا جایی ندیدم .میخواستم بپرسم تا چه سنی امکان پناهجویی افراد هست مثلا یک آدم 55-60 دساله هم میتواند درخواست پناهندگی بدهد .ممنون از شما و پایدار باشید
اقدام برای انگلیس و استرالیا مشکلی ایجاد نمیکنه
پناهندگی محدودیت سنی ندارد و کیس شما مهمتر از سن شماست ، ولی هر چه قدر سن بالاتر بره به کیس قویتری احتیاج دارید
چون به سن باز نشستگی نزدیک میشید و شامل کمکهای بازنشستگی و حقوق بازنشستگی میشید و دولتها کمی مشکلتر پناهندگی میدن
موفق باشید

akbar

پست توسط akbar » دو شنبه 15 آبان 1391, 1:06 pm

ممنون فرزاد خیلی خوشحالم که شما این محبت رو به افراد میکنید که جواب سوعال خودشونو بگیرن خیلی آقا هستید

Farzad

پست توسط Farzad » دو شنبه 15 آبان 1391, 7:29 pm

akbar نوشته شده:ممنون فرزاد خیلی خوشحالم که شما این محبت رو به افراد میکنید که جواب سوعال خودشونو بگیرن خیلی آقا هستید
خواهش میکنم

نادر جهانبانی
تماس:

پست توسط نادر جهانبانی » شنبه 23 دی 1391, 11:22 am

فرزاد جان سلام دوست عزیز
خیلی از شما متشکرم که دوستان رو راهنمایی میکنید
فرزاد جان اطلاعات ویزا های ۶ ماهه و یا یک ساله هم ثبت میشه ؟ یونان هم به این سیستم وصل شده ؟ چون ویزای من یک ساله یونانه
فرزاد جان اگر شناسنامه ارایه بشه که تاریخ تولد رو نمیشه عوض کرد حداکثر اسپل اسم رو .
نظر شما چیه ؟ اسپل اسم رو باید چطور عوض کرد ؟
اگر اسپل اسم رو عوض نکنم و بفهمن قانونی وارد شدم چی ؟ ویزام البته یونانه و از اوکراین گرفتم .

مشاور
Site Admin

پست توسط مشاور » یک شنبه 24 دی 1391, 5:34 pm

نادر جهانبانی نوشته شده:فرزاد جان سلام دوست عزیز
فرزاد جان اطلاعات ویزا های ۶ ماهه و یا یک ساله هم ثبت میشه ؟ یونان هم به این سیستم وصل شده ؟ چون ویزای من یک ساله یونانه
فرزاد جان اگر شناسنامه ارایه بشه که تاریخ تولد رو نمیشه عوض کرد حداکثر اسپل اسم رو .
اگر اسپل اسم رو عوض نکنم و بفهمن قانونی وارد شدم چی ؟ ویزام البته یونانه و از اوکراین گرفتم .
سلام کلیه ویزاها ثبت میشود و برای همه نیز اثر انگشت گرفته میشود

Arshiasttt

پست توسط Arshiasttt » دو شنبه 25 دی 1391, 2:42 pm

مشاور نوشته شده:
نادر جهانبانی نوشته شده:فرزاد جان سلام دوست عزیز
سلام کلیه ویزاها ثبت میشود و برای همه نیز اثر انگشت گرفته میشود
سلام،دوستان يونان تا چه تاريخي از قانون دوبلين معاف هست؟؟الان ما ژانويه هستيم يعني دوباره از معافيت در امد؟
و اينكه من اگر ويزا از سفارت يونان بگيرم برم دانمارك (با اثر انگشت) دانمارك ديپورت ميكند يا نگه ميدارد؟؟

M4F14

پست توسط M4F14 » دو شنبه 25 دی 1391, 5:52 pm

هنوز جایی اعلام نشده که آیا یونان دوباره از قانون دوبلین منع شده یا نه. اگه میخوای ویزای یونان بگیری زودتر اقدام کن احتمال خیلی خیلی زیاد دیپورت نمیشید یونان چون وضعیت از قبل خیلی بدتر شده. الان ایتالیا هم بعضی از افرادی که شرایط خاص دارند مثلا زیر سن و.... رو دیپورت نمیکنه.

Arshiasttt

پست توسط Arshiasttt » دو شنبه 25 دی 1391, 6:19 pm

M4F14 نوشته شده:هنوز جایی اعلام نشده که آیا یونان دوباره از قانون دوبلین منع شده یا نه. اگه میخوای ویزای یونان بگیری زودتر اقدام کن احتمال خیلی خیلی زیاد دیپورت نمیشید یونان چون وضعیت از قبل خیلی بدتر شده. الان ایتالیا هم بعضی از افرادی که شرایط خاص دارند مثلا زیر سن و.... رو دیپورت نمیکنه.
ممنون از پاسخت،موندم با اين وضع انگشت نگاري از سفارت خود دانمارك اقدام كنم از يونان بگيرم،بعد تازه ميگن كه ١٠٪ بيشتر شانس قبولي نداري چون قانونى امدى.
و اينكه من موندم يكى از دوستانم كه دانمارك هست ميگه كه بهتره مداركى ندي فقط صحبت كنى،(مدارك جعلي براي كيس)چون كه خيلي هارو ديده كه به دايل اينكه مدارك دادن منفي گرفتن،و ميگه كه حتي دادگاه يا مامور مصاحبه گر هم بهش گفته كه به اين دليل رد شدي.به نظر شما چيكار كنم.

M4F14

پست توسط M4F14 » چهار شنبه 27 دی 1391, 9:05 pm

Arshiasttt نوشته شده:
M4F14 نوشته شده:هنوز جایی اعلام نشده که آیا یونان دوباره از قانون دوبلین منع شده یا نه. اگه میخوای ویزای یونان بگیری زودتر اقدام کن احتمال خیلی خیلی زیاد دیپورت نمیشید یونان چون وضعیت از قبل خیلی بدتر شده. الان ایتالیا هم بعضی از افرادی که شرایط خاص دارند مثلا زیر سن و.... رو دیپورت نمیکنه.
ممنون از پاسخت،موندم با اين وضع انگشت نگاري از سفارت خود دانمارك اقدام كنم از يونان بگيرم،بعد تازه ميگن كه ١٠٪ بيشتر شانس قبولي نداري چون قانونى امدى.
و اينكه من موندم يكى از دوستانم كه دانمارك هست ميگه كه بهتره مداركى ندي فقط صحبت كنى،(مدارك جعلي براي كيس)چون كه خيلي هارو ديده كه به دايل اينكه مدارك دادن منفي گرفتن،و ميگه كه حتي دادگاه يا مامور مصاحبه گر هم بهش گفته كه به اين دليل رد شدي.به نظر شما چيكار كنم.
کی گفته هر کی قانونی بره ده درصد بیشتر شانس قبولی نداره؟ تنها مشکل قانونی رفتن اینه که اگه پرسیدن چرا ممنوع الخروج نشدی باید اداره ی مهاجرت رو قانع کنی. حالا برو شانس خودتو امتحان کن ببین میتونی از دانمارک ویزا بگیری یا نه، اگه نشد ویزای یونان بگیر.
دوستتون کاملا درست گفته بعضی ها فکر میکنن کیس یعنی مدرک و نامه ی دادگاه و.... ولی اینطور نیست قانع کردن افسر پرونده و اداره ی مهاجرت خیلی مهم تره از این کاغذ های بی ارزشه که خود افسر پرونده میدونه اکثرا جعلی هستن. من خودمم هر موقع رفتم هیچ مدرک و سندی نمیخوام ارائه بدم فقط شفاهی توضیح میدم. متاسفانه افرادی مثل آقای چاوشی از این ناآگاهی افراد استفاده میکنن و به اسم کیس چند تا کاغذ باطله میدن به مردم و با زندگیشون بازی میکنن. موفق باشید

Arshiasttt

پست توسط Arshiasttt » چهار شنبه 27 دی 1391, 9:36 pm

M4F14 نوشته شده:
Arshiasttt نوشته شده:
کی گفته هر کی قانونی بره ده درصد بیشتر شانس قبولی نداره؟ تنها مشکل قانونی رفتن اینه که اگه پرسیدن چرا ممنوع الخروج نشدی باید اداره ی مهاجرت رو قانع کنی. حالا برو شانس خودتو امتحان کن ببین میتونی از دانمارک ویزا بگیری یا نه، اگه نشد ویزای یونان بگیر.
دوستتون کاملا درست گفته بعضی ها فکر میکنن کیس یعنی مدرک و نامه ی دادگاه و.... ولی اینطور نیست قانع کردن افسر پرونده و اداره ی مهاجرت خیلی مهم تره از این کاغذ های بی ارزشه که خود افسر پرونده میدونه اکثرا جعلی هستن. من خودمم هر موقع رفتم هیچ مدرک و سندی نمیخوام ارائه بدم فقط شفاهی توضیح میدم. متاسفانه افرادی مثل آقای چاوشی از این ناآگاهی افراد استفاده میکنن و به اسم کیس چند تا کاغذ باطله میدن به مردم و با زندگیشون بازی میکنن. موفق باشید
بله حرف شما درست هست،و اينكه يك شانسي كه من دارم به نظر خودم البته من تا بخوام ويزا بگيرم و برم حدود ٣ ماه ميشه كه اخرين بارم بوده رفتم ايران،و اينكه ويزا رو از ايران نيميگيرم ميشه دليل اورد وقتي كه من از ايران خارج شدم مشكل ايجاد شده و دولت دونبال من هست،(كيس سياسي).
ممنون.

l2uzbeh

پست توسط l2uzbeh » سه شنبه 15 اسفند 1391, 11:40 pm

سلام من حدود ۴ ساله در مجارستان اقامت دارم و اثر انگشت هم دادم ، اگه بخوام در یک کشور دیگه پناهنده شم ، اسم مشخصاتم در میاد ؟ راهی‌ داره ؟ چه کار باید کنم ؟ ممنون

God.Father

پست توسط God.Father » چهار شنبه 16 اسفند 1391, 11:55 am

l2uzbeh نوشته شده:سلام من حدود ۴ ساله در مجارستان اقامت دارم و اثر انگشت هم دادم ، اگه بخوام در یک کشور دیگه پناهنده شم ، اسم مشخصاتم در میاد ؟ راهی‌ داره ؟ چه کار باید کنم ؟ ممنون
اگه یه کشور دیگه تو اتحادیه ی اروپا بخوای بری در میاد. یکی دو سال دیگه هم صبر کن و مطمئن بشو اطلاعاتت از سیستم پاک شده بعد برو هر جای اروپا که خواستی اعلام پناهندگی کن و بگو از ایران اومدم.

arshan

پست توسط arshan » شنبه 19 اسفند 1391, 5:58 pm

سلام
من ویزای توریستی گرفتم شنگن . اگه برم انگلیس انگشت نگاریم در میاد ؟ کیا اینجوری رفتن یا خبر دارن ؟

God.Father

پست توسط God.Father » شنبه 19 اسفند 1391, 7:59 pm

arshan نوشته شده:سلام
من ویزای توریستی گرفتم شنگن . اگه برم انگلیس انگشت نگاریم در میاد ؟ کیا اینجوری رفتن یا خبر دارن ؟
بله دوست عزیز انگشتتون در میاد.
ویزای کدوم کشور رو گرفتی؟ باید همونجا اعلام پناهندگی کنی

loosiano

پست توسط loosiano » سه شنبه 20 فروردین 1392, 8:05 am

ویزای کدوم کشورو گرفتی خداییش چند ازت گرفتن؟چقدر طول کشید؟

sorour

پست توسط sorour » شنبه 20 مهر 1392, 12:26 pm

آقایون و خانومای محترم.
من کسی هستم که الآن قانون دوبلین دو دست گذاشته روی من و دارن من رو از این کشور به 1 کشور دیگه بر میگردونن.
شما اسپل اسمت رو عوض کن یا امضاتو عوض کن یا هر بلایی میخوای سر خودت و هویتت بیار. مهم نیست. اینا انقدر پبشرفت کردن که کافیه دست بذارن روت و بخوان بفهمن کی هستی و اینکه بیرونت کنن.

الآن من دارم خودم رو به آب و آتیش میزنم که بتونم این قانون لعنتی رو از سرم باز کنم.

حتی از در پزشکی و ضد حقوق بشر هم وارد شدم. اما هنوز وضعیتم خرابه و نا مشخص !

تنها چیزی که می تونم بهتون بگم اینه که بیگدار به آب نزنید و مواظب باشید.

sorour

پست توسط sorour » شنبه 20 مهر 1392, 12:27 pm

loosiano نوشته شده:
ویزای کدوم کشورو گرفتی خداییش چند ازت گرفتن؟چقدر طول کشید؟
اصلا شک نکن که 3 سوت میفهمن و برت می گردونن.

نسرين

پست توسط نسرين » چهار شنبه 1 آبان 1392, 11:15 am

سلام، من خانمى ٥٧ ساله هستم ٧ سال پيش زمانى كه در هلند بودم در يك كليسا تغير دين دادم و برگشتم ايران ، و از ٤ سال پيش از طريق همسرم اقامت خانه دوم مالزى را گرفتم و در پاسپورتم محل اقامتم را مالزى نوشته شده، يك ماه پيش از مالزى ويزاى ٢ ماه و نيم هلند را گرفتم و در حال حاضر در هلند هستم، و هنوز پليس نرفتم در پاسپورتم مهر بزنم، ايا من با اين وضع مى توانم در هلند تقاضاى پناهندگى مذهبى بدهم ، چون همسرم مسلمان است و من مى ترسم چون تا كنون از ايشون مخفى كردم. ممنون مى شوم اگر اطلاعى داريد به پاسخ دهيد و مرا راهنمايى كنيد. با سپاس فراوان.

نمایه کاربر
Admin
Site Admin
محل اقامت: لندن
تماس:

پست توسط Admin » چهار شنبه 1 آبان 1392, 6:33 pm

با سلام،
بهتر است کیس خود را قویتر کنید. صرف مشکل داشتن با همسر به دلیل اعتقادات مذهبی انهم به نحوی که شما بیان نموده اید (مخفی نمودن اعتقادات مذهبی) ممکن است یک کیس قوی نباشد.
اگر بتوانید نشان دهید در مینه تغییر دین و تبلیغ دین مسیحیت فعال بوده اید کمک زیادی به تقویت کیس میکند. بهتر است خود را به نحوی مبلغ دین مسیحیت نشان دهید. حتی مشکل داشتن با همسرتان را نیز میتوانید با تبلیغات دین مسیحیت مرتبط کنید.
در صورت نیاز به کمک در زمینه کیس میتوانید از کمکهای ما استفاده کنید.

موفق باشید
چاوشی
با درود فراوان.
چاوشی، مدیر سایت.
تماس مستقیم (دفتر): 00442032393373
تلگرام، واتساپ، وایبر، لاین: 00447481749300
کانال تلگرام: www.telegram.me/panahandegi
اسکایپ: panahandegi

bulghar

پست توسط bulghar » پنج شنبه 5 دی 1392, 9:22 am

سلام..کسی از دوستان از قانون دوباین3 که قراره از ابتدای 2014به اجرا در بیاد اطلاعی دازه

نمایه کاربر
amiraaaaaa

پست توسط amiraaaaaa » چهار شنبه 9 بهمن 1392, 7:23 pm

Admin نوشته شده:سلام،
در قانون دوبلین ۳ تغییرات زیادی به وجود نیامده است و پایه و أساس قوانین همچون سابق است.
موردی از قانون دوبلین ۳ که احتمالا مد نظر شماست بدین صورت است که اگر شما ویزای ایتالیا داشته باشید و در آلمان خود را معرفی کنید، کشور آلمان موظف است در طی ۶ ماه تکلیف شما را از نظر قانون دوبلین مشخص کند در غیر این صورت خود آلمان مسول رسیدگی به درخواست پناهندگی شماست.
اگر ۶ ماه پس از ورود به اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی دهید قطعا با این سوال مواجه خواهید شد که در طی این مدت کجا زندگی میکردید و چرا خود را معرفی نکردید.
در صورت نیاز به کمک یا مشاوره در زمینه کیس میتوانید از کمکهای ما استفاده کنید.

موفق باشید
چاوشی

نمایه کاربر
amiraaaaaa

پست توسط amiraaaaaa » چهار شنبه 9 بهمن 1392, 7:29 pm

dariush 83 نوشته شده:این قرارداد از ابتدای سال 2014 به اجرا گذاشته شده است.
قرارداد دوبلین 3 شرایط پذیرش و نحوه رسیدگی به درخواست آندسته از پناه جویان را که
درخواست پناهندگیشان را دریک کشور اتحادیه اروپا ارائه داده، اما ویزای یک کشور دیگر را داشته، یا از کشور دیگری عبور کرده یا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا قبلا درخواست پناهندگی داده بودند را تعریف، تعیین و مشخص می کند. این قرارداد تعیین می کند که چه کشوری مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را داشته و در چه حالتی یک پناه جو به کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا بازگردانده می شود. یک بانک اطلاعاتی ثبت اثر انگشت متقاضیان پناهندگی بنام "اویروداک" نیز وظیفه دارد تا شناسائی متقاضیان پناهندگی که قبلا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده بوده اند را تسهیل کند.
مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی بر اساس دوبلین 3 با کدام کشور است؟
در صورتی که متقاضی پناهندگی در یک کشور اتحادیه اروپا )مثلا آلمان( درخواست پناهندگی بدهد، وظیفه اداره در آلمان است که ابتدا کنترل نماید آیا فرد متقاضی پناهندگی قبلا در یک کشور دیگر عضو امور پناهندگی اتحادیه اروپا یا عضو پیمان شنگن درخواست پناهندگی داده بوده است. این کنترل از جمله به یکی از چند روش زیر انجام می گیرد:
-کنترل از طریق "اویورو داک"
-کنترل از طریق "ویز"
-سوال از خود فرد متقاضی پناهندگی در مورد مسیر خروج از کشورش و مسیر ورود او به آلمان.همچنین سوال از او در این مورد که آیا پاس داشته است، ویزا داشته است، قبلا در کشور دیگری بوده است و...
بعضا نیز پیش می آید که وسایل شخصی یا محتوای وسایل یا جیب لباس های او مورد بازرسی قرار گرفته تا مشخص شود آیا عکس، کاغذ خرید یا نوشته ای که نشان از حضور یا عبور پناه جو از کشور دیگری باشد، یافت می شود یا نه.
سیستم جدید، امکان کنترل و تبادل اطلاعات مربوط به هویت و مشخصات دریافت کنندگان ویزای شنگن را بین کشورهای عضو بسیار افزایش داده و به پلیس مرزی این امکان را می دهد تا در کنترل پاس، با گرفتن اثر انگشت نسبت دارنده ی پاس به درست بودن ویزا و اینکه ویزا متعلق به دارنده آن می باشد، اطمینان حاصل کند.
همچنین در صورتی که فردی که ویزای شنگن دریافت کرده در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی دهد، اداره امور پناهندگی در آن کشور از طریق کنترل نام و مشخصات و اثر انگشت آن فرد در این بانک اطلاعاتی مشخص خواهد کرد که آیا او قبلا از طریق یکی از سفارتخانه های کشورهای عضو قرارداد شنگن درخواست ویزای شنگن داده است یا نه، و اگر آری، مشخص می شود که کشور صادر کننده ویزا کدام کشور بوده است.
در امور پناهندگی در اتحادیه اروپا هرگاه مشخص گردد که متقاضی پناهندگی ویزای یک کشور دیگرِ عضو پیمان شنگن را داشته اما )مثلا در آلمان( درخواست پناهندگی داده است، به همان کشور صادر کننده ی ویزا بازگردانده خواهد شد. مهم نیست که آیا این فرد در آن کشور بوده یا نبوده است، مهم کشور صادر کننده ویزا می باشد که مطابق قرارداد دوبلین 3 ، همان کشور مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی آن فرد را نیز به عهده دارد.
همچنین است اگر فردی حتی ویزای شنگن هم نداشته، اما قبل از ورود به یک کشور عضو شنگن )برای مثال آلمان( از یک کشور امن ثالث دیگر )تمام کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن، کشور امن ثالث تلقی می شوند( عبور کرده است )مرز زمینی( یا توقف داشته است )در ترانزیت فرودگاه(، یا در یک کشور دیگر عضو پیمان شنگن قبلا درخواست پناهندگی داده بوده است، در تمام موارد فوق درخواست پناهندگی تحت عنوان "ناوارد" طبقه بندی شده و ابتدا پرونده و سپس تحت شرایط خاصی خود پناه جو به آن کشور که مسئولیت دارد برگردانده خواهد شد.
در چه شرایطی مطابق قرارداد دوبلین 3 امکان ماندن در مثلا آلمان و
رسیدگی به درخواست پناهندگی وجود دارد؟
1. دلایل خانوادگی و انسانی
)رعایت مواردی که در پی می آید برای کشوری که پرونده را بررسی می کند الزامی می باشد.(
بسیاری از پناه جویان مایلند به دلایل خانوادگی یا به دلیل بیماری های روحی یا جسمی درخواست پناهندگی خود را در کشوری ارائه دهند که در آنجا افراد خانواده، فامیل یا دوستان قابل اعتمادشان زندگی می کنند. اما اگر قرارداد دوبلین 3 شرایط پناهندگی در کشورهای اتحادیه اروپا را اینچنین سفت و سخت محدود کرده است، پس در چه شرایطی هنوز این امکان وجود دارد که بتوان درخواست پناهندگی خود در کشور مورد نظر )در اینجا آلمان(را دنبال نمود؟
در حالت های زیر و بر اساس قرارداد دوبلین 3 می توان به دلایل خانوادگی )تعریف خانواده در ماده 4 حرف "گ" آورده شده است و شامل خواهر و برادر نمی گردد(، با وجود داشتن ویزای شنگن درخواست پناهندگی را ارائه داد. کشور بررسی کننده موظف است به پرونده رسیدگی کرده و نمی تواند پناه جو را به کشور دیگر بفرستد:
الف) بهم پیوستگی به همسر یا شریک زندگی: در صورتی که رابطه از کشور مبداء شکل گرفته بوده باشد.(بر اساس مواد 9 اگر همسر یا شریک زندگی در آن کشور اقامت دارد و بر اساس ماده10 اگر همسر یا شریک زندگی در آن کشور درخواست پناهندگی داده و درخواستش هنوز در حال بررسی می باشد.
ب) بهم پیوستگی به فرزند یا فرزندان زیر18 سال: در صورتی که ازدواج نکرده و مجرد باشند. در مورد
کودکان زیر18 سال علاوه بر پدر و مادر، خواهر و برادر نیز حق پیوستگی دارند. به شرطی که این بهم پیوستگی به ضرر کودک نباشد.
پ) موارد خاص انسانی و خانوادگی
(رعایت این حالت برای کشوری که پرونده را بررسی می کند الزامی می باشد.)
در موارد خاص انسانی و خانوادگی مانند حاملگیِ قبل از تولد نوزاد، یا وجود بیماری های حاد روحی و جسمی که مراقبت دیگر اعضاء خانواده در بهبودی فرد نقش تعیین کننده دارد نیز می توان درخواست بهم پیوستگی به خانواده یا فامیل نمود.
2.مهلت های قانونی:
در صورتی که مهلت های قانونی تعیین شده برای ارجاع پرونده یا بازگرداندن پناه جو به کشور دیگر رعایت نشده یا سپری شده باشد. کشوری که در آنجا درخواست پناهندگی داده شده، موظف به رسیدگی به درخواست پناهندگی می باشد. این مهلت های قانونی عبارتند از:
الف) مهلت سه ماهه پرسش و استعلام: اگر پناه جو در کشوری(مثلا آلمان)، درخواست پناهندگی دهد اما شامل دوبلین 3 گردد، آلمان موظف است که کتبا و رسما درخواست خود را به کشوری که این پناه جو باید به آنجا بازگردانده شود تسلیم کند. این مهلت از زمانی که پناه جو درخواست پناهندگی خود در آلمان را ارائه داده است تا زمانی که آلمان نامه را برای آن کشور ارسال می کند سه ماه می باشد. اگر اثر انگشت متقاضی پناهندگی در سیستم "اویروداک" وجود داشته و تائید گردد، این مهلت دو ماه می باشد.
ب) مهلت دو ماهه پاسخ به پرسش و استعلام: کشوری که از آن درخواست شده است نیز موظف است
در حالت عادی ظرف دو ماه کتبا به این درخواست پاسخ دهد.
در حالت فوری و عاجل این مهلت حداقل یک هفته و حداکثر یک ماه می باشد.
پ) مهلت عملی کردن و اجرای بازگردادن به کشوری که مسئولیت دارد: از زمانی که کشور مورد سوال
قرار گرفته شده اعلام موافقت کند نیز آلمان شش ماه مهلت دارد تا بازگرداندن پناه جو به آن کشور را به اجرا بگذارد. اگر پناه جوئی که قرار است بازگردانده شود در زندان باشد، این مهلت حداکثر یک سال
خواهد بود. و اگر پناه جو مخفی شده، برگه ی قانونی اقامتی نداشته یا بطور رسمی از او هیچ آدرس و
اطلاعاتی در مورد محل سکونتش موجود نباشد، این مهلت 18 ماه خواهد بود.
اگر مهلت های ذکر شده در قرارداد دوبلین 3 رعایت نشده یا سپری شده باشند و در آن مهلت زمانی بازگرداندن پناه جو، یا اخراج او عملی نشده باشد، دیگر، مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی با آلمان خواهد بود.
ت) مهلت شش ماهه لغو مسئولیت: در صورتی که متقاضی پناهندگی با ویزای معتبر از یکی از کشورهای عضو شنگن وارد یکی از کشورهای منطقه شنگن شده (مثلا وارد آلمان شده)، و مهلت اعتبار ویزای او شش ماه است که سپری شده است، اما هنوز منطقه شنگن را ترک نکرده است، یا حتی اگر متقاضی پناهندگی قبلا از یکی از کشورهای عضو شنگن، اقامت معتبری دریافت کرده (مثلا ایتالیا) که اکنون حداقل دو سال است که از مهلت اعتبار آن گذشته است، در این حالت ها، کشوری که این فرد اکنون در آنجا درخواست پناهندگی
دهد(مثلا آلمان)، مسئولیت رسیدگی به درخواست را به عهده دارد.
در عین حال اگر معلوم شود فردی غیرقانونی وارد یکی از کشورهای منطقه شنگن شده (مثلا آلمان)، اما آلمان بتواند اثبات کند که متقاضی پناهندگی حداقل پنج ماه را غیر مُنقطع در یک کشور دیگر (مثلا ایتالیا) ساکن بوده است، آن کشوری که او در آنجا سکونت داشته(ایتالیا)، مسئولیت رسیدگی به پرونده را به عهده دارد.
ث) مهلت سه ماهه لغو مسئولیت: در صورتی که پناه جوئی (مثلا در آلمان) درخواست پناهندگی دهد اما قبلا در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا بوده یا ویزای یکی از کشور های عضور پیمان شنگن را داشته، یا در یکی از آن کشورها درخواست پناهندگی داده بوده است(مثلا ایتالیا)، اگر خاک آن کشور (در این مثال ایتالیا) را حداقل سه ماه است که ترک کرده است، در این حالت، آلمان مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را به عهده دارد و ایتالیا دیگر مسئولیتی نخواهد داشت. به این شرط که اگر آلمان از ایتالیا در مورد وضعیت آن فرد سوال کند، ایتالیا بتواند اثبات کند که آن شخص حداقل سه ماه است که خاک ایتالیا را ترک کرده است. و به این شرط که آن شخص، دارای اقامتی هنوز معتبر از ایتالیا نباشد.
--حقوق پناه جوئی که قرار است به کشور دیگر بازگردانده شود
الف) مطلع کردن پناه جو: پناه جو، یا وکیل او باید بطور کتبی در مورد نتیجه استعلام از کشوری که قرار است پناه جو به آنجا بازگردانده شود به زبانی که برای او قابل فهم باشد مطلع گردد.
ب) حق شکایت به دادگاه: در صورت صدور حکم بازگرداندن، پناه جو می تواند از طریق وکیلش شکایت فوری به دادگاه ارائه دهد. تا زمان اعلام حکم دادگاه، بازگرداندن پناه جو به تعویق می افتد.
پ) تامین یا تقبل هزینه وکیل: در صورتی که پناه جو نتواند هزینه های پرداخت هزینه وکیل را به عهده بگیرد، هر کشور عضو پیمان دوبلین بر اساس قوانین همان کشور باید هزینه به استخدام گرفتن یک وکیل از سوی پناه جو را به عهده گرفته یا دسترسی پناه جو به وکیل(تسخیری) را تضمین نماید.
(((بر گرفته از سایت انتگراسیون)))

samal

پست توسط samal » سه شنبه 12 فروردین 1393, 10:42 pm

سلام
من 8 ماه قبل در ایتالیا دستگیر شدم و اثر ازم گرفتن.رفتم دانمارک و گفتن باید برگردی ایتالیا.اومدم المان اینجا هم وضع خرابه
سوال
اگه یک سال از اثرم بگذره ایا از ایتالیا رفع مسولیت میشه؟ و میتونم مثلا کشور دیگری مثل فنلاند برم یعنی کاری کنم تو المان یکسالم پرشه و اگه گفتن پاشو بدو ایتالیا برم فنلاند
.
یه وکیل تو المان گفت یک سال اینجا نوشتین دو سال .یه وکیل میگه نیست همچین چیزی
ممنون میشم راهنمایی کنید

humanity123

پست توسط humanity123 » سه شنبه 7 مرداد 1393, 6:00 pm

Farzad نوشته شده:کامپیوتر V.I.S , Visa Information System

قسمت اصلی این کامپیوتر در شهر strasbourg فرانسه و قسمت دیگر ان در شهر sankt johann اتریش میباشد

این کامپیوتر از تاریخ 2011 /11/10 ( ۱۰ اکتبر ۲۰۱۱ ) شروع به کار کرده

کلیه کشورهای شینگن و بریتانیا و ایرلند باید در مدت ۲ سال از تاریخ راه افتادن این کامپیوتر به این سیستم وصل شوند

متقاضیان ویزا زمانی که ویزا بگیرند و یا ویزاشون رد بشود یا تمدید شود یا لقو شود ، در کلیه این موارد
اثر انگشت و عکس و سایر اطلاعات آنها در این کامپیوتر به مدت ۵ سال بعد از انقضای ویزا ذخیره و نگه دآری میشود
در چند کشوراروپایی این سیستم هنوز راه نیفتاده و به جای اثر انگشت یک کد برای گیرنده ویزا صادر میشود
اثر انگشت از افراد ۱۲ سال به بالا گرفته میشود

این کامپیوتر برای شناسایی هویت پناهنده ها مورد استفاده قرار میگیرد که به این وسیله افرادی که با ویزا آمدند و اثر انگشآقای فرزاد مطمئنی که اشتباه نمیکنی‌ ! فک نکنم اثر انگشت شینگن تو ایرلند و... در بیدا ! آقای چاووشی هم تأیید میکنه ، چون اونا جزوه شینگن نیستند و من دوستنیرو دیدم که در نیومده!ت دادن
مشخص میشوند که کدام کشور مسوول رسیدگی به پرونده میباشد

هر فرد میتواند با درخواست کتبی اطلاعات خود را از این واحد کامپیوتر دریافت کند

humanity123

پست توسط humanity123 » سه شنبه 7 مرداد 1393, 6:04 pm

مشاور نوشته شده:

بله همین گونه می باشد بجز کشور یونان که شامل قانون دوبلین نمی باشد
آقای مشاور شما اونجا یه چیز میگی‌ ،اینجا یه چیزه دیگه ،ما کدومو باور کنیم ! اونجا میگی‌ هر کی‌ با شینگن بره به کشور غیر شینگن بریتانیا در نمیاد ،حالا اینجا میگی‌ کاملا درسته !!!

garibe

پست توسط garibe » دو شنبه 28 مهر 1393, 12:39 am

سلام جناب چاوشی من در ترکیه خودمو معرفی کردم ۱سال پیش الن هم رد شدم میخوام برم اروپا آیا اونجا متوجه میشن که من تو ترکیه ثبت ام کردم واثر انگشتم در میاد؟و باید کیسمو عوض کنم یا قویترش کنم ؟یا همین ترکیه بمونم بازم برم مصاحبه؟ ممنون میشم کامل راهنماییم کنید.در پناه
ایزد باشید..

persia

پست توسط persia » چهار شنبه 19 آذر 1393, 9:34 am

سلام چرا اینجا کسی درست جوابه این سوال و نمبده که اگه با ویزای شینگن بری فرانسه و زمینی انگلیس اثرت در میاد یا نه ؟؟؟؟؟؟

و اینکه وضعیت فرانسه تا انگلیس و در صورت بار اول رد نشدن و اثر انگشت گرفتن یا نگرفتن . ؟؟؟؟؟

humanity123

پست توسط humanity123 » چهار شنبه 19 آذر 1393, 7:07 pm

persia نوشته شده:سلام چرا اینجا کسی درست جوابه این سوال و نمبده که اگه با ویزای شینگن بری فرانسه و زمینی انگلیس اثرت در میاد یا نه ؟؟؟؟؟؟

و اینکه وضعیت فرانسه تا انگلیس و در صورت بار اول رد نشدن و اثر انگشت گرفتن یا نگرفتن . ؟؟؟؟؟
شما هیچ مطالعهٔ ائی نمیکنی‌ و در واقع هلو بپر تو گلو می‌خوای ،عزیز جان یه مقدار پستهارو بخون ، و اینکه قانون دیروز با امروز فرق داره چون همیشه در حال تغییره ،یه زمانی‌ میشد بری ولی‌ الان دیگه خیلی‌ خیلی‌ سخت شده ،چوز اگر از فرانسه به انگلیس گیر کنی‌ بلافاصله عزت اثر انگشت میگیرند و ولت میکنند ،ولی‌ این اثر در انگلیس گریبنتو میگیره و همه چی‌ به فاککککککک میره و دیپورت !

blackbox

پست توسط blackbox » شنبه 15 فروردین 1394, 9:03 am

با سلام . من و همسرم شش ماه قبل در یونان پس از ورود غیرقانونی از ترکیه انگشت نگاری شدیم. و دو هفته قبل توی اسلوونی هنگام عبور از مرز دستگیر شدیم و الان تو کمپ هستیم و باز مجدداً از ما انگشت نگاری شده حالا سوال مهم از دوستان مطلع اینه:
اگه ادامه مسیر بدم و از یک کشور دیگه مثلا هلند تقاضای پناهندگی بدم طبق قانون به یونان دیپورت نمیشیم . آیا اثر اتگشت کشور دوم یعنی اسلوونی موثره یا فقط همون اثر انگشت یونان به عنوان فینگرپرینت اول بقیه رو غیر موثر میکنه؟ نگرانم بعدش فرستاده بشیم اسلوونی.درضمن یه بچه تو راهی هم داریم که نمیدونم مشکل ساز میشه یا خوبه. متشکرم

مشاوره پناهندگی

پست توسط مشاوره پناهندگی » شنبه 15 فروردین 1394, 12:05 pm

دوست عزیز اثرانگشت یونان زیاد مهم نیست شما نگران اون نباشین اما اثرانگستی که در اسلوونی گرفته شده به چه علت بوده ایا پلیس شما رو گرفته و چه سوالهای ازشما پرسیدن بهتون گفتن میخواین اینجا تقاضای پناهندگی یانه چون معمولا المان با این جور مسائل کاری نداره چون بودن کسانیکه تو ایتالیا پلیس گرفته ولی تو المان جواب گرفتن امیدوارم برنامه شما هم مشابه این دوستان باشه

بدرود

blackbox

پست توسط blackbox » شنبه 15 فروردین 1394, 2:49 pm

مشاوره پناهندگی نوشته شده:دوست عزیز اثرانگشت یونان زیاد مهم نیست شما نگران اون نباشین اما اثرانگستی که در اسلوونی گرفته شده به چه علت بوده ایا پلیس شما رو گرفته و چه سوالهای ازشما پرسیدن بهتون گفتن میخواین اینجا تقاضای پناهندگی یانه چون معمولا المان با این جور مسائل کاری نداره چون بودن کسانیکه تو ایتالیا پلیس گرفته ولی تو المان جواب گرفتن امیدوارم برنامه شما هم مشابه این دوستان باشه

بدرود
باسلام خدمت شما دوست بزرگوار که لطف کردین و پاسخ بنده رو دادین باید به عرض برسونم پلیس حین عبور از مرز کروواسی به اسلونی من و همسرم رو دستگیر کردن و به ما گفتن که ما رو به سفارت تحویل میدن . کلی خواهش و التماس کردیم بعدش گفتن پس باید برید کمپ پناهندگی و ازمون انگشت نگاری کردن. برخوردشون بی نهایت محترمانه بود و ما رو 3 شب پیش تحویل کمپ دادن.به دلیل ترسی که از دیپورتی داشتم یه اسم دیگه بهشون دادم.اینجا توی کمپ اوضاع و برخوردشون عالیه ولی مقصد مورد انتظار ما نیست نمی دونم با این اوضاع همسرم ادامه بدم یا نه؟ پیشنهاد شما دوست بزرگوار چیه؟ کیسم مناسبه و مدارکی رو هم دارم. شما امکان دیپورتی نمی دین اصولاً کدوم کشور احتمال قبولیش الان بیشتره. متاسفانه پولم خیلی کمه. نگرانم و مضطرب.ممنونیم از راهنمایی هاتون. سربلند باشید.

مشاوره پناهندگی

پست توسط مشاوره پناهندگی » شنبه 15 فروردین 1394, 3:44 pm

دوست عزیز المان برای شما خوبه وبهترین گزینه هستش چون خانواده هم هستین بهتربهتون رسیدگی میکنن ازبابت یونان که خیاالتون راحت باشه دیپورت نمیشین امادرمورد اسلوونی شما اولین موردی هستین که دارم میشنوم ولی المان رسیدین به من ایمیل بزنید من یکیو بهتون معرفی میکنم که بهتر شمارو راهنمایی کنه اصلا ناامید نشین
امیدوارم به هدفتون برسین

بدرود دوست عزیز

مشاوره پناهندگی

پست توسط مشاوره پناهندگی » شنبه 15 فروردین 1394, 3:48 pm

هلند هم بخواین برین من اونجا دوستانم هستن که بهتون کمک میکنن فقط یادتون باشه حرفی که روز اول میزنید تا اخرهمین باشه منظورم درزمان مصاحبه هست

بدرود

blackbox

پست توسط blackbox » شنبه 15 فروردین 1394, 5:11 pm

مشاوره پناهندگی نوشته شده:هلند هم بخواین برین من اونجا دوستانم هستن که بهتون کمک میکنن فقط یادتون باشه حرفی که روز اول میزنید تا اخرهمین باشه منظورم درزمان مصاحبه هست

بدرود
شما سزاوار بهترین ها هستید. متشکرم. دعای خیر من و خانواده کوچکم برایتان کمترین است. همیشه سبز باشی دوست من

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 248 مهمان